Boimy się wyłudzeń. Gospodarka w lepszej kondycji. Ostatnie decyzje KNF. Aktualności 31.05.2021 r.

Opublikowano: 2021-05-31 08:53:00 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

Boimy się wyłudzeń. Gospodarka w lepszej kondycji. Ostatnie decyzje KNF. Aktualności 31.05.2021 r.

Boimy się wyłudzeń

W pandemii nasze życie mocno przeniosło się do świata online. Korzystamy z dobrodziejstw internetu, ale równocześnie boimy się wyłudzenia naszych danych. Taką obawę wyraża prawie ¼ respondentów badania KRD. Prawie połowa uważa też, że największe zagrożenie to próby oszustwa wyłudzenia danych np. poprzez sms czy mail. Niecałe 20% boi się wycieku danych z firm. Jednocześnie ponad 60% badanych przyznaje, że nie wie co zrobić, gdyby do takiego incydentu doszło i jego dane zostałyby wykorzystane w procesie oszustwa online. Intuicyjnie najwięcej respondentów udałoby się na policje oraz dokonałoby zgłoszenia w banku. Zmiana haseł też jest często wskazywanym działaniem.

Gospodarka w lepszej kondycji

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące PKO Polski w pierwszym kwartale 2021 roku. Mimo, że gospodarka się skurczyła jest to poziom niższy od zakładanego pierwotnie przez GUS. Spadek wskaźnika PKB rok do roku to 0,9%. Ponadto GUS opublikował dane o strukturze tego wskaźnika. Konsumpcja minimalnie spadła, ale utrzymywała się na podobnym zeszłorocznym poziomie. Zwiększył się natomiast udział inwestycji o 1,3%.

Ostatnie decyzje KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o powołaniu Marcina Mikołajczaka na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego KNF. Decyzja ta miała miejsce ze zgodą Prezesa Rady Ministrów RP. Stanowisko obsadzone będzie od 31.05.2021 roku. Nowy zastępca będzie odpowiedzialny za Pion Nadzoru Bankowego, a swoją karierę w KNF rozpoczął od 2009 roku.

Ponadto KNF w komunikacie prasowym poinformowała o zatwierdzeniu Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. z siedzibą w Warszawie jako instytucji świadczącej usługi płatnicze. Ponadto KNF jednogłośnie dokonała zmian w zarządach banków spółdzielczych powołując m.in. nowych prezesów zarządu banków spółdzielczych w Zwoleniu, Wieleniu czy Iłży.

Zaktualizowano: 2021-05-31 11:57:14

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top