pieniądze przez internet

Coraz więcej Klientów poszukuje finansowania w internecie

04 CZE 2019Autor: Admin

Początkujący przedsiębiorcy poszukują różnego rodzaju źródeł, które pomogłyby im w efektywnym sfinansowaniu przedsięwzięcia, jakiego zamierzają się podjąć. To bez wątpienia jedno z najtrudniejszych zadań, jakie do zrealizowania ma każdy, kto podejmuje decyzję o nierozpoczęciu własnego biznesu. Sposobów pozyskania inwestorów jest mnóstwo, tylko który z nich będzie najskuteczniejszy? Może w takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu na możliwie jak najkorzystniejszych warunkach? W przypadku wielu finansowych instytucji można otrzymać kredyt na rozkręcenie własnej firmy. Co ważne, z takimi ofertami można się zapoznać bez konieczności udawania się do stacjonarnej placówki. Wystarczy skorzystać z porównywarki kredytów aby dowiedzieć się, gdzie w danym przypadku można pozyskać najkorzystniejsze dofinansowanie.

Coraz więcej osób źródła finansowania swojego biznesu poszukuje w internecie. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to nie tylko wygodne, ale daje również wiele różnych możliwości. Ponadto kredyt przez internet bardzo często można pozyskać znacznie łatwiej, bez konieczności załatwiania ogromu formalności, które zajmują mnóstwo czasu. Dodatkowo decydując się na kredyt online w zdecydowanej większości przypadków nie ma konieczności pozyskiwania dokumentów takich jak:

 • wyciągi z rachunków bankowych z ostatnich 12 miesięcy,
 • zaświadczenia z ZUS czy Urzędu Skarbowego.

Ponadto taka forma finansowania nie jest obarczona koniecznością posiadania stosownego zabezpieczenia w formie ruchomości czy nieruchomości. Często wystarczy tak zwany gwarant, czyli dodatkowa osoba w umowie pożyczkowej, To właśnie w taki sposób firmy udzielające pożyczek przez internet zabezpieczają się na wypadek ewentualnej niemożności spłaty zadłużenia przez głównego kredytobiorcę. Powyższe warunki, z różnych względów często są bardzo trudne do osiągnięcia szczególnie dla przedsiębiorców początkujących lub takich, którzy na danym rynku działają dopiero od niedawna. Dlatego też dla nich pożyczka przez internet okazać się może rozwiązaniem idealnym. W takim przypadku pieniądze można otrzymać na dowolny cel, przedstawiając przy ty jedynie te najbardziej podstawowe dokumenty dotyczące prowadzonej działalności.

Posiadanie i prowadzenie z sukcesami własnej firmy nie należy do zadań najłatwiejszych. W takim przypadku niezwykle często pojawia się cały szereg niespodziewanych wydatków, których często początkujące czy dopiero startujące przedsiębiorstwa nie są w stanie samodzielnie sfinansować, a gotówka potrzeba jest ''na wczoraj''. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie pożyczki przez internet, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach na polskim rynku usług finansowych prężnie działa wiele instytucji, oferujących swoim klientom mniej lub bardziej korzystne biznesowe pożyczki. Ciekawym rozwiązaniem są porównywarki kredytowe, które po określeniu odpowiednich kryteriów będą niezwykle pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie tego, z usług której inwestycji warto skorzystać, zaciągając zobowiązania finansujące działalność firmy.

Decydując się na pożyczkę bez BIK zaciąganą przez internet warto przed ostatecznym złożeniem wniosku nieco zapoznać się z ofertami pożyczkodawców, och opinią czy warunkami, na jakich ma się odbywać spłata zadłużenia. Szczególnie ta ostatnia kwestia jest niezwykle ważna, bowiem w tym zakresie pomiędzy poszczególnymi jednostkami udzielającymi kredytów mogą wystąpić dość znaczące różnice. Jednak nie tylko czas spłaty pomiędzy poszczególnymi instytucjami finansowymi jest zróżnicowany. To samo odnosi się również do maksymalnej wartości pożyczki, jaką przedsiębiorca w danym miejscu ma możliwość pozyskać. Bardzo często wysokość pozyskanego kredytu uzależniona może być od dochodów danego przedsiębiorstwa. Im większe tym zdolność kredytowa jest większa, a tym samy wysokość udzielonej pożyczki może być odpowiednio większa.

Na co najczęściej niezbędna jest finansowa pomoc w przypadku początkujących lu dopiero raczkujących w świecie biznesu firm? Duże nakłady pochłania przede wszystkim:

 • rozliczanie faktur,
 • zakupu niezbędnego towaru do prowadzenia działalności (tu wydatki są bardzo różne, bowiem ich wysokość zależy przede wszystkim od profilu prowadzonej działalności),
 • opłacenie wszystkich składek oraz podatków wynikających z charakteru prowadzonej działalności,
 • wszelkiego rodzaju inwestycje, jakie są niezbędne do rozwoju prowadzonej działalności,
 • czynsze i wszelkie inne rachunki do opłacenia (związane z prowadzeniem siedziby firmy),
 • ewentualne służbowej wyjazdy,
 • nagłe naprawy, których przeprowadzenie jest niezbędne do tego, aby firma w dalszym ciągu mogła działać bez najmniejszych utrudnień,
 • inne koszta charakterystyczne dla danej branży.

Jak wygląda rynek finansowania pozabankowego

Już od kilku lat rynek usług pożyczkowych przeżywa w Polsce prawdziwy rozkwit, obecnie jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż. Na rynku pojawia się coraz większa liczba pozabankowych instytucjo oferujących kredyty zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych. Co najważniejsze, pożyczka przez internet udzielana przez takie instytucje nie wymaga załatwiania ogromu formalności, nie jest sprawdzana historia dłużnika, a cała procedura w znacznej większości przypadków nie trwa dłużej niż 24 godziny. Coraz częściej zdarza się tak, że klienci chcący zaciągnąć pożyczkę lub kredyt, ( a mają przecież do wyboru dwie drogi – skorzystanie z usług banków lub pożyczenie środków od instytucji pozabankowych), korzystają z usług instytucji pozabankowych, w przypadku których pozyskanie środków jest nie tylko szybsze, ale również znacznie prostsze. Ponadto w przeciwieństwie do placówek bankowych, w takim przypadku nie ma obowiązku dokumentowania tego, na jaki cel pieniądze z pozyskanego kredytu bankowego będą przeznaczone.

Firmy pozabankowe mają swoją pewną charakterystykę działania. W przeważającej ilości przypadków specjalizują się one w obsłudze domowej, jakże wygodnej dla każdego typu klienta. Aby pozyskać pożyczkę, wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić odpowiedni formularz. Po uzyskaniu akceptacji wniosku (jego odrzucenie zdarza się naprawdę bardzo rzadko) środki są przekazywane w ciągu 24 godzin na konto klienta. Jest to niezwykle wygodna forma pozyskiwania dofinansowania, w szczególności w przypadku tych osób, które są bardzo zapracowane i nie mają zbyt dużej ilości czasu wolnego na załatwienie wszystkich formalności, których w przypadku klasycznej pożyczki bankowej jest mnóstwo. Pożyczka przez internet dziś cieszy się bardzo dużą popularnością, nie dziwi więc fakt, że na rynku działa obecnie około 400 firm pożyczkowych.

Nie od dziś wiadomo, że pozyskanie środków finansowych na rozwój firmy w klasycznej placówce bankowej do najprostszych nie należy, przede wszystkim ze względu na konieczność dopełnienia ogromnej ilości formalności. Nie rzadko również zdarza się, że nawet pomimo podjętego wysiłku i załatwienia wszystkich wymaganych dokumentów, przedsiębiorca otrzymuje decyzję odmowną. Wówczas sytuacja staje się nieciekawa, tym bardziej, jeśli pieniądze potrzebne są natychmiastowo. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z szerokiej liczby ofert dotyczących pożyczek pozabankowych, udzielanych szybko, bez wychodzenia z domu i co najważniejsze w tym przypadku, bardzo rzadko zdarza się, aby osoba składająca wniosek otrzymała decyzję odmowną. Pożyczka pozabankowa będzie w szczególności ratunkiem dla tych przedsiębiorców, którzy:

 • posiadają pewne zaległości wobec ZUS czy Urzędu Skarbowego,
 • posiadają bardzo niską punktację w BIK, przez co dla placówek bankowych nie są wiarygodnymi (a bardziej wypłacalnymi) pożyczkobiorcami,
 • są wpisani do Krajowego Rejestru Dłużników.

Według danych przekazywanych przez BIK, klienci posiadający kredyty bankowe są w stanie wykazać się znacznie wyższą punktacją ryzyka kredytowego, niż Ci, posiadający kredyty w instytucjach pozabankowych. Wbrew pozorom nie jest tak, że pozabankowe instytucje nie sprawdzają zdolności do wypłacalności osób starających się o kredyt. Co prawda jest jeszcze część firm, która rzeczywiście tego nie robi, jednak coraz więcej pozabankowych firm stara się jak najlepiej może rozbudować wykorzystywany przez siebie system oceny ryzyka kredytowego. Nie rzadko zdarza się, że pośrednik kredytowy zanim jeszcze zostanie podjęta ostateczna decyzja o przyznaniu środków finansowych kontaktuje się z BIK w celu oceny wiarygodności pożyczkobiorcy. Jednak w dalszym ciągu instytucje pozabankowe znacznie rzadziej odmawiają przyznania kredytu niż banki.

Ze względu na fakt, iż rynek pożyczkowy w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, a pakiet usług stał się naprawdę szeroki, potencjalni pożyczkobiorcy mają w czym wybierać, więc prędzej czy później z pewnością uda im się odnaleźć najlepszą ofertę dla siebie, dopasowaną do swojej sytuacji i aktualnych możliwości. Pożyczki pozabankowe będą idealne w szczególności, gdy pojawią się wydatki nieprzewidywalne, a gotówka potrzebna jest ''na wczoraj''. Wówczas wzięcie pożyczki przez internet sprawia, że przy pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze pojawiają się na koncie kredytobiorcy w ciągu 24 godzin. Taka forma pożyczki cieszy się coraz większą popularnością, nic więc dziwnego, że rynek usług pozabankowych rozwija się niezwykle dynamicznie.

Top