Wnioskomat.com - co nas wyróżnia na tle konkurencji?

Wnioskomat.com - co nas wyróżnia na tle konkurencji?

06 SIE 2019 Autor: Wojciech Zieliński

Wniokomat.com to projekt, który został uruchomiony produkcyjnie w czerwcu 2019 roku. Powstał jako analiza zapotrzebowania rynku na narzędzie, które łączy w sobie najlepsze ceny wnioskowania o finansowanie przez Internet, z kluczowymi zaletami procesu składania wniosku u Agenta kredytowego. Co to oznacza dla Klienta i jaką wartość dla niego niesie?

Jak wygląda standard rynku?

W okresie ostatnich kilku lat na rynku powstało kilka rozwiązań, które umożliwiają klientowi otrzymanie pożyczki on-line. Polegają one na tym, że Klient uzupełnia jeden formularz, otrzymuje kilka ofert od firm współpracujących i po decyzji pozytywnej ma możliwość zakończenia procesu przez Internet. W celu podpisania umowy instytucje stosują szereg metod uwiarygodniania Klienta – więcej o nich pisaliśmy tutaj. Na pierwszy rzut oka, można by stwierdzić, że możliwość wzięcia pożyczki on-line powinna być dla Klienta atrakcyjna. Szybki proces, wybór spośród kilku produktów, niewiele dokumentów brzmi kusząco. Ale czy na pewno jest dla Klienta bezpieczne? Decyzja o wzięciu pożyczki powinna zostać dobrze przemyślana i przeanalizowana. Klient powinien sprawdzić ofertę pod kątem ceny, atrakcyjności, realizacji zamierzonego celu, harmonogramu spłaty (więcej o tym piszemy tutaj). Taka weryfikacja wymaga wiedzy o rynku, znajomości podstawowego ustawodawstwa np. ustawy o kredycie konsumenckim i chwili czasu. To oznacza, że bardzo trudną ją dokonać w szybkim procesie, w którym po prostu przeklikujemy się przez kolejne etapy formularza.

A może Agent?

Skoro mówimy o doświadczeniu, wiedzy i czasie potrzebnych do porównania ofert w sposób oczywisty nasuwa nam się na myśl ‘Agent kredytowy’. I do Agenta Klient oczywiście zawsze może się zwrócić z prośbą o przygotowanie najlepszej oferty. Wymaga to jednak często wizyty w biurze, wypełnienia wniosku, lub nawet kilku, aby sprawdzić dostępne rozwiązania. Bez żadnych wątpliwości, otrzymujemy jedna realną wartość dodaną – Agent zdiagnozuje nasz profil jako Klienta, podpyta o potrzebę, sprawdzi nasze możliwości finansowe i dobierze najlepszą formę finansowania zarówno bankowego jak i pozabankowego. Agent pracuje na systemie sprzedażowym, a zaawansowany system sprzedażowy to kilkadziesiąt różnych produktów z każdego z dostępnych sektorów zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firm. Niezależnie od profilu ryzyka, celu, rodzaju Klienta dobry Agent jest w stanie dopasować ciekawe i efektywne rozwiązanie finansowe.

Agent jest potrzebny, ale szybkość i dostępność wnioskowania przez Internet to ogromna zaleta

Współpraca z Agentem to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów – przerzucamy bowiem odpowiedzialność za trafny wybór produktu na niego. Ale wnioskowanie przez Internet też ma plusy – możemy złożyć wniosek o każdej porze, z każdego miejsca i szybko otrzymać decyzję kredytową. Wnioskomat.com zrobił coś, czego nie ma konkurencja – do wnioskowania on-line dołączył sieć 3000 Agentów kredytowych. Nie pracowników infolinii, a prawdziwych Agentów, którzy prowadzą swoje stacjonarne oddziały i od lat obsługują Klientów w procesach bankowych i pozabankowych. Co więcej, Agent wnioskomat.com został wybrany wedle pewnych kryteriów – posiada doświadczenie, prowadzi z sukcesem własną placówkę, cieszy się renomą wśród Klientów, posiada wiedzę potwierdzoną udziałem w licznych szkoleniach i warsztatach oraz co najważniejsze, spełnił wymogi prawne, aby działać jako Pośrednik kredytowy, czyli posiada wymagane wpisy do rejestrów Komisji Nadzoru Finansowego.

Proces wnioskomat.com

Na wnioskomat.com Klient wypełnia wniosek – uproszczony uniwersalny formularz w 5 krokach, który posiada wszystkie wymagane przez współpracujących pożyczkodawców pola. Wypełnienie formularza zajmuje od 5 do 10 minut – to potwierdza, że jest on przejrzysty i intuicyjny oraz posiada tylko wymagane w procesie pola. Po wypełnieniu wniosku, Klient na swoim panelu wnioskomat.com widz jak zaczynają spływać realne oferty ze wszystkich instytucji współpracujących. Trwa to zwykle kilkadziesiąt sekund. W tym czasie system wnioskomat.com wysyła dane Klienta do instytucji, instytucja dokonuje oceny ryzyka i zwraca wynik analizy do wnioskomat.com, który pokazuje decyzję Klientowi na panelu. Klient ma zatem przed sobą realne oferty przygotowane na podstawie indywidulanych danych. W międzyczasie stała się jeszcze jedna ważna rzecz. System poszukał Agenta, który prowadzi placówkę najbliżej miejsca zamieszkania Klienta i przydzielił Klienta do Agenta. Agent otrzymał informacje o Kliencie w swoim systemie, dzięki czemu może zadzwonić do Klienta, pomóc mu w wyborze najlepszej oferty i pomóc zakończyć proces. W toku rozmowy z Klientem, Agent może stwierdzić, że w jego systemie sprzedażowym będzie w stanie zaproponować Klientowi lepsze rozwiązanie. W takiej sytuacji poinstruuje co zrobić, aby Klient dostał najlepiej skrojone do potrzeb i możliwości finansowanie.

Wnioskomat.com daje to, czego nie mają inni

Wnioskomat.com jest zatem platformą, która daje Klientowi coś czego nie znajdzie na rynku – możliwość rozpoczęcia procesu w Internecie i zakończenia u Agenta. To bardzo ważne – Klient nie traci czasu w początkowej fazie procesu. Niezależnie od pory dnia, na dowolnym urządzeniu może wypełnić wniosek. Agent widzi wniosek w swoim systemie, co pozwala mu efektywnie ocenić, które rozwiązania jest dla Klienta najlepsze i przekazać mu odpowiedź na to pytanie w trakcie rozmowy telefonicznej. Klient nie zostaje dzięki temu sam, ma pewność, że nad ważnym wyborem czuwa osoba z doświadczeniem.

Top