Wojciech Homan - Dyrektor Operacyjny

Wojciech Homan

Dyrektor Operacyjny

LoanMe to pozabankowa firma pożyczkowa, która istnieje od niemal 4 lat. Pomimo dość krótkiej obecności na polskim rynku, spółka zdążyła już wypracować sobie wizerunek jednego z najlepszych polskich pożyczkodawców. Firma szczególnie zwraca uwagę na jakość obsługi klienta. Dlaczego dołączyła do partnerów „Wnioskomatu”? O tym porozmawialiśmy z Panem Wojciechem Homanem, który od 2018 roku pełni funkcję Dyrektora Operacyjnyego w LoanMe.

WOJCIECH ZIELIŃSKI: Za jakie procesy odpowiada Dyrektor Operacyjny w rozwijającej się firmie pożyczkowej?
WOJCIECH HOMAN: Dyrektor operacyjny jest odpowiedzialny za wszystkie operacje i procesy w firmie – od pierwszego kontaktu z Klientem, sprzedaż przez procesowanie dokumentów po obsługę posprzedażową i kontrolę jakości. Moim zadaniem jest dopilnowanie, aby wszystko szło zgodnie z planem i abyśmy mogli realizować cele biznesowe firmy.

Czym LoanMe wyróżnia się na rynku?
Przede wszystkim, wyróżnia nas indywidualne podejście do Klienta. Nasza oferta jest dopasowana do potrzeb i sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Staramy się maksymalnie skupić na potrzebach klientów, ponieważ wiemy, że nierzadko znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Odpowiedzią na te potrzeby jest nasza najnowsza oferta – pierwsza pożyczka za 0zł. Klient spłaca dokładnie tyle, ile pożyczył. Dodatkowo - jako jedyna firma pożyczkowa - oferujemy ten produkt w kanale brokerskim.

Skąd dowiedzieli się Państwo o „Wnioskomacie”?
O portalu „Wnioskomat.com” dowiedzieliśmy się od naszego partnera - firmy „Helikon”, z którym działamy wspólnie od początku tego roku. Nasza współpraca układa się bardzo pomyślnie, dlatego postanowiliśmy skorzystać z usług „Wnioskomatu” w kanale online.

Czy usługi online mogą znacznie wpłynąć na wyniki sprzedażowe?
Kanały online otwierają przed nami zupełnie nowe możliwości. Możemy dotrzeć do nowych Klientów – dotychczas dla nas niedostępnych. Myślę, że dołączenie do portalu „Wnioskomat” znacznie przyczyni się do poprawy naszych wyników sprzedażowych. Możliwość złożenia wniosku online to dla Klientów wariant nie tylko wygodniejszy, ale także szybszy. Oznacza to, że będziemy mogli szybciej wypłacić pieniądze. Dla osób, które potrzebują środków finansowych „na już” jest to idealne rozwiązanie. Bardzo się cieszymy, że możemy im je umożliwić.

Jak oceniasz wnioskomat.com?
Uważam, że ten portal to wręcz rewolucyjne rozwiązanie. Po pierwsze, tak, jak już wspominałem - Klient nie musi wychodzić z domu, aby sprawdzić różne możliwości finansowania. Pożyczkobiorca od razu wie, czy spełnia odpowiednie warunki, aby otrzymać konkretną pożyczkę. Może również ustalić dogodny dla siebie okres spłaty i wysokość rat. Następnie, pożyczkodawcy sami wysyłają specjalnie skrojoną ofertę do Klienta. Po drugie, podczas składania wniosku przez Internet, Klient ma również wsparcie specjalistów, którzy pokierują go przez cały proces i wyjaśnią ewentualne wątpliwości. Tego rozwiązania brakuje w innych kanałach online, dlatego też „Wnioskomat” jest niezwykle innowacyjny.
Dla LoanMe oraz innych firm pożyczkowych jest to również korzystne rozwiązanie, ponieważ portal umożliwia potwierdzenie tożsamości osoby składającej wniosek. Dzięki temu, coraz lepiej poznajemy naszych Klientów i ich potrzeby. Dlatego też osobiście polecam „Wnioskomat.com”.

Wojciech Homan - Dyrektor Operacyjny LoanMe od początku 2018 roku. Kieruje zespołami odpowiedzialnymi za sprzedaż, posprzedażową obsługę klienta oraz jakość. Posiada 20-letnie doświadczenie w dziedzinach takich jak: zarządzanie, finanse czy ubezpieczenia. W trakcie swojej dotychczasowej kariery działał i odnosił liczne sukcesy w obszarze zarządzania dużymi strukturami sprzedażowymi, wdrażania systemów motywacyjnych, opracowywania strategii, rozwoju technologii i zarządzania projektami w oparciu o model offline i online. Studiował zarządzanie przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada tytuł magistra MBA The Polish Open University w Warszawie. Ukończył szereg szkoleń zawodowych, m.in. przywództwo sytuacyjne, coaching, zarządzanie projektami.

Top