RANKING KREDYTÓW SAMOCHODOWYCH wnioskomat.com KWIECIEŃ 2020

bnp praibas

4,49%

Oprocentowanie

11,9 %

RRSO

10 lat

Okres maksymalny

Nowy i używany

Rodzaj pojazdu
ciiti logotyp

7,49 %

Oprocentowanie

9,33%

RRSO

10 latt

Okres maksymalny

Nowy i używany

Rodzaj pojazdu
santander logotyp

7,84 %

Oprocentowanie

10,73 %

RRSO

10 lat

Okres maksymalny

Nowy i używany

Rodzaj pojazdu
alior ogotyp

7,49%

Oprocentowanie

16,48%

RRSO

10 lat

Okres maksymalny

Nowy i używany

Rodzaj pojazdu

Jaki kredyt na samochód?

Kredyt na zakup samochodu to dobre rozwiązanie, gdy nie możesz pozwolić sobie na odłożenie wystarczającej kwoty, a chcesz wymienić swój pojazd na nowszy. Możesz wtedy zdecydować się na kredyt gotówkowy, za który kupisz nieco starszy samochód, a resztę pieniędzy przeznaczysz na inne wydatki, lub wybrać kredyt samochodowy, który jest zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że środki pożyczone od banku możesz przeznaczyć na zakup samochodu osobowego, ciężarowego, motocyklu, skutera, quada, a nawet motorówki, statku czy traktora. Wymienione pojazdy mogą być zarówno nowe, jak i używane, muszą jednak posiadać ważny dowód rejestracyjny.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy lepiej wybrać kredyt samochodowy czy gotówkowy, to musisz również wiedzieć, że ten pierwszy okaże się tańszy. Kredyty samochodowe posiadają szereg zabezpieczeń (na przykład przewłaszczenie pojazdu czy zastaw rejestrowy) na wypadek gdybyś nie spłacał rat, dlatego też są niżej oprocentowane. Uzupełnieniem tych zabezpieczeń jest cesja ubezpieczenia AC, która zapewnia wypłatę odszkodowania kredytodawcy. Niekiedy banki wymagają również depozytu karty pojazdu, jednak zdarza się to już coraz rzadziej.

Czy jest możliwy kredyt samochodowy bez BIK?

Specjalne zabezpieczenia kredytu samochodowego to nie wszystko, aby bank pożyczył ci pieniądze, nie możesz posiadać zaległości w spłatach. Na najtańszy kredyt samochodowy masz szansę tylko z odpowiednią zdolnością kredytową. Jednak nie oznacza to, że osoby z negatywną historią w BIK nie mogą liczyć na żadną pomoc finansową. Alternatywą dla kredytu samochodowego są pożyczki pozabankowe na auto. Znajdziesz je w takich firmach jak Autokapital, Mogo czy Motopożyczka.

Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

Aby wybrać najlepszy kredyt na samochód musisz wiedzieć, że istnieją różne rodzaje rat. Możesz zdecydować się na standardowy kredyt samochodowy, a także ten jednoratowy lub z ratą balonową. Ten ostatni może okazać się ciekawym rozwiązaniem dla osób szukających taniego kredytu samochodowego, który nie będzie generował wysokich miesięcznych kosztów. Wybierając to rozwiązanie, początkowo będziesz spłacał głównie odsetki, natomiast spłata znacznej części kapitału nastąpi dopiero w ostatniej racie.

Te produkty bankowe różnią się również innymi czynnikami, które porównać pomoże ci nasz ranking kredytów samochodowych. Istotny jest nie tylko rodzaj rat, na jakie się zdecydujesz, ale również pozostałe koszty zobowiązania, takie jak np. prowizja, która w poszczególnych bankach może wynosić od 0 do nawet 10%. Poszukując najtańszego kredytu na samochód, musisz również zwrócić uwagę na oprocentowanie, a przede wszystkim wysokość RRSO, które uwzględnia całkowity koszt kredytu. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretny produkt, sprawdź wiarygodny kalkulator kredytu samochodowego, który zbierze dla ciebie oferty różnych banków w jednym miejscu.

Kredyt samochodowy - kalkulator

Kalkulator kredytowy samochodowy to intuicyjne narzędzie internetowe, które umożliwia szybkie sprawdzenie najważniejszych informacji dotyczących tego produktu finansowego. A jak korzystać z takiego urządzenia? To bardzo proste, wystarczy, że w odpowiednie pola kalkulatora kredytu na samochód wpiszesz istotne dla ciebie parametry dotyczące zobowiązania, takie jak kwota kredytu czy okres kredytowania, a system automatycznie przedstawi ci dostępne oferty dopasowane do twoich potrzeb. Dzięki takim kalkulatorom kredytów samochodowych dowiesz się również, jaka jest całkowita kwota do spłaty oraz w którym kredycie samochodowym oprocentowanie jest najniższe. Na podobnej zasadzie działa kalkulator kredytu samochodowego dla firm, który przedstawia najkorzystniejsze oferty dla przedsiębiorców.

Porównywarka kredytów samochodowych

Dokładne porównanie kredytów samochodowych jest możliwe nie tylko dzięki kalkulatorom, ale również innym inteligentnym narzędziom, takim jak porównywarki internetowe. Działają one w bardzo podobny sposób, gromadzą w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje o konkretnych kredytach samochodowych. Uwzględniają zarówno oprocentowanie, RRSO, jak i prowizje i inne dodatkowe koszty zobowiązania. Jednak korzystając z takich narzędzi, warto zwrócić uwagę na datę aktualizacji.

Kredyt samochodowy - ranking

Jeśli poszukujesz kredytu samochodowego, porównanie tych produktów umożliwi ci również nasz ranking. Znajdują się w nim wszystkie najważniejsze informacje potrzebne przyszłemu kredytobiorcy, takie jak wysokość oprocentowania, RRSO oraz maksymalny okres, na jaki możesz zaciągnąć zobowiązanie w danym banku. Szczególną uwagę warto zwrócić na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która uwzględnia również dodatkowe koszty, takie jak opłata za rozpatrzenie wniosku czy ubezpieczenie. Porównując ten parametr, będziesz w stanie wybrać najlepsze kredyty samochodowe i dobrać ofertę odpowiednio do swoich potrzeb. A jak przedstawia się aktualny ranking? Ofertą których banków warto się zainteresować? Aktualnie, do najkorzystniejszych należy kredyt samochodowy Santander, BNP Paribas oraz Citi Handlowy. Jeśli nie chcesz przepłacać, zwróć również uwagę na kredyt samochodowy mBank, który możesz zaciągnąć na maksymalną kwotę 450 000 zł brutto.

Jaki kredyt na samochód używany?

Przeglądając kredyt na samochód kalkulator lub ranking, zwróć uwagę, czy oferta danego banku dotyczy zarówno nowych, jak i używanych aut. Jeśli szukasz pojazdu z drugiej ręki, istotny powinien być dla ciebie również maksymalny dopuszczalny wiek używanego samochodu, który zwykle wynosi 8-12 lat. Bywa, że banki oferują kredyt samochodowy na mniej korzystnych warunkach, jeśli chcesz kupić starsze używane auto z dużym przebiegiem. Dlatego w przypadku pojazdów z drugiej ręki, czasem lepiej zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego.

Top