Oceń kalkulator


Ocena / gł.

Kredyt konsolidacyjny - co to?

Rynek finansowania bankowego to kilka rodzajów produktów kredytowych. Oprócz tych najbardziej popularnych takich jak np. kredyt hipoteczny, czy kredyt gotówkowy znajdziemy produkt, który w pewnym kontekście może dotyczyć każdego rodzaju kredytu występującego w banku. Kredyt konsolidacyjny, bo o nim mowa, to nic innego jak kredyt na spłatę posiadanych zobowiązań. Zaciągamy go zatem, aby spłacić inne, posiadane zadłużenia w banku. Bank zaoferuje nam kredyt konsolidacyjny, w sytuacji, gdy posiadamy inne kredyty i chcemy je spłacić jednym zobowiązaniem. A skoro wiadomo już, co to jest kredyt konsolidacyjny w teorii, warto dowiedzieć się, jak wygląda ten produkt w praktyce. 

Wyobraźmy sobie sytuację, w której posiadam 4 różne zobowiązania kredytowe. Każde z nich jest w ramach osobnego produktu, posiada zatem jakąś ratę i określony harmonogram. Zaciągam kredyt konsolidacyjny na kwotę równo saldu zadłużenia w posiadanych zobowiązaniach. Spłatam tym samym aktywne kredyty i staję się posiadaczem jednego. Moje zadłużenie wprawdzie się nie zmieni, ale dzięki zastosowanej konstrukcji będę płacił jedną ratę. Co więcej, najczęściej ta rata będzie niższa niż suma rat 4 posiadanych wcześniej zobowiązań. Ta sytuacja doskonale ilustruje, dlaczego produkt ten często określany jest jako kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Kalkulator kredytów konsolidacyjnych pozwala na wstępne oszacowanie wysokości nowej raty. 

Celem zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego będzie optymalizacja finansowa posiadanego portfela zobowiązań. Warunki umowy takiego kredytu powinny być takie, aby na samym końcu obciążenie dla budżetu domowego Klienta było niższe niż przed zastosowaniem optymalizacji. Konsolidacja może dotyczyć każdego rodzaju kredytu – optymalizujemy zatem kredyt hipoteczny, pożyczkę hipoteczną, kredyt samochodowy, gotówkowy, limit w rachunku oszczędnościowo rozliczeniowym czy nawet kartę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny - czy taki mechanizm się opłaca?

Głównym celem zastosowania mechanizmu kredytu konsolidacyjnego jest zaoszczędzenie pieniędzy w budżecie. Założenie jest zatem takie, aby Klient miesięcznie mniej płacił. Czy oznacza to, że w długiej perspektywie czasowej zaoszczędzi dzięki temu produktowi? Niekoniecznie, wszystko zależy od konkretnej sytuacji, w której zamierzamy zastosować rozwiązanie.

Konsolidacja kredytu zaoszczędzi pieniądze w dłuższej perspektywie czasu, jeżeli nie wydłużymy okresu zobowiązań, a oprocentowanie na kredycie konsolidacyjnym będzie korzystniejsze niż w kredytach posiadanych dotychczas. Konsolidacja będzie jednak droższa jeżeli wydłużymy okres, a oprocentowanie nie będzie na tyle niższe, aby mówić o długookresowym zysku. Pamiętajmy jednak, że w przypadku stosowania omawianego produktu, nie koniecznie chodzi o to, aby było taniej w dłuższej perspektywie. Ważne jest to, aby było taniej tu i teraz, ponadto kredyt zadłużonych jest czasami jedynym rozwiązaniem chroniącym przed popadnięciem w jeszcze większe długi.

Kredyt konsolidacyjny posiada zatem szereg zalet, które powodują, że Klienci chętnie po niego sięgają. Przenosimy posiadane zobowiązania na jedno, dzięki czemu płacimy jedną ratę. Z założenia powinna być niższa niż suma poprzednich, dzięki czemu optymalizujemy koszty miesięczne. Jedna rata to również jeden termin – minimalizujemy ryzyko tego, że zapomnimy o zapłacie którejś z rat. Spłacamy szybciej posiadane kredyty co jest raportowane do BIK – nasze zobowiązania zostają zamknięte. Oczywiście bank zaraportuje również nowy kredyt – ale wchodząc w raport będzie już widoczny tylko jeden, a nie np. cztery.

Jak dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt jak każdy inny kredyt bankowy. Oznacza to, że Klient zostanie poddany takiej samej ocenie ryzyka, jak w przypadku innych produktów. Bank będzie zatem sprawdzał, czy Klient jest płynny finansowo, tzn. czy stać go na spłatę kredytów i innych zobowiązań. Bank zweryfikuje również kulturę płatniczą Klienta, czyli sprawdzi go w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli Klient dobrze spłaca swoje zobowiązania to może liczyć na pozytywną ocenę w tym zakresie. Weryfikacji będą podlegać również kredyty Klienta, które mają być przedmiotem konsolidacji. Bank będzie chciał wiedzieć jakie zobowiązania będzie konsolidował kredytem.

Co istotne, kredyt konsolidacyjny bez zdolności nie będzie możliwy, dlatego o połączeniu zobowiązań warto pomyśleć, zanim zaczniesz mieć problemy ze spłatą dotychczasowych lat. Bank nie udzieli kredytu konsolidacyjny bez badania zdolności, ponieważ wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem niewypłacalności klienta. Zanim udamy się do banku, aby złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny warto skorzystać z kalkulatora kredytów konslidacyjnych. Jest to przydatne narzędzie, które pozwoli nam poznać wysokość raty po podaniu podstawowych danych: wysokości kredytu (wartości zobowiązań, które obecnie płacimy) oraz okresu spłaty. 

Kredyt konsolidacyjny online 


O kredyt konsolidacyjny można wnioskować przez Internet. Klient wypełnia wniosek online i przekazuje niezbędne dokumenty. Bank na pewno będzie chciał zobaczyć informacje o konsolidowanych zobowiązaniach oraz potwierdzić dochód Klienta. Kredyt konsolidacyjny przez internet będzie raczej produktem na zaświadczenie – mało który z banków dokona oceny zdolności Klienta bazując jedynie na oświadczeniach. Wynika to najczęściej z wysokości zobowiązania – średnia kwota kredytu będzie przekraczała 20 000 PLN. Zaświadczenie oznacza potrzebę dostarczenia dokumentu z zakładu pracy – zakład na dedykowanej formatce zaświadcza, że kredytobiorca jest zatrudniony na danym stanowisku. Na dokumencie znajdzie się również miejsce na datę zatrudnienia, rodzaj umowy oraz osiągany dochód. W przypadku wnioskowania o kredyt konsolidacyjny online zaświadczenie można dostarczyć w formie skanu. Bank może wymagać oryginału, ale do podpisania umowy kredytowej.

Czy umowę podpiszę przez Internet? Raczej nie ma takiej możliwości. Niektóre banki dadzą taką funkcjonalność, ale tylko Klientom transakcyjnym, którzy korzystają z bankowości internetowej. Skoro posiadają konto, to zostali już przez bank zweryfikowani pod kątem tożsamości. Nawet jeżeli bank nie umożliwia podpisania umowy przez Internet to często pozwoli wykonać wszystkie czynności zdalnie, a jedynie na podpisanie umowy zaprosi nas do oddziału. Dlatego kredyt konsolidacyjny online, gdzie proces w całości przeprowadzany jest przez internet, to rzadkość.

Kredyt konsolidacyjny u Agenta 

O kredyt możemy wnioskować również u Agenta kredytowego. Agent kredytowy to osoba, która specjalizuje się w doborze odpowiednich rozwiązań finansowych dla Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Rolą Agenta jest to, aby doradzić Klientowi. Często przychodząc do Agenta Klient jeszcze nie wie, że rozwiązaniem dla niego jest konsolidacja zobowiązań. Klient przychodzi z problemem np. zbyt dużą ilością kredytów, a Agent informuje go o możliwościach, które daje rynek. Agent pracuje na systemie sprzedażowym, w którym na pełnej integracji ma do dyspozycji produkty różnych firm w tym wielu banków.

Cały proces wnioskowania o kredyt odbywa się u Agenta. Agent zatem wspólnie z Klientem wypełnia wniosek. Klient przekazuje wymagane dokumenty Agentowi. Agent informuje Klienta o decyzji. W niektórych procesach, również umowa o kredyt podpisywana jest u Agenta kredytowego. To wygodne rozwiązanie dla Klienta ponieważ zanim jeszcze złoży wniosek dostanie kompleksowe porównanie ofert na rynku, czyli będzie miał pewność, że ta, na którą ostatecznie się zdecyduje będzie dla niego najlepsza. Procesowanie wniosku w ten sposób jest dość proste i nie wymaga od Klienta znajomości rynku i procesu. Konsolidacja przeprowadzona z pomocą agenta jest też łatwiejsza z tego względu, że pośrednik przygotuje listę niezbędnych dokumentów, pomoże ci w ich zgromadzeniu.

Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny 100 tys.?

Niezależnie od sposobu złożenia wniosku i podpisania umowy ważny jest wybór odpowiedniej kwoty kredytu. Najlepiej, aby kwota ta pozwoliła spłacić wszystkie aktualnie posiadane zobowiązania tak, aby połączyć je w jedną ratę kredytu. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas potrzebny na regulowanie tych zobowiązań. Jedynym z najpopularniejszych kredytów w miesiącu październik 2021 jest kredyt 100 tys. na cele konsolidacyjne. W zamieszczonej poniższej tabeli prezentujemy najlepsze kredyty konsolidacyjne 100 tys. w miesiącu październik 2021:

Kredyt konsolidacyjny - kwota: 100 000 zł, okres: 72 mies
Banki
Kwota kredytu: 100 000 zł
Ilość rat kredytu: 72 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Getin Noble Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta dla aktywnych (zobacz) 7,20 % 7,44 % 0,00 % 123 445,44 zł 1 714,52 zł Złóż wniosek
Getin Noble Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Specjalna (zobacz) 7,99 % 10,20 % 4,99 % 132 501,60 zł 1 840,30 zł Złóż wniosek
BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - Kredyt Uniwersalny (zobacz) 7,20 % 10,82 % 9,00 % 134 555,76 zł 1 868,83 zł Złóż wniosek
Santander Bank Polska kredyt konsolidacyjny - Oferta A (zobacz) 7,20 % 11,19 % 9,99 % 135 777,60 zł 1 885,80 zł Złóż wniosek
Alior Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Specjalna Operator (zobacz) 7,19 % 11,52 % 10,90 % 136 862,64 zł 1 900,87 zł Złóż wniosek
Alior Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Specjalna Pośrednik (zobacz) 7,19 % 11,89 % 11,90 % 138 096,72 zł 1 918,01 zł Złóż wniosek
Getin Bank kredyt konsolidacyjny - Lekki Kredyt (zobacz) 7,99 % 13,98 % 14,99 % 145 122,48 zł 2 015,59 zł Złóż wniosek
Alior Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Standardowa (zobacz) 7,19 % 18,07 % 28,90 % 159 076,80 zł 2 209,40 zł Złóż wniosek

Kredyt konsolidacyjny - zaczynasz online, kończysz u Agenta 

Na rynku istnieją również rozwiązania, które są pewnego rodzaju synergią procesu online i offline, czyli i Agenta. Synergia ta polega na tym, że Klient zaczyna wnioskowanie przez Internet, a kończy w oddziale Agenta. Klient wypełnia wniosek na dedykowanej stronie, otrzymuje informacje o ofercie, dołącza dokumenty wymagane przez bank. W ostatnim kroku, jak już jest po decyzji, a dla Klienta zostały przygotowane umowy, Klient udaje się do placówki Agenta celem podpisania umowy. Wygoda załatwienia większości procesu przez Internet jest nie do podważenia.

Jaki proces wybrać? Czy synergia Internetu z Agentem to klucz do sukcesu? Odpowiedzi na to pytanie każdy Klient musi udzielić sobie sam. Dla jednej osoby możliwość załatwienia większości formalności na odległość będzie idealnym ułatwieniem. Ktoś inny może sobie cenić fizyczną obecność Agenta i pomoc, którą oferuje w przejściu przez poszczególne etapy wnioskowania.

Dla kogo kredyty konsolidacyjne?

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osoby, która chce zamienić kilka kredytów na jeden - jest to kredyt dla zadłużonych. Profil takiego Klienta jest podobny do profilu każdego innego kredytobiorcy. Jest to osoba, która ukończyła 18 rok życia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Bank ustala również maksymalny wiek na dzień spłaty zobowiązania – w większości instytucji będzie to nie więcej niż 75 lat chociaż znajdziemy wyjątki zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

Klient musi również posiadać stały dochód. Najbardziej pożądaną formą zatrudnienia jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Bank zaakceptuje również dochód z działalności gospodarczej lub umowy o dzieło, czy też umowy zlecenie. W przypadku tych form należy jednak wykazać ciągłość osiąganych dochodów w określonym przez bank czasie. Dla działalności gospodarczej będzie to przykładowo 12 miesięcy. Chociaż są banki, które będą wymagać 2 lat. Dla umów cywilno-prawnych jest to minimum 6 miesięcy. 

Bank zapyta również o stan cywilny potencjalnego kredytobiorcy. Jeżeli ten jest w związku małżeńskim to współmałżonek może być z automatu współkredytobiorcom. Niektóre banki wymagają tylko zgody małżonka w formie podpisu na umowie kredytowej dla określonej wewnętrznymi procedurami kwoty. Wyjątkiem jest sytuacja, w której małżonkowie mają rozdzielność majątkową.

Osoba wnioskująca o produkt powinna również posiadać dobrą historię w Biurze Informacji Kredytowej. Dla każdego banku ważne jest to, aby kredytobiorca był wiarygodny. Bank zweryfikuje, jak Klient spłaca swoje zobowiązania i udzieli finansowania tylko temu Klientowi, który płaci terminowo. Oczywiście, każdemu zdarzają się potknięcia w spłacie, ale opóźnienia w zapłacie raty powyżej 30 dni mogą szybko nie zostać wybaczone.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych 

Kredyty konsolidacyjne możemy podzielić na kilka kategorii. Na samym końcu, to do której z nich zakwalifikujemy nasz kredyt, będzie determinował rodzaj zabezpieczenia. Jeżeli bowiem nie posiadamy zabezpieczenia kredytu to najczęściej będziemy mówić o rodzaju zwanym kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W ramach tego produktu Klient spłaca zobowiązanie w ratach annuitetowych, czyli kapitałowo odsetkowych w określonym przez harmonogram czasie. Kredyt ten jest niezabezpieczony. Możemy również mówić o konstrukcji zwanej kredyt konsolidacyjny hipoteczny, wtedy będzie zabezpieczenie na nieruchomości.

Jak to działa? Załóżmy, że Klient posiada dwa kredyty gotówkowe na kwotę 40 000 złotych oraz zadłużenie na karcie kredytowej w wysokości 10 000 złotych. Klient jest właścicielem mieszkania o wartości 150 000 złotych, które jest wolne od obciążeń hipotecznych. W takiej sytuacji może próbować wnioskować o pożyczkę hipoteczną, którą skonsoliduje zobowiązania. Bank udzieli pożyczki na kwotę 50 000 PLN, spłaci kredyty i kartę oraz zabezpieczy się na hipotece nieruchomości. Dzięki takiej konstrukcji Klient otrzyma niższe oprocentowanie – pożyczka hipoteczna będzie powiem niżej oprocentowana niż kredyt gotówkowy oraz karta kredytowa.

Oprócz tego, można wyróżnić kredyt konsolidacyjny dla firm, czy kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek. Ten ostatni to najczęściej kredyt konsolidacyjny w parabanku, ponieważ banki niechętnie patrzą na takie zobowiązania, jak pożyczki pozabankowe. Co nie oznacza, że konsolidacja chwilówek w banku nie będzie możliwa, aczkolwiek takich ofert jest niewiele, a wniosek każdego klienta rozpatrywany jest indywidualnie. 

Jak sprawnie uzyskać kredyt konsolidacyjny 150 tys.?

Jeszcze pewnien czas temu słowo konsolidacja wydawało się opisem tajemniczego procesu. Dziś jest to określenie znane i chętnie używne przez klientów. Wielu z nich odczuło realne korzyści ze zmniejszenia ilości rat zarówno w wymiarze ich wartości, jak i ilości miesięcznych płatności. Droga do tego ułatwienia była bardzo prosta: złożenie wniosku kredytowego, kilka niezbędnych dokumentów (w tym dokumenty potwierdzające numery rachunków do spłaty), decyzja dla wniosku i podpisanie umowy kredytowej. Cały proces może odbyć się bardzo szybko i już w kolejnym miesiącu możemy być posiadaczami tylko jednej raty. W poniższej tabeli prezentujemy przegląd najlepszych kredytów konsolidacyjnych 150 tys. w miesiącu październik 2021:

Kredyt konsolidacyjny - kwota: 150 000 zł, okres: 84 mies
Banki
Kwota kredytu: 150 000 zł
Ilość rat kredytu: 84 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Getin Noble Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta dla aktywnych (zobacz) 7,20 % 7,44 % 0,00 % 191 402,40 zł 2 278,60 zł Złóż wniosek
Getin Noble Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Specjalna (zobacz) 7,99 % 9,96 % 4,99 % 206 120,04 zł 2 453,81 zł Złóż wniosek
BNP Paribas kredyt konsolidacyjny - Kredyt Uniwersalny (zobacz) 7,20 % 10,38 % 9,00 % 208 628,28 zł 2 483,67 zł Złóż wniosek
Santander Bank Polska kredyt konsolidacyjny - Oferta A (zobacz) 7,20 % 10,70 % 9,99 % 210 523,32 zł 2 506,23 zł Złóż wniosek
Alior Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Specjalna Operator (zobacz) 7,19 % 10,98 % 10,90 % 212 196,60 zł 2 526,15 zł Złóż wniosek
Alior Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Specjalna Pośrednik (zobacz) 7,19 % 11,30 % 11,90 % 214 109,28 zł 2 548,92 zł Złóż wniosek
Getin Bank kredyt konsolidacyjny - Lekki Kredyt (zobacz) 7,99 % 13,23 % 14,99 % 225 752,52 zł 2 687,53 zł Złóż wniosek
Alior Bank kredyt konsolidacyjny - Oferta Standardowa (zobacz) 7,19 % 16,64 % 28,90 % 246 637,44 zł 2 936,16 zł Złóż wniosek

Jakie oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego?

Wysokość oprocentowania kredytu konsolidacyjnego uzależniona jest od jego ostatecznego kształtu. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy będzie oprocentowany wyżej niż np. pożyczka konsolidacyjna z zabezpieczeniem na hipotece. Wynika to ściśle z poziomu ryzyka, które bank ponosi na danej transakcji. Zabezpieczenie hipoteczne znacznie niweluje ryzyko, dzięki czemu bank nie musi tak martwić się o to, że Klient nie odda pieniędzy. Konstrukcja gotówkowa wiąże się z większym ryzykiem, dlatego będzie droższa dla Klienta. O ile? Mówimy o różnicy kilku procent. Ostateczna wysokość oprocentowania zawsze będzie zależna od oceny zdolności kredytowej Klienta, konkretnej oferty oraz instytucji. W celu otrzymania warunków najlepiej porozmawiać z Agentem kredytowym, który sprawdzi w systemie sprzedażowym na co może liczyć Klient lub złożyć wniosek online.

Warto pamiętać, że na koszt tego zobowiązania wpływa też prowizja i tu mamy dobrą wiadomość - kredyt konsolidacyjny bez prowizji jest możliwy, warto sprawdzać okresowe promocje banków.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK 

Wspominaliśmy wcześniej, że konsolidacja kredytów jest możliwa wtedy, gdy jeszcze nie pojawiły się poważne problemy ze spłatą zobowiązań. A czy możliwy jest kredyt bez BIK? W banku takiej oferty z pewnością nie otrzymasz. Możesz starać się o kredyt konsolidacyjny w parabanku, aczkolwiek tam również często weryfikowana jest zdolność kredytowa w ten sposób. Pożyczka bez baz może być możliwa wtedy, gdy wnioskujesz o kredyt konsolidacyjny na chwilówki, na nieduże kwoty, do kilku tysięcy, aczkolwiek wszystko i tak zależy od warunków konkretnego produktu.

Natomiast odpowiadając na pytanie, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, należy przyznać, że firmy pożyczkowe posiadają znacznie bardziej elastyczne warunki od banków. Jednocześnie wiąże się to z wyższymi kosztami zobowiązanie, które stanowią rekompensatę ponoszonego ryzyka.

Zalety kredytu konsolidacyjnego 

Zaciągając przedmiotowe zobowiązanie powinniśmy mieć świadomość wszystkich zalet, które się z nim wiążą. Wszak kredyt konsolidacyjny zaciągamy po to, aby korzystać ze wszystkich jego udogodnień. Wśród nich możemy wymienić:

 • możliwość optymalizacji rat posiadanych kredytów poprzez zamienienie kilku zobowiązań na jedno. Niższa rata może poprawić kondycję portfela Klienta i nieco zoptymalizować miesięczny budżet. Dzięki niższej racie Klient może np. odzyskać płynność finansową, jeżeli miał z nią jakiekolwiek problemy;
 • możliwość wydłużenia okresu kredytowania – to właśnie dzięki temu zabiegowi rata kredytu może być niższa;
 • możliwość wynegocjowania lepszych warunków, szczególnie jeżeli konsolidujemy zobowiązania w innym banku. Bankowi będzie zależało, aby pozyskać nowego Klienta, co wpłynie znacznie na możliwość negocjacji stawek;
 • możliwość zmiany dnia zapadalności raty – przy tworzeniu nowego harmonogramu spłat bank weźmie pod uwagę nasze indywidualne preferencje i zapyta, w którym dniu miesiąca Klient chciałby płacić ratę. W ten sposób możemy termin dostosować np. do dnia, w którym otrzymujemy pensję;
 • możliwość dobrania gotówki – jeżeli nasza zdolność na to pozwoli, bank zaproponuje nam dobranie gotówki. Dzięki temu, nie dość, że zoptymalizujemy dotychczasowe kredyty, to jeszcze otrzymamy dodatkowy kapitał;

Wady kredytu konsolidacyjnego 

Na kredyt konsolidacyjny z perspektywy wad możemy patrzyć tylko w sytuacji, w której tak naprawdę go nie potrzebujemy. Fakt bowiem, że najczęściej w dłuższej perspektywie czasu zapłacimy więcej. Nie zaciągamy jednak tego zobowiązania po to, aby było taniej. Zaciągamy je w celu optymalizacji naszych miesięcznych wydatków. Z tej perspektywy zalety zawsze przysłonią nam wspomnianą wadę. Lepiej w długiej perspektywie zapłacić więcej, ale mieć pewność, że tu i teraz jesteśmy płynni finansowo.

Dodatkowa gotówka w kredycie konsolidacyjnym 

W ocenie zdolności kredytowej bank spojrzy na nas z perspektywy maksymalnej kwoty, którą jesteśmy w stanie spłacać. Jeżeli okaże się, że przekracza ona kwotę konsolidowanych kredytów to bank może zaproponować nam dobrane dodatkowej gotówki. Sami również możemy wystąpić z inicjatywą i zgłosić zapotrzebowanie na pieniądze we wniosku o kredyt. Jeżeli bank się zgodzi, to cześć środków z kredytu zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań, a część bank przeleje na wskazany przez nas rachunek bankowy. Możliwość dobrania pieniędzy to idealna okazja, aby zrealizować dodatkowe cele.

Kredyt konsolidacyjny - ranking 

W sieci znajdziemy wiele rankingów kredytów konsolidacyjnych. Warto z nich skorzystać, aby zobaczyć, na jakie warunki możemy liczyć. Pamiętajmy jednak, że każdy ranking kredytów konsolidacyjnych tworzony jest na podstawie przykładu reprezentatywnego. Przykład reprezentatywny odzwierciedla oczywiście w sporym stopniu kształt oferty, nie jest jednak ostateczną ofertą dla Klienta. Oferta ostateczna pojawi się dopiero po ocenie zdolności kredytowej kredytobiorcy. Nie mniej jednak, na podstawie przykładu reprezentatywnego możemy próbować dokonać wstępnego porównania ofert. W tym celu można również spotkać się z Agentem kredytowym i z nim porozmawiać o perspektywie, którą ma dla nas rynek.

Kredyt konsolidacyjny - kalkulator 

Informacja o oprocentowaniu, prowizji i innych opłatach jest dla Klienta bardzo cenna. Jednak to wysokość raty determinuje ostateczny koszt dla Klienta i zapewne ta informacja jest najcenniejsza. Szacunkową wysokość raty Klient może uzyskać poprzez podanie podstawowych parametrów kredytu w kalkulatorze kredytu. Najprościej kalkulator kredytu konsolidacyjnego znaleźć online w Internecie. Można również zgłosić się do Agenta kredytowego i porozmawiać z nim o kalkulacji.

Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać? W jakim banku kredyt konsolidacyjny?

Większość banków na polskim rynku oferuje kredyt konsolidacyjny. Zarówno: Alior Bank, Getin BankPKO BP, ING Bank Śląski, jak i Santander czy BNP Paribas oferują rozwiązania dla Klientów z potrzebą konsolidacji zobowiązań. Od Klienta zależy na samym końcu z usług jakiego banku skorzysta. Ważne jest to, aby oferta była dopasowana do indywidualnych preferencji Klienta, możliwości finansowych i celów, które chce zrealizować. A co warto wiedzieć o warunkach najpopularniejszych banków?

Kredyt konsolidacyjny w PKO umożliwia uzyskanie dodatkowych środków na ekstra wydatki, ponadto nie musisz mieć założonego ROR w tym banku, aby otrzymać to zobowiązanie. Kredyt konsolidacyjny w ING umożliwia spłatę do 7 zobowiązań z innych banków, jest też opcja zaciągnięcia dodatkowej gotówki.

Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym w Alior Banku? Okres kredytowania wynosi aż do 10 lat. Ponadto Alior Bank umożliwia spłatę zobowiązań z sektora pozabankowego co znacznie ułatawia osiągnięcie kredytu. Kredyt konsolidacyjny w Santander pozwala na połączenie m.in. limitu w ROR, karty kredytowej, pożyczki i kredytu gotówkowego, a także kredytu hipotecznego. Zobowiązanie otrzymujesz bez zabezpieczeń i poręczycieli. 

Niniejsze wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

 

Pytania, komentarze, opinie o kredycie konsolidacyjnym (133)


 • Avatar Paris

  Paris
  15.10.2021 21:52:35

  mam kredyt w banku francuskim cardinale (czy jakoś tak) czy mozecie mi go pomoc spłacic?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Paris
  16.10.2021 02:08:54

  Niestety nie ma możliwości konsolidacji kredytów z banków zagranicznych. Może Pan pomyśleć o wzięciu gotówki oraz spłaceniem zadłużenia we własnym zakresie

 • Avatar wika465465687

  wika465465687
  14.10.2021 09:53:05

  mam 3 kredyty do konsolidacji, ale w trzech bankach mi odmówili. jaka moze byc przyczyna?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor wika465465687
  14.10.2021 15:14:19

  Niestety podała Pani za mało informacji. Proszę o kontakt telefoniczny, spróbujemy Pani pomóc. Mamy również ofertę pożyczki konsolidacyjnej w firmie Smartney, może się uda.

 • Avatar aga

  aga
  13.10.2021 19:04:35

  gdzie moge teraz skonsolidować chwilowke?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor aga
  13.10.2021 20:31:03

  Pożyczki pozabankowe w tym momencie mogą być skonsolidowane w banku Alior, Getin Bank oraz firmie pożyczkowej Smartney. Zapraszam do kontaktu.

 • Avatar Zofia

  Zofia
  24.06.2021 22:38:45

  Witam, mam 68 lat emeryturę 1652 zł do ręki i 5 000 zł kredytu czy mogę dobrać 1000 zł?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Zofia
  25.06.2021 00:06:39

  Jak najbardziej jest szansa na uzyskanie kredytu dla Pani, zapraszam do złożenia wniosku na naszej stronie.

 • Avatar Luki

  Luki
  23.06.2021 08:52:27

  Jak idziesz do banku po wyciąg to zaraz proponują kredyt… To jest straszne co się dzieje.

  Odpowiedź
 • Avatar Robert

  Robert
  22.06.2021 16:29:43

  Jestem zainteresowany kredytem jak mogę się z wami skontaktować?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Robert
  22.06.2021 19:38:30

  Można złożyć wniosek na naszej stronie lub zadzwonić pod numer 32 428 23 23.

 • Avatar Blue

  Blue
  21.06.2021 15:22:26

  Mam aktualnie kredyty na łączną sumę 220 000 zł czy jest możliwość skonsolidowanie ich?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Blue
  21.06.2021 18:26:48

  Jest możliwość skonsolidowania, wszystko zależy od zdolności kredytowej.

 • Avatar wakacyjna

  wakacyjna
  20.06.2021 08:19:02

  Ja często biorę kredyty gotówkowe ale nie korzystam z konsolidacji.

  Odpowiedź
 • Avatar Karteczka

  Karteczka
  19.06.2021 07:38:18

  Czy mogę wybrać kredyty jakie chce połączyć?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Karteczka
  19.06.2021 11:25:54

  Wszystko zależy od zdolności kredytowej i oferty, istnieje możliwość wybrania kredytów do konsolidacji jednak nie zawsze, czasem bank sam zaproponuje co trzeba skonsolidować by skorzystać z oferty.

 • Avatar Małgosia

  Małgosia
  18.06.2021 16:27:45

  Czy całość z kredytu konsolidacyjnego musze przeznaczyć na spłatę kredytu?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Małgosia
  18.06.2021 18:51:07

  Nie ma obowiązku całości przeznaczyć na spłacę zobowiązań, przynajmniej część kwoty musi być przeznaczona na spłatę wybranych zobowiązań, ale nie całość może Pani wziąć więcej kredytu i dostać gotówkę na dowolny cel.

 • Avatar Tomasz

  Tomasz
  17.06.2021 22:47:42

  Mam parę chwilówek czy dostanę kredyt na spłatę?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Tomasz
  18.06.2021 03:44:57

  Panie Tomaszu jeśli ma Pan dochód i zdolność kredytową to jest szansa na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego.

 • Avatar Karol

  Karol
  16.06.2021 22:56:50

  czy limit w koncie też można w ten sposób spłacić?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Karol
  17.06.2021 03:17:10

  Oczywiście jest taka możliwość.

 • Avatar molo

  molo
  15.06.2021 08:26:44

  polecam konsole, uratowała mi życie 😊

  Odpowiedź
 • Avatar Hen

  Hen
  14.06.2021 08:51:31

  Czy oprócz zamiany kredytów które mam mogę dobrać jeszcze gotówkę?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Hen
  14.06.2021 10:13:38

  W większości przypadków Banki dają również taką możliwość. Wszystko zależy od wyniku analizy zdolności kredytowej

 • Avatar Marta

  Marta
  13.06.2021 12:41:11

  Czy konsolidacja w ogóle się opłaca?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Marta
  13.06.2021 14:51:32

  Zależy od indywidualnej sytuacji oraz powodów wzięcia kolejnego kredytu. Zachęcam do licznych artykułów na ten temat dostępnych w dziale BLOG

 • Avatar Kopciuszek

  Kopciuszek
  12.06.2021 07:31:08

  Gdzie mogę skonsolidować pożyczkę w VIVUSie?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Kopciuszek
  12.06.2021 08:42:07

  Kredyty pozabankowe są konsolidowane w firmie Smartney oraz ALIOR banku

 • Avatar Pola

  Pola
  11.06.2021 08:03:16

  W zeszłym miesiącu straciłam pracę, nie stać mnie na spłatę bieżących rat, czy kredyt konsolidacyjny jest w stanie mnie uratować?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Pola
  11.06.2021 13:52:03

  Obawiam się, że niestety żaden bank w obecnej sytuacji nie udzieli nowego kredytu ze względu na brak stabilnych dochodów

 • Avatar Teofil

  Teofil
  10.06.2021 09:29:43

  Zarabiam 5 tys, mam wzięty kredyt hipoteczny, chciałbym jakiś drugi kredyt dosyć spory wziąć na ok 150 tys, czy mam szansę? A może jakaś konsolidacja tej hipoteki?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Teofil
  10.06.2021 13:44:12

  Oczywiście zdolność jest rozpatrywana indywidualnie. Ja widzę szansę, ponieważ kredyt zabezpieczony na hipotece przeważnie jest pomijany w wysokości zaangażowania w poszczególnych ofertach. Proszę o kontakt – ustalimy więcej szczegółów i doradzimy gdzie wnioskować. Jeśli chodzi o konsolidację kredytu hipotecznego – można to jedynie zrobić innym kredytem hipotecznym, nie gotówkowym

 • Avatar Wiktoria_EL

  Wiktoria_EL
  09.06.2021 07:50:15

  mam już doś spłacania 5 rat co miesiąc – jaki bank wybrać na zamianę na jeden kredyt?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Wiktoria_EL
  09.06.2021 11:39:33

  Wszystko zależy od Pani zdolności kredytowej oraz od rodzaju spłacanych zobowiązań. Kredyty pozabankowe można skonsolidować w Aliorze oraz Smartney, natomiast kredyty bankowe można konsolidować w niemalże każdym banku.

 • Avatar Jarek

  Jarek
  28.05.2021 22:49:03

  mam 8 tys kredytów -czy mam szanse na kredyt?

  Avatar Aleksandra Jakubowska

  Aleksandra Jakubowska Autor Jarek
  29.05.2021 01:18:19

  Panie Jarku wszystko zależy jaki ma Pan dochód, czy spłaca Pan regularnie kredyty. Prosimy o kontakt telefoniczny, spróbujemy ocenić szanse i podpowiedzieć gdzie złożyć wniosek

 

 

Najczęściej zadawane pytania

W zależności od wyboru banku konsolidacji może podlegać zarówno inny kredyt gotókowy, jak również kredyt hipoteczny (jeśli posiada mniejszą niż maksymalna kwota kredytu konsolidaycjnego kwotę do spłaty). Niektóre z banków ofertują możliwość konsolidacji produktów z rynku pozabankowego np. pożyczek czy chwilówek. 

Maksymalna kwota kredytu konsoldiacyjnego jest zwykle równa maksymalnej kwocie kredytu bez zabepieczenia, jaki można otrzymać w danym banku. Kwota maksymalna wynika również ze zdolności kredytowej klienta. 

Warto wspomnieć, że część banków może proponować wyższą kwotę kredytu dla klientów posiadają reguralne wpływy wynagrodzenia. 

Kredyt konsolidacyjny jest często jedyną drogą do uzyskania dodatkowej gotówki dla osób posiadających już zobowiązania. W przypadku niektórych klientów ilość zobowiązań jest tak duża, że uniemożliwa uzyskanie kolejnego kredytu gotówkowego. Konsolidacja zobowiązań jest więc jedyną szansą na uzyskanie gotówki. 

Aby wybrać najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego w pierwszej kolejności należy określić potrzebną kwotę kredytu (zsumowaniu zobowiązań, jakie chcemy spłacić). Po uzyskaniu tej informacji mozemy rozpocząć poszukiwania poprzez wstępne sprawdzenie ofert w kalkulatorach czy rankingach kredytu konsolidacyjnego. Możemy również wybrać pomoc agenta kredytowego, który dopasuje kredyt nie tylko do kwoty, ale też do naszego źródła dochodu. 

Tak, w tym wypadku najlepszy będzie wybór kredytu konsolidacyjnego z wyborem banku, który pozwala na spłatę tego typu zobowiązań. Będzie to również wygodne i korzystne dla klienta ponieważ zwykle spłata karty kredytowej w pierszej kolejności odbywa się na rzecz opłat i odsetek, a dopiero w ostatniej kolejności na rzecz kapitału. 

 

 

Top