Kredyt dla zadłużonych konsolidacyjny. Jak dostać kredyt dla zadłużonych w banku?

Opublikowano: 09 Gru 2020 Sylwia Chrószcz 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Konsolidacji

Kredyty bankowe są dostępne do czasu, gdy nie mamy w BIK zaraportowanych spóźnień w spłacie rat. Gdy zmienia nam się sytuacja finansowa i zauważamy, że ciężko spłacać aktualne raty, zastanówmy się nad skorzystaniem z kredytu konsolidacyjnego. Gdy będziemy długo zwlekać z decyzją połączenia zobowiązań w jedno może być sytuacja, że będzie za późno o staranie się o kredyt w banku i będziemy mieli znacznie mniej rozwiązań do dyspozycji.

Kredyt dla zadłużonych konsolidacyjny. Jak dostać kredyt dla zadłużonych w banku?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób, które posiadają minimum jedno aktywne zobowiązanie. Ten typ kredytu musi być przynajmniej w jakiejś części przeznaczony na spłatę innego zobowiązania. Innymi słowy łączymy swoje zobowiązania w jedno. Otrzymujemy kredyt i z części jego środków zostaje spłacony inny. Dodatkowo możemy otrzymać kwotę gotówki na dowolny cel. Takie rozwiązanie pozwala nam mieć jedną ratę zamiast kilku, otrzymać dodatkową gotówkę. Czasem nowa rata jest niższa od sumy spłacanych wcześniej miesięcznych zobowiązań, ale czasami wydłuża czas spłaty kredytu.

Każdy bank ma swoją ofertę kredytu konsolidacyjnego. Konsolidować możemy np. kredyt gotówkowy z innego banku, wykorzystany limit na karcie kredytowej, limity na naszym rachunku bankowym, zakupy na raty. Niektóre Banki dają możliwość skonsolidowania nawet pożyczek pozabankowych. 

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, kiedy możemy skorzystać?

Jak już wiemy kredyt konsolidacyjny musimy w części przeznaczyć na spłatę naszych długów. Bank wydając decyzję kredytową będzie sprawdzał nasza zdolność kredytową i sprawdzi nas w bazach takich, jak: BIK, KRD itp. Na podstawie tych informacji da odpowiedź pozytywną lub negatywna. Jeżeli będzie to decyzja pozytywna bank przedstawi nam swoje warunki: kwotę, okres spłaty itp. Gdy zdajemy sobie sprawę, że nasze miesięczne zobowiązania nas przerastają i nie dajmy rady ich spłacić to najwyższy czas zawnioskować o kredyt konsolidacyjny do banku. Jeśli instytucje finansowe w których posiadamy kredyt wpiszą nas do baz to uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku może stać się niemożliwe. 

Jakie produkty możemy skonsolidować i w jakim banku?

Poniżej przykłady banków i produkty, jakie można u nich skonsolidować. Należy zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie banki pozwalają na konsolidację wszystkich typów zobowiązań, jakie występują na rynku. Gdy nasza sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana warto zwrócić uwagę na te instytucje, gdzie katalog produktów jest szerszy. 

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych Alior Bank

Zgodnie z informacjami, jakie możemy znaleźć na stronie Alior Banku możemy konsolidować:

Kredyt konsolidacyjny Getin Bank

W Getin Bank możemy skonsolidować kredyty zaciągnięte w innych bankach, karty kredytowe, kredyty w ROR, limity kredytowe, limity odnawialne zaciągnięte w innych bankach.

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas

W BNP Paribas jest możliwość skonsolidowania takich produktów, jak: kredyty gotówkowe, karty kredytowe i limity odnawialne.

Gdzie szukać kredyt konsolidacyjny dla bardzo zadłużonych?

Kiedy nie mamy zdolności kredytowej nie otrzymamy kredytu konsolidacyjnego w banku. Gdzie wtedy szukać pomocy? Szanse otrzymania pożyczki na połączenie wszystkich naszych zobowiązań w jedno dają nam pożyczki pozabankowe. Firmy pozabankowe mogą udzielić pożyczki konsolidacyjnej nawet jeżeli jesteśmy na pograniczu zdolności kredytowej. Czasem pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych będzie jedynym dostępnym rozwiązaniem.

Trzeba jednak pamiętać, że mniejsze wymagania wobec klienta np. firma udzielająca pożyczki nie wymaga tylko pozytywnych wpisów do BIK. Mogą wystąpić opóźnienia bądź nawet niespłacone raty. Taka pożyczka może posiadać większe koszty. Przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznajmy się z treścią i kosztami ponoszonymi związku z udzieleniem pożyczki.

Podsumowanie

Gdy dostrzegamy pierwsze oznaki naszych problemów finansowych warto zainteresować się kredytem konsolidacyjnym. Warto zobaczyć dostępne dla nas oferty i zastanowić się, czy może dobrym rozwiązaniem na nasze zmartwienia będzie skorzystanie z takiej oferty banku. Jeżeli mamy możliwość skorzystania z kredytu w banku, a zarazem otrzymanie pożyczki w firmie pozabankowej z mniejszą ilością formalności - przeanalizujmy co bardziej nam się opłaca.

Zaktualizowano: 11.10.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (5)


 • Avatar Mazur89

  Mazur89
  17.01.2021 15:21:23

  Mój brat miał 4 kredyty: remonty, dzieciaki do szkoły, coś się w aucie zepsuło, brał bo potrzebował a potem poszedł do biura kredytowego i dostał jeszcze kasę na wakacje to chyba ta dobra rzecz taki kredyt..

  Odpowiedź
 • Avatar Kaja

  Kaja
  08.01.2021 20:37:55

  Ja kiedyś wzięłam i zdecydowałam się na konsolidację i odetchnęłam z ulgą w kolejnym miesiącu! O wiele niższa rata!

  Odpowiedź
 • Avatar paula

  paula
  04.01.2021 10:05:23

  spóźniłam się tydzień z płatością raty - czy to jest problem?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor paula
  04.01.2021 11:36:31

  Pojedyncze opóźnienia nie powinny stanowić problemu. Gorzej jeśli sytuacja zacznie się powtarzać.

 • Avatar marco

  marco
  29.12.2020 20:25:25

  nic tylko się zgodzić z autorką, trzeba rozsądnie gospodarować swoimi finansami

  Odpowiedź
Top