KREDYT NA WAKACJE KWIECIEŃ 2020 (dla kwoty 10 000 PLN na okres 60 miesięcy)

bnp praibas

10 000

Kwota

211,98

Rata

60 rat

Okres

9,99 %

RRSO
alior logotyp

10 000

Kwota

231,13

Rata

60 rat

Okres

13,7%

RRSO
alior logotyp

10 000

Kwota

240,53

Rata

60 raty

Okres

15,5%

RRSO
getin logotyp

10 000

Kwota

250,14

Rata

60 rat

Okres

17,3%

RRSO

KREDYT NA WAKACJE

Wakacje to jeden z popularniejszych celów, które realizowane są z kredytu. Z dostępnej palety produktów bankowych wakacje możemy zrealizować kredytem gotówkowym, linią w ROR lub kartą kredytową. Pozostałe produkty zarezerwowane będą dla innych celów konsumpcyjnych.

Wakacje na kredyt gotówkowy

Jednym z najpopularniejszych produktów kredytowych jest kredyt gotówkowy. Podstawowym elementem charakterystycznym dla niego jest to, że kredytobiorca może za jego pomocą zrealizować dowolny cel w tym np. pojechać na wakacje. Kredyt gotówkowy brany jest na okres średnio nieprzekraczający 10 lat. Ostateczny okres, na który zaciągamy zobowiązanie powinien jednak być dostosowany do celu, który Klient realizuje – ciężko bowiem sobie wyobrazić, aby spłacać wakacje 10 lat. Charakterystyczny dla kredytu gotówkowego jest sposób spłaty – jest to jeden z produktów z ratą kapitałowo odsetkową. Oznacza to, że Klient będzie spłacał w każdej racie zadłużenie w stosunku do banku oraz odsetki od salda zadłużenia. Jest to o tyle bezpieczne rozwiązanie, że kredytobiorca ma pewność spłaty zadłużenia w ustalonym z bankiem terminie – przy założeniu oczywiście, że spłaca raty na bieżąco.

Wakacje na kredyt odnawialny

Limit w ROR to możliwość przekroczenia o dopuszczalną kwotę środków zgromadzonych na rachunku w banku. Działanie to odbywa się oczywiście za zgodą instytucji. Bank sprawdza zdolność Klienta i na jej podstawie podejmuje decyzję, czy udzieli Klientowi limitu i w jakiej wysokości. Limit możemy wykorzystać na cel dowolny, w tym na wakacje. Limit spłacany jest wraz z każdym wpływem na rachunek. Jeżeli zatem Klient otrzyma przelew z tytułu pensji to spłaci to zadłużenie. Przynajmniej na chwilę ponieważ Klient dalej będzie mógł swobodnie korzystać z pieniędzy na rachunku do wysokości limitu. Klient spłaca tylko ratę odsetkową. Bank codziennie będzie sprawdzał saldo na rachunku i liczył odsetki. Następnie raz w miesiącu je zsumuje i uzyskaną kwotę potrąci z ROR Klienta.

Wakacje na kartę kredytową

Wymarzony wyjazd możemy również sfinansować pieniędzmi na karcie kredytowej. Pamiętajmy jednak, że środki z karty możemy wykorzystywać tylko w obrocie bezgotówkowym. Nie mniej jednak zapłacimy spokojnie kartą na stacji benzynowej, w hotelu czy restauracji. Kartę możemy spłacić w grace period bez żadnych odsetek, spłacić część zadłużenia lub oddać jedynie wymaganą spłatę minimalną. Od każdego zadłużenia na karcie powyżej terminu spłaty bank będzie pobierał odsetki. Co miesiąc będzie też wymagał spłaty minimalnej.

Proces udzielania kredytu

W zależności od tego na jaki produkt się zdecydujemy różny będzie proces wnioskowania o niego. Karta kredytowa oraz limit w ROR będą raczej przeznaczone dla Klientów transakcyjnych instytucji. Posiadając ROR i korzystając z niego bank jest w stanie dobrze przeanalizować naszą sytuację nie sięgając po dodatkowe dokumenty. Prawdopodobnie nie będzie potrzebował zaświadczenia o zarobkach ponieważ zobaczy na rachunku, że co miesiąc wpływa wynagrodzenie od naszego pracodawcy. Nie będzie również wymagał uwiarygodnienia nas jako kredytobiorcy ponieważ już raz to zrobił jak zakładaliśmy konto. W przypadku Klientów bez ROR wzięcie karty kredytowej jest możliwe, przy spełnieniu określonych formalności. Podobnie będzie z kredytem gotówkowym. Gorzej, jeżeli Klient będzie chciał debet. Dla banku jest Klientem nieznanym więc bank nie wie do końca jakie są jego możliwości finansowe.

Kredyt na wakacje – okres

Okres, na który możemy zaciągnąć zobowiązanie zależy od produktu, na który się zdecydujemy. Linia oraz karta kredytowa to kredyty krótkoterminowe. Z założenia pożyczamy w nich pieniądze na chwile – w przypadku karty kredytowej na okres równy grace period, czyli średnio 55 dni, a w przypadku linii najczęściej na jeden rok z możliwością przedłużenia. W przypadku kredytów gotówkowych mówimy o okresach od 6 miesięcy do nawet 144. Pamiętajmy jednak, że mówimy o wakacjach, które powinniśmy starać się spłacić do 12 miesięcy – chyba, że mówimy o podróży życia, którą planujemy wspominać (spłacać) przez najbliższą dekadę.

Opłaty w kredycie na wakacje

Najtańszym produktem, który pozwoli nam sfinansować wakacyjną podróż jest kredyt gotówkowy. Z racji kapitałowo odsetkowej spłaty kredyt ten wiąże się z umiarkowanym ryzykiem. Zestawiając ze sobą wszystkie produkty bankowe można powiedzieć, że jest po środku. Drugim w kolejności będzie linia w ROR – bank zabezpiecza się tu na spłacie każdym wpływem na rachunek. Istnieje jednak zawsze niebezpieczeństwo, że Klient przestanie z rachunku korzystać. Dodatkowo w racie obowiązkowej nie ma spłaty kapitału – zobowiązanie może zatem towarzyszyć Klientowi przez wiele lat, a saldo zadłużenia może się nie zmieniać.

Gdzie po kredyt na wakacje?

Gdzie szukać finansowania? Możliwości są trzy. Pierwsza to proces online. Wniosek o finansowanie możemy złożyć z poziomu bankowości elektronicznej jeżeli mamy konto w banku, lub strony internetowej, jeżeli nie posiadamy ROR. Bank zapyta o nasze dane teleadresowe oraz informacje o źródłach dochodu. Niezbędnym elementem składania wniosku jest również wyrażenie zgód m.in. na weryfikację w BIK oraz BIG. Druga możliwość to udanie się do Agenta kredytowego. Agent kredytowy to osoba, która specjalizuje się pomocy osobom, które potrzebują finansowania. Agent pracuje na systemie sprzedażowym w którym posiada dostęp do produktów wielu banków. Szybko będzie w stanie zatem sprawdzić, w jakim banku kredytobiorca może liczyć na najkorzystniejsze warunki. Trzecia możliwość to wnioskowanie bezpośrednio w placówce banku. Doradca zada nam kilka pytań o nasze dochody oraz aktualną sytuację majątkową oraz przygotuje wspólnie z nami wniosek. Do wniosku mogą być wymagane dodatkowe dokumenty np. potwierdzające źródło comiesięcznego dochodu.

Top