Kredyt na wakacje 

Wakacje to jeden z popularniejszych celów, które realizowane są z kredytu. Z dostępnej palety produktów bankowych wakacje możemy zrealizować kredytem gotówkowym, linią w ROR lub kartą kredytową. Pozostałe produkty zarezerwowane będą dla innych celów konsumpcyjnych. Zobacz, jak wybrać korzystny kredyt na wakacje.

Wakacje na kredyt gotówkowy

Jednym z najpopularniejszych produktów kredytowych jest kredyt gotówkowy. Podstawowym elementem charakterystycznym dla niego jest to, że kredytobiorca może za jego pomocą zrealizować dowolny cel w tym np. pojechać na wakacje. Kredyt gotówkowy na dowolny cel brany jest na okres średnio nieprzekraczający 10 lat. Ostateczny okres, na który zaciągamy zobowiązanie powinien jednak być dostosowany do celu, który Klient realizuje – ciężko bowiem sobie wyobrazić, aby spłacać wakacje 10 lat. Charakterystyczny dla kredytu gotówkowego jest sposób spłaty – jest to jeden z produktów z ratą kapitałowo odsetkową. Oznacza to, że Klient będzie spłacał w każdej racie zadłużenie w stosunku do banku oraz odsetki od salda zadłużenia. Jest to o tyle bezpieczne rozwiązanie, że kredytobiorca ma pewność spłaty zadłużenia w ustalonym z bankiem terminie – przy założeniu oczywiście, że spłaca raty na bieżąco.

Można zaciągnąć kredyt gotówkowy przez internet, bez wychodzenia z domu, co upraszcza cały proces. Jeśli wnioskujesz o niewielką kwotę, kredyt gotówkowy online możesz otrzymać nawet w ciągu jednego dnia. To korzystne rozwiązanie m.in. dla tych osób, które korzystają z ofert last minute, na kredyt na wczasy decydują się w ostatnim momencie. A gdzie najlepiej wziąć kredyt na wakacje? 

Kredyt gotówkowy - gdzie najtaniej? Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Wakacje na kredyt to często wybierana opcja przez osoby, które chcą zwiedzić egzotyczne kierunki, a nie udało im się zebrać środków na realizację tego celu. Wtedy warto starać się o kredyt gotówkowy bez prowizji, który charakteryzuje się niższymi kosztami. Latem wiele banków oferuje takie promocje, wystarczy je śledzić. A ile wynosi oprocentowanie kredytu gotówkowego? Aktualnie maksymalnie może wynosić 7,20%. Przy czym pamiętaj, że ostateczne warunki zależą do twojej zdolności kredytowej. Dlatego polecamy wypełnić wniosek o kredyt na wakacje na wnioskomat.com - nasi doradcy znajdą oferty kredytowe dostosowane do twoich potrzeb i możliwości. To również dobry sposób na znalezienie taniego kredytu gotówkowego.

W przypadku finansowania takiego celu jak wakacje często sprawdza się kredyt gotówkowy na dowód, który przyznawany jest na kilka, maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych. To kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach, formie zatrudnienia, a formalności ograniczane są do minimum. Ile się czeka na kredyt gotówkowy w takiej sytuację? Decyzję możesz uzyskać nawet w ciągu jednego dnia, a przelew środków uzależniony jest od godzin księgowania w twoim banku oraz w banku, w którym zaciągasz zobowiązanie.

Kredyt odnawialny na wakacje

Limit w ROR to możliwość przekroczenia o dopuszczalną kwotę środków zgromadzonych na rachunku w banku. Działanie to odbywa się oczywiście za zgodą instytucji. Jak działa kredyt odnawialny? Bank sprawdza zdolność Klienta i na jej podstawie podejmuje decyzję, czy udzieli Klientowi limitu i w jakiej wysokości. Limit możemy wykorzystać na cel dowolny, w tym na wakacje.

Zastanawiasz się, jak spłacić kredyt odnawialny? Limit spłacany jest wraz z każdym wpływem na rachunek. Jeżeli zatem Klient otrzyma przelew z tytułu pensji to spłaci to zadłużenie. Przynajmniej na chwilę, ponieważ Klient dalej będzie mógł swobodnie korzystać z pieniędzy na rachunku do wysokości limitu. Klient spłaca tylko ratę odsetkową. Bank codziennie będzie sprawdzał saldo na rachunku i liczył odsetki. Następnie raz w miesiącu je zsumuje i uzyskaną kwotę potrąci z ROR Klienta.

Dobrze jest też wiedzieć, jaka jest różnica między kredytem odnawialnym a debetem. Debet to usługa na koncie, natomiast kredyt odnawialny jest produktem bankowym.

Karta kredytowa na wakacjach

Wymarzony wyjazd możemy również sfinansować pieniędzmi na karcie kredytowej. Jak działa karta kredytowa? Środki dostępne na niej możemy wykorzystywać tylko w obrocie bezgotówkowym. Nie mniej jednak zapłacimy spokojnie kartą na stacji benzynowej, w hotelu czy restauracji. Kartę możemy spłacić w grace period bez żadnych odsetek, spłacić część zadłużenia lub oddać jedynie wymaganą spłatę minimalną. Od każdego zadłużenia na karcie powyżej terminu spłaty bank będzie pobierał odsetki. Co miesiąc będzie też wymagał spłaty minimalnej.

W ofertach banku często znajduje się karta na oświadczenie przez internet, szczególnie jeśli korzystasz z usług banku, w którym masz już założony ROR. Karta kredytowa od ręki wymaga spełnienia minimum formalności, potwierdzenia wysokości dochodów, co można zrobić, udzielając oświadczenia. Podsumowując, karta kredytowa online to wygodne rozwiązanie, które często jest łatwiejsze do zrealizowania niż kredyt gotówkowy.

Proces udzielania kredytu na wakacje

W zależności od tego na jaki produkt się zdecydujemy różny będzie proces wnioskowania o niego. Karta kredytowa oraz limit w ROR będą raczej przeznaczone dla Klientów transakcyjnych instytucji. Posiadając ROR i korzystając z niego bank jest w stanie dobrze przeanalizować naszą sytuację nie sięgając po dodatkowe dokumenty. Prawdopodobnie nie będzie potrzebował zaświadczenia o zarobkach ponieważ zobaczy na rachunku, że co miesiąc wpływa wynagrodzenie od naszego pracodawcy. Nie będzie również wymagał uwiarygodnienia nas jako kredytobiorcy ponieważ już raz to zrobił jak zakładaliśmy konto. W przypadku Klientów bez ROR wzięcie karty kredytowej jest możliwe, przy spełnieniu określonych formalności. Podobnie będzie z kredytem gotówkowym. Gorzej, jeżeli Klient będzie chciał debet. Dla banku jest Klientem nieznanym więc bank nie wie do końca jakie są jego możliwości finansowe.

Kredyt na wakacje – okres

Okres, na który możemy zaciągnąć zobowiązanie zależy od produktu, na który się zdecydujemy. Linia oraz karta kredytowa to kredyty krótkoterminowe. Z założenia pożyczamy w nich pieniądze na chwile – w przypadku karty kredytowej na okres równy grace period, czyli średnio 55 dni, a w przypadku linii najczęściej na jeden rok z możliwością przedłużenia. W przypadku kredytów gotówkowych mówimy o okresach od 6 miesięcy do nawet 144. Pamiętajmy jednak, że mówimy o wakacjach, które powinniśmy starać się spłacić do 12 miesięcy – chyba, że mówimy o podróży życia, którą planujemy wspominać (spłacać) przez najbliższą dekadę.

Opłaty w kredycie na wakacje

Najtańszym produktem, który pozwoli nam sfinansować wakacyjną podróż jest kredyt gotówkowy. Z racji kapitałowo odsetkowej spłaty kredyt ten wiąże się z umiarkowanym ryzykiem. Zestawiając ze sobą wszystkie produkty bankowe można powiedzieć, że jest po środku. Drugim w kolejności będzie linia w ROR – bank zabezpiecza się tu na spłacie każdym wpływem na rachunek. Istnieje jednak zawsze niebezpieczeństwo, że Klient przestanie z rachunku korzystać. Dodatkowo w racie obowiązkowej nie ma spłaty kapitału – zobowiązanie może zatem towarzyszyć Klientowi przez wiele lat, a saldo zadłużenia może się nie zmieniać.

Gdzie po kredyt na wakacje?

Gdzie szukać finansowania? Możliwości są trzy. Pierwsza to proces online. Wniosek o finansowanie możemy złożyć z poziomu bankowości elektronicznej jeżeli mamy konto w banku, lub strony internetowej, jeżeli nie posiadamy ROR. Bank zapyta o nasze dane teleadresowe oraz informacje o źródłach dochodu. Niezbędnym elementem składania wniosku jest również wyrażenie zgód m.in. na weryfikację w BIK oraz BIG. Druga możliwość to udanie się do Agenta kredytowego. Agent kredytowy to osoba, która specjalizuje się pomocy osobom, które potrzebują finansowania. Agent pracuje na systemie sprzedażowym w którym posiada dostęp do produktów wielu banków. Szybko będzie w stanie zatem sprawdzić, w jakim banku kredytobiorca może liczyć na najkorzystniejsze warunki. Trzecia możliwość to wnioskowanie bezpośrednio w placówce banku. Doradca zada nam kilka pytań o nasze dochody oraz aktualną sytuację majątkową oraz przygotuje wspólnie z nami wniosek. Do wniosku mogą być wymagane dodatkowe dokumenty np. potwierdzające źródło comiesięcznego dochodu.

Top