RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH wnioskomat.com KWIECIEŃ 2020 (dla kwoty 320 000 PLN na okres 360 miesięcy)

bnp praibas

320 000

Kwota

1404,98 PLN

Rata

3,32 %

Oprocentowanie

3,51 %

RRSO

ing logotyp

320 000

Kwota

1444,10 PLN

Rata

3,54 %

Oprocentowanie

4,38 %

RRSO

pko logotyp

320 000

Kwota

1465,68 PLN

Rata

3,66 %

Oprocentowanie

4,29 %

RRSO

santander logotyp

320 000

Kwota

1474,72 PLN

Rata

3,71 %

Oprocentowanie

4,26%

RRSO

alior logotyp

320 000

Kwota

1566,72 PLN

Rata

4,21 %

Oprocentowanie

5,52%

RRSO

Kredyt hipoteczny – ranking. W jakim banku kredyt hipoteczny?

Zastanawiasz się, jak znaleźć najtańszy kredyt mieszkaniowy? Sprawdź rankingi kredytów hipotecznych, aby zorientować się w ofertach banków. To aktualne zestawiania najkorzystniejszych produktów, przeanalizowane pod kątem różnych kryteriów. Aby mieć pewność, że ranking kredytów hipotecznych jest dobrym źródłem informacji, musisz sprawdzić, z jakiego miesiąca zbierane są dane. Ponadto trzeba mieć świadomość, że kredyty hipoteczne prezentowane są na podstawie przykładu reprezentatywnego, który może być różny w innych bankach.

Dlatego, aby takie zestawienie miało sens, porównuje się kredyt na mieszkanie w konkretnej wysokości, rozłożony na określoną ilość lat. Przykładowo, ranking kredytów hipotecznych może oceniać zobowiązania zaciągane na kwotę 300 000 zł, która rozłożona jest na okres 360 miesięcy. Na tej podstawie wyliczana jest miesięczna rata zobowiązania, która, obok oprocentowania i prowizji, uwzględniana jest w rankingu. Oferty prezentowane są według wysokości miesięcznej raty, od najniższej do najwyższej. To sprawia, że już na pierwszy rzut oka można ocenić, w którym banku warto złożyć wniosek o kredyt hipoteczny.

Jaki kredyt na mieszkanie, dom wybrać? Kredyt hipoteczny – oprocentowanie, prowizja, co jeszcze jest ważne?

Porównanie kredytów hipotecznych zwykle polega na przeanalizowaniu trzech kluczowych czynników: prowizji, oprocentowania oraz RRSO. Pokrótce je omówimy oraz podpowiadamy, jakie są pozostałe koszty.

Prowizja za udzielenie kredytu to jednorazowa opłata naliczana podczas wypłaty zobowiązania. Dla kredytu na mieszkanie, dom, najczęściej wynosi ok. 1,5-2%.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego liczone jest w skali roku, a w jego skład wchodzi stopa procentowa oraz marża. Stopy procentowe są czynnikiem zmiennym, niezależnym od banku. Natomiast marża jest stała, nie ulega zmiany podczas całego okresu kredytowania i… można ją negocjować! Klienci posiadający dobrą zdolność kredytową i wysoki wkład własny lub korzystający z dodatkowych produktów bankowych mogą liczyć na obniżenie marży. Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, to musisz liczyć się z tym, że oprócz innej formy zabezpieczenia, bank wyliczy też wyższą marżę. Ranking kredytu hipotecznego najczęściej uwzględnia zarówno prowizję, jak i oprocentowanie.

Dodatkowo, aby porównanie kredytów mieszkaniowych było pełne, brany jest pod uwagę ostatni, najważniejszy element, czyli RRSO. RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. W ten sposób określa się wskaźnik, który oznacza rzeczywisty koszt całego zobowiązania, ponoszony przez klienta. RRSO uwzględnia nie tylko oprocentowanie, ale także pozostały koszty, jak prowizja, ubezpieczanie bądź inne opłaty naliczane przez bank. Dlatego dobry ranking kredytów hipotecznych powinien wskazywać na wysokość RRSO.

A jakie inne koszty, warunki kredytu hipotecznego możesz spotkać? Banki najczęściej wymagają od klientów podpisania umowy na ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie mieszkania, które stanowią dodatkową formę zabezpieczenia. Choć kredytobiorca nie ma obowiązku zgadzać się na te warunki, może się okazać, że bez tego nie będzie posiadać wystarczającej zdolności kredytowej. Tak samo jest w przypadku, gdy nie zbierze wymaganej sumy wkładu własnego do kredytu hipotecznego. Wtedy jedną z możliwości jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.

Sposobem na obniżenie marży, jest skorzystanie z innych produktów bankowych, takich jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, konto oszczędnościowe, karta kredytowa. Oferowane są w ramach tzw. cross sellingu i wybrane w nieprzemyślany sposób mogą znacząco wpłynąć na koszty zobowiązania.

Na koniec musisz wiedzieć, że nawet najlepsza porównywarka kredytów hipotecznych, ranking, są jedynie symulacją. Ostateczne warunki i tak przedstawi ci bank na podstawie analizy twojej zdolności kredytowej. Co więcej, wysyłanie wniosków do kilku banków o kredyty hipoteczne może negatywnie wpłynąć na twój scoring w BIK. Jak więc w takim razie wybrać optymalny kredyt hipoteczny na budowę domu, remont bądź mieszkanie?

Kredyt hipoteczny – gdzie najlepiej? Kredyt hipoteczny – ranking, doradcy na wnioskomat.com

Zastanawiasz się, jaki kredyt hipoteczny wybrać? Wiemy, że porównanie kredytu hipotecznego, nawet z pomocą takich narzędzi jak ranking czy kalkulator kredytowy hipoteczny, nie jest łatwym zadaniem. Możesz jednak skorzystać z pomocy specjalistów. Co zrobić? Wystarczy, że skontaktujesz się z jednym z naszych doradców. W tym celu wypełnij formularz, podając imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Opisz krótko, czy interesuje cię kredyt hipoteczny na remont, kredyt na mieszkanie, czy pożyczka hipoteczna. Nasz agent skontaktuje się z tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Możesz go zapytać o szczegóły oferty, którą znajdziesz w naszym rankingu kredytów hipotecznych lub przeanalizować twoją zdolność kredytową, na podstawie której doradca oceni, gdzie możesz liczyć na najkorzystniejsze warunki.

Kredyt hipoteczny – ranking banków, popularne oferty

W jakim banku są najlepsze kredyty hipoteczne? Gdzie zazwyczaj jest najniższe oprocentowanie, prowizja? Na koniec, aby ułatwić ci sfinansowanie wymarzonych czterech kątów, podpowiemy, ofertę jakich banków najlepiej sprawdzać na samym początku.

Jednym z najbardziej znanych produktów na rynku, jest oferta Własny kąt w PKO. Choć, w porównaniu do innych banków, oprocentowanie kredytu hipotecznego zwykle nie jest najniższe, są dodatkowe korzyści, które sprawiają, że zainteresowanie tym zobowiązaniem nie maleje. Jeśli jesteś klientem PKO, możesz liczyć na korzystniejsze warunki (niższe RRSO). W większości przypadków możliwa jest wcześniejsza spłata zadłużenia, bank nie wymaga też odpisów z księgi wieczystej dla nieruchomości, które są wpisane w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych, co ułatwia formalności.

Innym, popularnym produktem jest kredyt hipoteczny ING. Bank umożliwia załatwienie większości formalności telefonicznie lub przez internet, nierzadko ma też sezonowe promocje, jak „jesienne wyprzedaże”.

A jeśli chcesz wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, sprawdź BNP Paribas. Bank ten wygrywa w wielu rankingach, kusząc kredytami o niskich kosztach.

Jako ciekawostkę dodamy, że obecnie wiele banków ma w swojej ofercie „eko” kredyt hipoteczny. Skierowany jest do osób, które chcą zakupić bądź wybudować dom ekologiczny, którego roczne zapotrzebowanie na energię nie przekracza 400 kWh/mkw. Możesz wtedy liczyć na niską marżę lub brak prowizji.

Top