logo Alior Bank kredyt hipoteczny

Ocena / gł.

Alior Bank kredyt hipoteczny

Megahipoteka - kredyt hipoteczny w Alior Bank - to kredyt pod zabezpieczenie nieruchomością dedykowany dla szerokiej grupy klientów. To jeden z popularniejszych produktów hipotecznych na polskim rynku. Pozwala na finansowanie wielu celów związanych z nabyciem, budową i remontem nieruchomości zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Cieszy się dużym zainteresowaniem klientów dzięki prostym i przejrzystym procedurom oraz atrakcyjnym warunkom finansowania. Bank ofertuje również możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego w walucie innej niż PLN. 

Zalety

  • niski wkład własny: od 10% wartości nieruchomości
  • możliwość wnioskowania na podstawie dochodów uzyskiwanych za granicą oraz przez cudzoziemców
  • długi okres kredytowania: do 30 lat
  • możliwość zawieszenia spłaty kredytu
  • opcja ustanowienia zabezpieczenia na nieruchomości osoby trzeciej

Wady

  • ostateczna marża kredytu uzależniona jest od wielu czynników

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym w Alior Bank?

To produkt, który daje nie tylko możliwość uzyskania finansowania na nabycie czy budowę własnej nieruchomości, ale także zakup działki oraz refinansowanie posiadanych już zobowiązań hipotecznych. Jeśli posiadamy niestandardowe źródło dochodu np. dochody uzyskiwane za granicą to właśnie tutaj powinniśmy skierować pierwsze zapytanie o kredyt. Bank daje możliwość wyboru rat malejących i równych, jak również tych indeksowanych w walutach obcych (EUR/USD/GBP).

Kwota kredytu 100 000 - 3 000 000 zł
Okres kredytu 5 - 30 lat
RRSO 10.29 - 10.29 %
Oprocentowanie 9.83 %
Wiek 18 - 80 lat
Prowizja 0.00 %
Ubezpieczenie 0.00 zł

Jakie są koszty kredytu hipotecznego w Alior Bank?

Koszt kredytu hipotecznego w Alior Bank składa się, jak w każdym banku, z oprocentowania, prowizji i ewentualnego ubezpieczenia. Oprocentowanie uzależnione jest od marży banku oraz stawki WIBOR3M. Na wysokość marży wpływa ocena klienta oraz cel kredytowania i posiadany wkład własny. Prowizja uzależniona jest od wybranej oferty i może podlegać negocjacji (w wybranych przypadkach). Ubezpieczenie jest opcjonalne. Warto pamiętać, że skorzystanie z pakietu ubezpieczenia w sposób kompleksowy chroni kredytobiorcę i jego bliskich. Jest to więc opcja godna rozważenia, zwłaszcza przy tak długoterminowych produktach, jakimi są kredyty hipoteczne.

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego w Alior Bank?

W przypadku kredytów hipotecznych niestety nie spotkamy się z uproszczonymi procedurami. Konieczne będzie przygotowanie:

  • dokumentów dochodowych zgodnych ze źródłem dochodu (możliwość łączenia kilku źródeł),
  • dokumentów związanych z nieruchomością – w zależności od celu kredytowania może być ich różna lista tj. inna dla budowy domu, a inna dla zakupu od dewelopera,
  • dowodu osobistego,
  • wniosku kredytowego wraz z załącznikami.

Warto pamiętać, że na każdym etapie pomocą w procesie kredytowym służy doświadczony Agent kredytowy oraz pracownik banku.

Jaka jest wysokość wkładu własnego w kredycie hipotecznym w Alior Bank?

Wysokość wkładu własnego w kredycie hipotecznym w Alior Bank wynosi min. 10% wartości nieruchomości. Jest to jedna z nielicznych ofert na rynku. Jest to minimalny wkład własny i w wybranych przypadkach w zależności od sytuacji klienta i wartości nieruchomości ta wartość może ulec zmianie.

Czy można nadpłacić kredyt hipoteczny w Alior Bank?

Gdy jesteśmy już posiadaczami kredytu hipotecznego może zdarzyć się sytuacja w której będziemy chcieli zmniejszyć swoje zobowiązanie z tytułu kredytu np. poprzez nadpłatę kapitału. W pierwszych 3 latach od wypłaty kredytu bank ma prawo naliczyć prowizję za wcześniejszą spłatę w wysokości 2,5% (nie mniej niż 100 zł). Dotyczy to zarówno częściowej, jak i całkowitej spłaty kredytu.

Dla częściowej spłaty kredytu okres kredytowania zostanie skrócony. Jeśli chcemy uzyskać więcej informacji w tym temacie należy skontaktować się z pracownikiem banku w ramach obsługi posprzedażowej kredytu.

 

Nazwa firmy Alior Bank Spółka Akcyjna
Adres ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa
NIP 1070010731
REGON 141387142
KRS 0000305178
Telefon 225552222
E-mail [email protected]

Top