RANKING KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH wnioskomat.com KWIECIEŃ 2020 (dla kwoty 50 000 PLN na okres 60 miesięcy)

bnp praibas

1114,84

Rata

7,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

12,90 %

RRSO
alior logotyp

1165,84

Rata

9,99%

Oprocentowanie

8,99%

Prowizja

15,04%

RRSO
getin logotyp

1179,99

Rata

9,99%

Oprocentowanie

9,99%

Prowizja

15,70%

RRSO

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Kredyt konsolidacyjny to dość charakterystyczny produkt bankowy, który jasno określa, na co możesz przeznaczyć pożyczone od banku pieniądze. Ten kredyt bankowy zaciągany jest na spłatę innych zadłużeń, łączy on twoje wcześniejsze zobowiązania, tworząc jedną wspólną ratę. W przypadku kredytu konsolidacyjnego bank nie wypłaca ci pieniędzy do ręki, ani nie przelewa ich na konto, a jedynie spłaca twoje dotychczasowe zobowiązania finansowe, które ująłeś we wniosku.

A jakie produkty finansowe może obejmować konsolidacja kredytu? Na pewno kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, a nawet twój limit na karcie kredytowej. Co więcej, wcale nie musisz mieć wszystkich zadłużeń w jednym banku, aby móc je połączyć. Kredyty konsolidacyjne mogą obejmować również kredyty i pożyczki pochodzące z różnych banków. A jak wygląda kwestia pożyczek pozabankowych? Czy istnieje kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek?

Kredyt konsolidacyjny w parabanku

Nie każdy może otrzymać tani kredyt konsolidacyjny w banku, ponieważ podstawą do wydania pozytywnej decyzji kredytowej jest odpowiednia zdolność kredytowa. Nie istnieje kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności, natomiast są pożyczki konsolidacyjne przyznawane na bardziej liberalnych zasadach przez firmy pozabankowe. Na taki produkt mają szansę nawet osoby, które wcześniej spóźniały się ze spłatą zobowiązań, ponieważ firmy pozabankowe nie przywiązują aż tak dużej wagi do historii kredytowej. Ponadto można za ich pomocą skonsolidować chwilówki oraz inne pożyczki pozabankowe. Jednak musisz wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych zwykle będzie dużo droższy niż ten udzielony przez bank, dlatego nie w każdym przypadku okaże się korzystnym rozwiązaniem.

Zatem kiedy warto zdecydować się na ten produkt i jaki będzie najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Dla kogo kredyty konsolidacyjne?

Tani kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które mają problem ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań lub po prostu chcą dla własnej wygodny połączyć wszystkie dotychczasowe raty w jedną. Jest to więc korzystne rozwiązanie dla kredytobiorców, którzy nie posiadają opóźnień w spłatach, ale zaczyna przerastać ich wysokość miesięcznych zobowiązań, więc chcieliby nieco zmniejszyć domowe wydatki. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze kredyty konsolidacyjne posiadają pewne wady. Ten produkt obniża wysokość miesięcznej raty, ale również wydłuża okres kredytowania, co z kolei wiąże się ze wzrostem kosztu całego zobowiązania. Dlatego decyzję o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego przez internet, tak jak każdego innego zobowiązania finansowego, należy dokładnie przemyśleć. Nie zawsze okaże się on najkorzystniejszym wyjściem, choć bardzo często pomoże zoptymalizować domowy budżet, a tym samym uniknąć spirali zadłużenia.

Mimo że ten produkt kierowany jest głównie do osób fizycznych, to na rynku można znaleźć również kredyt konsolidacyjny dla firm. Pozwoli on nieco odciążyć budżet przedsiębiorstwa, które spłaca wysokie comiesięczne raty kredytów.

Kredyt konsolidacyjny online

A jak wnioskować o najtańszy kredyt konsolidacyjny? Czy można załatwić wszelkie formalności bez wychodzenia z domu? Zarówno firmy pożyczkowe, jak i banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwiają wypełnienie wniosku o kredyt konsolidacyjny przez internet. Do takiego elektronicznego formularza zwykle będziesz musiał dołączyć skany umów kredytów, które zamierzasz skonsolidować oraz inne wymagane dokumenty. Mimo że większość formalności będziesz mógł załatwić zdalnie, to samą umowę kredytową zwykle będziesz musiał podpisać w placówce banku. Niekiedy możliwe będzie też dostarczenie takiego dokumentu przez kuriera bankowego. Wygodnym rozwiązaniem jest również kredyt konsolidacyjny u agenta, który doradzi ci wyborze najkorzystniejszej oferty, a także pomoże w wypełnieniu wniosku.

A gdzie szukać takich produktów na najkorzystniejszych warunkach, kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać?

Kredyty konsolidacyjne – ranking

Aby dowiedzieć się, czy dostaniesz kredyt konsolidacyjny bez zdolności oraz w jakim banku najbardziej opłaca się zaciągnąć takie zobowiązanie, przejrzyj kredyt konsolidacyjny ranking. To zestawienie regularnie aktualizowanych ofert różnych banków pomoże ci wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, idealnie dopasowany do twoich potrzeb. Narzędziem pomocnym przy wyborze odpowiedniej oferty będzie również kalkulator kredytu konsolidacyjnego, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, ile wyniesie rata twojego zobowiązania. Takie narzędzie umożliwi ci również sprawdzenie dokładnych warunków zadłużenia.

A jak przedstawia się aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych? Wśród najkorzystniejszych ofert znajduje się kredyt konsolidacyjny Alior Banku, BNP Paribas oraz kredyt konsolidacyjny PKO BP. W tym pierwszym przypadku możliwe jest zaciągnięcie zobowiązania bez wychodzenia z domu – przez internet lub telefon. Taką możliwość oferuje również Citi Handlowy. Ponadto wśród korzystnych ofert można znaleźć kredyt konsolidacyjny Santander, w ramach którego możesz połączyć nie tylko pożyczki hipoteczne czy limit w ROR, ale również kredyt konsumencki na zakup towarów i usług.

A na jakie oferty warto jeszcze zwrócić uwagę? W internetowych porównywarkach i rankingach możesz natrafić również na kredyt konsolidacyjny mBank, Millennium czy kredyt konsolidacyjny ING. Ten ostatni to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają zadłużenia w kilku różnych bankach. Pożyczka konsolidacyjna w ING pozwala na spłatę maksymalnie aż 7 zobowiązań. Ponadto wśród często wybieranych ofert znajdziesz kredyt konsolidacyjny Credit Agricole. Natomiast jeśli interesuje cię kredyt konsolidacyjny bez BIK na spłatę chwilówek, przejrzyj rankingi i porównywarki dotyczące firm pozabankowych.

Top