RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH wnioskomat.com KWIECIEŃ 2020 (dla kwoty 20 000 PLN na okres 60 miesięcy)

bnp praibas

20 000

Kwota

423,96

Rata

60 rat

Okres

9,99 %

RRSO
alior logotyp

20 000

Kwota

462,26

Rata

60 rat

Okres

13,7%

RRSO
alior logotyp

20 000

Kwota

481,06

Rata

60 raty

Okres

15,5%

RRSO
getin logotyp

20 000

Kwota

500,28

Rata

60 rat

Okres

17,3%

RRSO

Kredyt gotówkowy – ranking. Najtańsze kredyty

Chcesz dowiedzieć się, gdzie znaleźć najlepsze kredyty gotówkowe? Skorzystaj z rankingu będącego zestawieniem ofert kredytowych o korzystnych warunkach finansowych. Jak działa ranking kredytów gotówkowych? To bardzo proste! Brane są pod uwagę oferty różnych banków, a ich warunki analizowane są na podstawie konkretnych parametrów. Przykładowo, w rankingu mogą być uwzględnione kredyty gotówkowe zaciągane w kwocie 20 000 zł na okres 60 miesięcy (czyli 60 rat). Następnie sprawdzana jest wysokość rat w każdym przypadku, by na końcu przedstawić tanie kredyty. Na pierwszym miejscu znajdziesz ofertę, której koszty są najniższe, a na kolejnych nieco droższe produkty. Mając podstawowe dane, możesz je też między sobą porównać.

Przy czym warto mieć świadomość, że ranking kredytów gotówkowych, aby był użyteczny, powinien być aktualny, tj. uwzględniać oferty kredytowe z danego miesiąca, inaczej jest duża szansa, że warunki dawno się zmieniły. Ponadto minusem takich rankingów jest to, że tak jak kalkulator kredytu gotówkowego, stanowią pewną symulację. Co to oznacza? Kredyty porównywane są między sobą na podstawie przykładu reprezentatywnego, natomiast oprocentowanie, prowizja czy ostatecznie – RRSO, mogą się zmieniać, w zależności od twojej zdolności kredytowej. Jest to więc dobry sposób na rozpoczęcie poszukiwań, aczkolwiek należy pamiętać, że ostateczny kształt oferty może się jeszcze zmienić. Oprócz tego można jeszcze sprawdzać ranking pożyczek gotówkowych, gdyż w niektórych bankach produkt ten znajdziesz pod nazwą pożyczki.

Mamy dla ciebie jeszcze jeden sposób na łatwy kredyt – możesz wysłać jeden wniosek o kredyt gotówkowy na wnioskomat.com. Dzięki danym w nim zawartym nasi doradcy przygotują oferty dopasowane nie tylko do twoich potrzeb, ale także i możliwości. Sprawdzisz, gdzie rzeczywiście możesz otrzymać tani kredyt gotówkowy, a także szybko sfinalizujesz transakcję. Tym samym zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także i czas.

Porównanie kredytów gotówkowych. Na co zwracać uwagę, wybierając najlepszy kredyt?

Ranking, porównywarka kredytów uwzględnia najważniejsze koszty zobowiązania i na tej podstawie przedstawia najkorzystniejsze produkty. A co wpływa na wysokość zadłużenia?

Podstawowym kosztem kredytu gotówkowego jest oprocentowanie. Składa się ono z dwóch składowych – stopy procentowej oraz marży bankowej. Na wysokość stopy procentowej nie ma wpływu ani bank, ani klient, ustalana jest przez Radę Polityki Pieniężnej na podstawie różnych czynników, sytuacji gospodarczej w kraju oraz na świecie. Natomiast marżę nakłada bank i jest to parametr, który można negocjować. Zazwyczaj klienci, których zdolność kredytowa jest wysoka, mogą liczyć na obniżenie marży, szczególnie jeśli wnioskują o wysoką kwotę zobowiązania. Najczęściej kredyty gotówkowe posiadają oprocentowanie w przedziale od ok. 7% do ok. 9% (aczkolwiek pamiętaj, że wysokość oprocentowania w dużej mierze zależy od aktualnych stóp procentowych).

Kolejnym, podstawowym kosztem kredytu gotówkowego jest prowizja. To jednorazowa opłata, pobierana za udzielenie zobowiązania. Prowizja może wynosić od ok. 3% do nawet 15%! Tutaj warto wiedzieć, że ranking kredytów jest dobrym sposobem na śledzenie sezonowych promocji, kiedy to banki obniżają prowizję lub rezygnują z jej pobierania. Jednocześnie mogą wtedy podwyższyć marżę, dlatego najważniejszym parametrem powinno być dla ciebie RRSO.

RRSO to skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który bierze pod uwagę wszystkie koszty kredytu, na jego podstawie można określić, jaka będzie ostateczna kwota do spłaty, a także wysokość raty. Na przykładzie RRSO widać również czasami, jak błędne może okazać kierowanie się oprocentowaniem. Dlaczego?

Może się zdarzyć tak, że w dwóch bankach oprocentowanie będzie wynosić tyle samo, np. 7,19%, więc teoretycznie w każdym uzyskasz tani kredyt gotówkowy. W banku X pobierana jest prowizja w wysokości 3,50%, a RRSO to 9,36%, natomiast w banku Y prowizja wynosi 4%, a RRSO to 9,63%. W praktyce drugi produkt będzie droższy, a całkowita kwota do spłaty – wyższa.

Mamy jeszcze jeden przykład. Pozostańmy na chwilę w banku X, gdzie, przypomnijmy, oprocentowanie wynosi 7,19%. Jednocześnie w banku Z wynajdujesz super promocję, według której jest to najtańszy kredyt gotówkowy, a oprocentowanie wynosi zaledwie 6,8%. Zanim skorzystasz z tej oferty, spójrz na prowizję – to aż 13,99%, co oznacza, że RRSO wzrasta do 14,63%. Mimo niższego oprocentowania ten potencjalnie najtańszy kredyt będzie droższy o kilka tysięcy.

Jeszcze jednym kosztem, o którym często się zapomina, jest ubezpieczenie. Nie jest ono obowiązkowe, aczkolwiek w sytuacji, gdy twoja zdolność kredytowa jest niewystarczająca, może być jedynym sposobem na to, aby uzyskać dodatkowe środki. Pamiętaj też, że kredyt gotówkowy może być zaciągany nawet na kwotę 150-200 tys. zł., a wtedy ubezpieczenie od utraty pracy lub ubezpieczenie na życie może okazać się warunkiem koniecznym, aby kredyt został przyznany.

Kredyt gotówkowy online, na dowód, bez zaświadczeń – jakie oferty kredytowe znajdziesz w rankingach?

Jednym z najpopularniejszych produktów bankowych jest kredyt gotówkowy online, gdzie cały proces można przeprowadzić przez internet, łącznie z weryfikacją tożsamości. To szybkie i wygodne rozwiązania, a decyzję kredytową możesz uzyskać nawet w ciągu 15-20 min. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy starasz się o wysoką kwotę zobowiązania – bank może wtedy wymagać sfinalizowania umowy w oddziale, aczkolwiek możliwość przesłania wszystkich dokumentów drogą elektroniczną i tak usprawnia załatwianie formalności.

Kolejnym produktem, z którego chętnie korzystają klienci, jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń od pracodawcy o wysokości dochodów bądź formie zatrudnienia. Taka oferta to przede wszystkim minimum formalności. Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach wymaga jedynie przedstawienia dokumentu tożsamości, celem weryfikacji danych. Jednocześnie musisz mieć świadomość, że w ten sposób uzyskasz niewysokie kwoty, najczęściej do kilkunastu tysięcy.

Natomiast najwygodniejszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń, który umożliwia otrzymanie środków nawet w dniu wysłania wniosku.

W jakim banku najtańszy kredyt gotówkowy?

Ranking, porównywarka, kalkulator kredytowy – te narzędzia pomogą ci zweryfikować, w jakim banku aktualnie znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy. Lecz przy okazji mamy kilka propozycji, które warto brać pod uwagę.

Klienci chętnie decydują się na kredyt gotówkowy w ING, który określany jest też także jak pożyczka. Może być przyznawany na kwotę do 200 tys. zł, a okres spłaty to maksymalnie 10 lat. Plusem jest to, że ING nie pobiera opłat za wcześniejszą spłatę zadłużenia. W mBanku kredyt gotówkowy uzyskasz przez internet, w kilku prostych krokach. A im wyższa kwota zobowiązania, tym korzystniejsze warunki, np. niższa prowizja. Popularnym produktem jest też szybki kredyt gotówkowy w Santander, gdzie wypłata gotówki może nastąpić nawet w jeden dzień, a formalności ograniczone są do minimum. Co ciekawe, kredyt gotówkowy może być zaciągnięty na kwotę 300 tys. zł.

Top