Dla kogo kredyt gotówkowy bez prowizji? Na czym polega kredyt bez prowizji? Który bank ma taką ofertę?

Opublikowano: 11 Maj 2024 Agnieszka Kłak 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Klienci banków często szukają ofert tanich kredytów, gdzie nie ma prowizji. Każdy z osobna posiada różne potrzeby do sfinansowania. Czasami są to sprawy, które muszą być sfinalizowane w krótkim czasie, bo na przykład czeka kogoś zabieg chirurgiczny i będzie potrzebował środków pieniężnych na rehabilitację. Jedni posiadają oszczędności, a drudzy nie, więc szukają dodatkowych środków pieniężnych. Kredytobiorca myśląc o kredycie gotówkowym bez prowizji ma nadzieję, że dostanie kredyt za darmo, bez żadnych kosztów.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • na czym dokładnie polega kredyt gotówkowy bez prowizji,
 • czy możesz ubiegać się o kredyt bez prowizji,
 • gdzie wnioskować o kredyt bez prowizji,
 • czy opłaca się wziąć kredyt gotówkowy bez prowizji.
kredyt gotówkowy bez prowizji

Ile kosztuje kredyt gotówkowy bez prowizji?

Rozpatrując różne oferty kredytów gotówkowych zastanawiamy się nad dodatkowymi kosztami, które ewentualnie poniesiemy w przypadku, gdy zdecydujemy się na kredyt bankowy. Wybierając ofertę kredytu należy sprawdzić jakie koszty dodatkowe można ponieść. Czy będzie to zależne od kwoty, którą chcemy pozyskać z kredytu?

Przede wszystkim przyszły kredytobiorca powinien zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu i RRSO. Nie zawsze kredyt gotówkowy bez prowizji będzie tańszy od tego samego produktu bankowego, ale z prowizją. Ważnym czynnikiem jest również wysokość oprocentowania. Inne oprocentowanie może mieć oferta z prowizją 0% a inne z dodatkową prowizją płaconą przez klienta.

Czym jest całkowity koszt kredytu i jakie czynniki na niego wpływają?

Całkowity koszt kredytu są to wszystkie koszty jakie poniesie kredytobiorca w związku z zawarciem umowy kredytowej. Wliczamy w nie następujące elementy:

 • prowizje, odsetki, opłaty, marże, oprocentowanie (stałe lub zmienne),  
 • różnego rodzaju prowizje jak prowizja przygotowawcza czy opłata za przyznanie kredytu gotówkowego,
 • mogą wystąpić dodatkowe opłaty jak administracyjna czy za sporządzenie umowy kredytowej lub dodatkowe ubezpieczenie, które może stanowić zabezpieczenie dla banku w razie, gdy klient straci pracę lub z innych niespodziewanych sytuacji, przez które klient nie będzie w stanie spłacić zadłużenia względem banku.

W nazwie kredyt gotówkowy bez prowizji niewątpliwie chodzi o jednorazową opłatę, którą ponosi kredytobiorca za udzielenie zobowiązania przez instytucję bankową.

Komu przysługuje tani kredyt gotówkowy?

Praktycznie każdy ma możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy, jeśli spełnia określone kryteria przez banki. Oferta taniego kredytu gotówkowego może być skierowana jest do nowych klientów banku.

O promocyjny kredyt gotówkowy mogą starać się osoby pełnoletnie, z aktualnym dowodem osobistym oraz zdolnością kredytową. To dzięki niej potencjalny klient banku będzie miał spore szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego, ponieważ określa to kredytobiorcę jako osobę zdolną do spłaty zobowiązania. Istotna jest również historia kredytowa. Każda osoba, która chce wnioskować o kredyt gotówkowy w banku, powinna posiadać dobrą historię kredytową, czyli taką gdzie wszystkie wcześniejsze zobowiązania były regulowane w terminie.

Przede wszystkim tanie kredyty gotówkowe to nie są popularne produkty bankowe. Występują w ofercie banków rzadko. Poza tym kwoty jakie można uzyskać z tytułu tego kredytu zwykle nie są wysokie.

Przegląd kredytów gotówkowych na kwotę 25 tys. złotych prezentuje poniższa tabela:

Kredyt gotówkowy - kwota: 25 000 zł, okres: 72 mies
Banki
Kwota kredytu: 25 000 zł
Ilość rat kredytu: 72 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 34 261,20 zł 475,85 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 35 650,80 zł 495,15 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,72 % 13,49 % 0,00 % 35 868,24 zł 498,17 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,76 % 5,00 % 36 940,32 zł 513,06 zł
Cofidis - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,49 % 15,97 % 6,50 % 37 967,76 zł 527,33 zł

Czy kredyt bez prowizji się opłaca?

Spotykając się z ofertą kredytu bez prowizji zastanawiamy się czy wspomniany kredyt jest opłacalny i czy nie ma tu jakiegoś haczyka. Prowizja to część wynagrodzenia dla banku, który oferując taki produkt rezygnuje z niej. Wiadomo, że z pewnością bank zrekompensuje sobie brak prowizji podnosząc inne koszty. Oczywiście zrezygnowanie z prowizji może znaleźć przełożenie na wysokość oprocentowania. To oznacza, że kredytobiorca będzie ponosił wyższe koszty przez dłuższy czas, co z pewnością obciąży portfel klienta.

Ostatnio częstą praktyką rynkową jest wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny bez prowizji, gdzie potem klienci ubiegają się o zwrot prowizji z banku w którym spłacone było zobowiązanie.

Gdzie najłatwiej zdobyć kredyt gotówkowy bez prowizji?

Najłatwiej kredytu bez prowizji poszukać w Internecie. W momencie wyboru oferty kredytu gotówkowego możemy posiłkować się rankingiem kredytów gotówkowych. W błyskawiczny sposób mamy możliwość porównania wielu odmiennych ofert. Dzięki narzędziom internetowym jak rankingi lub kalkulatory otrzymamy również informacje na temat całkowitego kosztu kredytu, czyli wszystkich kosztów, które poniesiemy przy spłacie zadłużenia. Bardzo pomocne okazują się platformy kredytowe, gdzie składając tylko jeden wniosek otrzymujemy rzeczywiste oferty różnych banków dostosowane do naszych oczekiwań.

Na co uważać decydując się na kredyt bez prowizji?

Kredyt bez prowizji faktycznie może stanowić rozwiązanie korzystne dla klienta. Jednak kredytodawca może skonstruować ofertę tak, że de facto klient zapłaci więcej. Aby tego uniknąć, warto mieć się na baczności i zawsze zwracać uwagę na takie czynniki jak:

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - pamiętaj, że to zawsze będzie najważniejszy czynnik, znacznie bardziej istotny niż wysokość prowizji i to od niego uzależnione będą finalne koszty,
 • koszty dodatkowych ubezpieczeń - może być tak, że bank postawi dodatkowy warunek, np. w postaci obowiązku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, co także obciąży Twój portfel,
 • opłata przygotowawcza - może zostać naliczona na sporządzenie umowy i analizę sytuacji finansowej klienta, a to może się wiązać z dodatkowym wydatkiem, rzędu kilkuset złotych,
 • wysokość marży - zwróć na to uwagę, bo może się okazać, że jednej ofercie marża będzie niska i przystępna, w drugiej zbyt wysoka.

Jeśli na chwilę obecną chcesz znaleźć dla siebie najtańszy kredyt gotówkowy, to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego darmowego narzędzia, jakim jest: Ranking kredytów gotówkowych

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy bez prowizji działa na klienta zachęcająco. Kierując swoje kroki do banku oczekujemy, że zostaną nam przedstawione klarowne warunki umowy i konkretnie dowiemy się ile wyniosą nas wszystkie koszty i czy faktycznie nie zapłacimy prowizji. Kredytobiorca powinien jednak przed zawnioskowaniem o kredyt zadbać o swoją zdolność kredytową, sprawdzić czy będzie wstanie spłacić w terminie swoje zadłużenie i czy będzie go stać na ewentualną ratę kredytu.

Dodano: 10.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top