gotówka w czasach pandemii

Jak pandemia wpływa na obrót gotówkowy?

16 Cze 2020Autor: Anna Szuberla

Dokładnie 3 miesiące temu zarówno w Polsce, jak i na świecie przyszło każdemu z Nas zmierzyć się z nową sytuacją. Nie było chyba osoby, która nie czułaby strachu i dezorientacji. Nagle kazano Nam nie wychodzić z domu, zakazano wszelkich aktywności sportowo-kulturalnych, (...)

Czytaj więcej
co to jest spread I jak wpływa na koszt kredytu?

Co to jest spread i jak wpływa na koszt kredytu?

03 Cze 2020Autor: Anna Szuberla

Słowo „spread” znane jest każdemu posiadaczowi kredytu w walucie obcej. Szczególnie głośno jest o nim w kontekście kredytów frankowych. Termin ten nie jest obcy również każdemu, kto chociaż raz dokonał transakcji wymiany waluty.

Czytaj więcej
Bankowość w czasch COVID19

Bankowość w czasach COVID19

03 Cze 2020Autor: Anna Szuberla

COVID 19 – niewidzialny wróg, który na przestrzeni ostatnich miesięcy wpłynął na każdy obszar Naszego życia. Już dzisiaj widzimy, obserwując sytuację w Polsce i na świecie, że będzie miał wpływ na długie lata pod względem gospodarczym i ekonomicznym. Sytuacja wpływa (...)

Czytaj więcej
harmonogram spłat

Harmonogram spłat - jak go czytać?

28 Maj 2020Autor: Anna Krzysteczko

Zarówno banki jak i firmy pożyczkowe mają obowiązek przekazać nam harmonogram spłaty pożyczki lub kredytu najpóźniej w dniu jego wypłaty. Harmonogram spłat zawsze będzie uaktualniany wraz z ewentualnymi zmianami stawek stóp procentowych dokonywanych (...)

Czytaj więcej
Infografika rozwój pożyczek pozabankowych

Przewidywania dla branży pożyczkowej

13 Maj 2020Autor: Anna Szuberla

Każdy uczestnik rynku finansowego wie, że sektor pozabankowy ulegał na przestrzeni lat bardzo intensywnym zmianom  – od braku regulacji i zasad, kiedy to każdy mógł udzielać pożyczek i przedstawiać swoją ofertę, po sprowadzenie sektora do świadczenia usług przez firmy (...)

Czytaj więcej
wszystko o kredycie obrotowym

Kredyt obrotowy – wszystko co musisz o nim wiedzieć

06 Maj 2020Autor: Anna Szuberla

Kredyt obrotowy przeznaczony jest na finansowanie bieżącej działalności. Może służyć m. in. do uregulowania zobowiązań wobec ZUS i urzędu skarbowego, zaopatrzenia, sprzedaży, świadczenia usług, wypłaty wynagrodzeń czy rozliczeń z kontrahentem.

Czytaj więcej
Top