co znajdę w raporcie bik

Co znajdę w raporcie BIK?

20 Sty 2020Autor: Wojciech Zieliński

Jednym z elementów oceny zdolności kredytowej zawsze przez bank, a często przez firmę pozabankową jest weryfikacja Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. BIK zbiera informacje o zobowiązaniach kredytobiorców w stosunku do banków oraz określa kulturę płatniczą Klienta. (...)

Czytaj więcej
czy w pożyczce pozabankowej wymagane jest zabezpieczenie

Czy w pożyczce pozabankowej wymagane jest zabezpieczenie?

14 Sty 2020Autor: Wojciech Zieliński

Wnioskując o pieniądze w pożyczce pozabankowej często zależy nam na czasie. Im szybciej otrzymamy przelew środków, tym lepiej. Firmy pozabankowe wiedzą o tym, dlatego stale usprawniają procesy wnioskowania. Nikt nie da nam jednak pieniędzy bez diagnozy ryzyka, która wiąże (...)

Czytaj więcej
ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

13 Sty 2020Autor: Urszula Sokół

Kupno nieruchomości wiąże się z szeregiem kosztów jakie należy ponieść, aby stać się jej właścicielem. Kategorie kosztów do poniesienia mnożą się w sytuacji, kiedy chcemy skorzystać z kredytu hipotecznego – obejmują one nie tylko odsetki i prowizję od udzielonego (...)

Czytaj więcej
8000 złotych na oświadczenie

8000 zł na oświadczenie. Gdzie szukać oferty?

10 Sty 2020Autor: Wojciech Zieliński

Pożyczka pozabankowa udzielana jest w kwotach niższych niż finansowanie bankowe. Wynika to z kilku czynników, takich jak poziom ryzyka na Kliencie, możliwości finansowe instytucji, możliwości finansowe Klienta. Na samym jednak końcu konsumenci finansujący się na rynku pozabankowym (...)

Czytaj więcej
co jest potrzebne do wzięcia pożyczki

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki?

08 Sty 2020Autor: Wojciech Zieliński

Każde przystąpienie do procesu wnioskowania o finasowanie obarczone jest pewną dozą stresu. Szczególnie, jeżeli po raz pierwszy sięgamy po kredyt lub pożyczkę. Inaczej ten proces przebiega w banku, a inaczej w firmie pożyczkowej. Sprawdzimy dziś, co jest potrzebne do wzięcia pożyczki (...)

Czytaj więcej
depozyty bankowe

Jakie są rodzaje bankowych produktów depozytowych?

07 Sty 2020Autor: Wojciech Zieliński

Bank to z jednej strony kredyty, a z drugiej depozyty. Do banku zwrócę się zatem zarówno wtedy, jak będę miał za dużo pieniędzy, jak i w sytuacji ich niedosytu. Wielokrotnie pisaliśmy co zrobić, aby dobrać właściwy produkt kredytowy w banku. A co z depozytem? Jakie są rodzaje (...)

Czytaj więcej
kredyt w euro w polskim banku

Czy mogę w polskim banku dostać kredyt w obcej walucie Co na to ustawy?

03 Sty 2020Autor: Wojciech Zieliński

Rynek kredytowy jak i trendy na nim występujące zmieniają się często. Zmianie podlega oferta kredytowa, zakres dostępnych produktów, profil Klienta oraz apetyt na ryzyko instytucji bankowych. Rynek pożyczkowy podlega ścisłym regulacją, co powoduje, że zmienia się również (...)

Czytaj więcej
prowizja pożyczka pozabankowa

Co to jest prowizja za uruchomienie pożyczki pozabankowej?

02 Sty 2020Autor: Katarzyna Dzierżęga - Wiśniewska

Każda pożyczka pozabankowa wiąże się z pewnymi kosztami, które musi pokryć pożyczkobiorca. Instytucja pożyczkowa pożycza nam bowiem pieniądze, więc z jednej strony musi pokryć sobie koszty związane z tą operacją, ryzyko, które się z nią wiąże i wygenerować zysk. Instytucja (...)

Czytaj więcej
sylwester na kredyt

Sylwester na kredyt. Czy to możliwe?

31 Gru 2019Autor: Anna Szuberla

Święta, Święta i po Świętach… Połowa Polaków odczuwa skutki nadmiernych świątecznych wydatków jeszcze przed dwa, trzy miesiące po Gwiazdce.

Czytaj więcej
ubezpieczenie pomostowe

Ubezpieczenie pomostowe w kredycie hipotecznym.

30 Gru 2019Autor: Ewa Ostrowska - Lech

Nie każdy, a raczej nieliczni mają możliwość kupić swój własny kąt za gotówkę. Często kredyt hipoteczny jest jedyną szansą na spełnienie marzenia o własnym M. Jednak pamiętajmy, że kredyt na mieszkanie to jedna z decyzji wiążących Klienta z Bankiem na długie lata (...)

Czytaj więcej
karta kredytowa przed sylwestrem

Karta kredytowa przed sylwestrem - czy warto z niej skorzystać?

27 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Wielu z nas lubi uroczyście wejść w nowy rok. Wystawny bal, nowa kreacja wieczorowa generują oczywiście koszty. A jeżeli mnożymy je razy dwa, może okazać się, że będziemy musieli zmierzyć się z wydatkiem przekraczającym tysiąc, a może i nawet dwa tysiące złotych. Skąd szybko pozyskać (...)

Czytaj więcej
pożyczka na telefon

Pożyczka na telefon - czy jest to możliwe?

24 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

W życiu każdego z nas może pojawić się nagła potrzeba uzyskania dodatkowych środków finansowych. Szczególnie okres świąteczna – noworoczny sprzyja wydawaniu pieniędzy i powoduje, że jak tych zabraknie, szybko trzeba będzie pozyskać środki. Oczywistym kierunkiem po (...)

Czytaj więcej
kapitalizacja na lokacie

Kapitalizacja na lokacie

23 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

W zamian za zablokowanie nadwyżek finansowych w banku na określony okres bank naliczy nam odsetki. To dopisanie, naliczenie odsetek to nic innego jak kapitalizacja odsetek. W jaki sposób działa? Jak bank nalicza odsetki?

Czytaj więcej
pożyczka pozabankowa pod zastaw nieruchomości

Pozabankowa pożyczka pod zastaw na nieruchomości

20 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Pożyczka hipoteczna to produkt bankowy, w ramach którego Klient może otrzymać pieniądze na dowolny cel, a kredytodawca zabezpieczy się poprzez wpis do hipoteki nieruchomości. Jest to korzystny produkt dla Klientów, którzy potrzebują większych kwot kapitału, na dłuższy (...)

Czytaj więcej
ile wynosi oprocentowanie na lokacie

Wysokość oprocentowania na lokacie

19 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Do banku przychodzimy w kilku sytuacjach. Po pierwsze, jak chcemy gdzieś przechowywać nasze bieżące środki finansowe. Wtedy zakładamy konto, czyli tzw. rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy, dzięki któremu możemy przyjmować pieniądze na koncie oraz je wydawać za pomocą narzędzi (...)

Czytaj więcej
rejestry knf

Rejestry KNF - co można w nich sprawdzić?

18 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Komisja nadzoru finansowego nadzoruje rynek finansowy oraz instytucje, które na nim operują. Dbając o właściwe funkcjonowanie rynku rejestruje również kluczowe podmioty mające wkład w jego rozbudowę. Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego znajdziemy zatem kilkanaście (...)

Czytaj więcej
kredyt dla przedsiębiorcy w banku

Kredyt dla przedsiębiorcy w banku

17 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Konsument zaciąga zobowiązanie, aby konsumować. Przedsiębiorca natomiast po to, aby rozwijać swój biznes, czyli inwestować. Cel finansowania będzie zatem podstawową różnicą w zadłużeniu się konsumenta i przedsiębiorcy. Podobnie jak Klient indywidualny ma kilka produktów (...)

Czytaj więcej
prowizja w kredycie hipotecznym

Prowizja w kredycie hipotecznym - czy jest zawsze?

16 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

W kredycie hipotecznym oprócz oprocentowania będzie wskazanych jeszcze ponad 10 opłat około kredytowych. Prowizja, ubezpieczenie pomostowe, opłata za wycenę nieruchomości to tylko kilka przykładów kosztów, które będziemy musieli ponieść. Dziś przyjrzymy się (...)

Czytaj więcej
wnioskowanie online

Dlaczego warto wnioskować o pożyczkę online?

13 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Istnieją różne drogi uzyskania finansowania. Możemy szukać pożyczki bezpośrednio w instytucji finansującej. Możemy poszukać Agenta kredytowego i do niego zwrócić się o pomoc. Możemy również poszukać w sieci - praktycznie każda firma jest obecna online. Którą (...)

Czytaj więcej
czy bank może wymagać ubezpieczenia na życie

Czy bank może wymagać ode mnie zakupu ubezpieczenia na życie w kredycie hipotecznym?

09 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kredyt hipoteczny jest produktem długoterminowym, co oznacza, że najczęściej będzie towarzyszył kredytobiorcy przez sporą cześć życia. Instytucja musi uzyskać sporą pewność, że Klient będzie w stanie w tym czasie regulować zobowiązanie terminowo. Z drugiej strony musi się również (...)

Czytaj więcej
pożyczka oddłużeniowa

Kredyt oddłużeniowy. Czy pomoże wyjść z długów?

06 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Zaciągnięcie kredytu lub pożyczki stanowi pewnego rodzaju zobowiązanie. Bank lub firma pożyczkowa zobowiązują się do wypłaty środków finansowych w ustalonej formie. Klient zobowiązuje się natomiast do zwrotu pożyczonych środków. Niestety, czasem kredyto i pożyczkobiorcy (...)

Czytaj więcej
pożyczka z dostawą do domu

Pożyczka z dostawą do domu. Czy to jest możliwe?

05 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Decyzja o zaciągnięciu zobowiązania nie jest łatwa. Po pierwsze musimy stwierdzić, że potrzebujemy pieniędzy. Następnie zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania, co do poszukiwanego kredytu lub pożyczki. Wreszcie niezbędne jest rozpoczęcie procesowania, a na końcu wybór najlepszej (...)

Czytaj więcej
gdzie po pożyczkę na święta

Gdzie po pożyczkę na święta?

04 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Okres przedświąteczny obfituje w wydatki. Kupujemy prezenty, więcej wydajemy na jedzenie. Sklepy skutecznie pomagają nam zostawić u nich jak najwięcej pieniędzy. Kuszą zapachem pierników, zachęcają świątecznymi piosenkami, przyciągają pięknymi ozdobami świątecznymi. Niestety, (...)

Czytaj więcej
karencja w spłacie wakacje kredytowe

Karencja w spłacie kredytu? Co to jest? Jak działa?

03 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Bank to instytucja, która udziela finansowania Klientom posiadającym zdolność kredytową, czyli możliwość spłaty zobowiązania. Poziomów analizy zdolności kredytowej jest kilka, ale najważniejsze to weryfikacja płynności finansowej Klienta, stabilności dochodu oraz kultury (...)

Czytaj więcej
ranking kredytów hipotecznych grudzień 2019

Ranking kredytów hipotecznych grudzień 2019

03 Gru 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kredyt hipoteczny to często wybór na całe życie. Średni okres, w którym Klienci zaciągają to zobowiązanie przekracza 20 lat. Zaciągnąć zobowiązanie tego typu możemy nawet na 30 lat. Długoterminowość kredytu hipotecznego powoduje, że decyzja o jego zaciągnięciu powinna (...)

Czytaj więcej
rata balonowa

Rata balonowa. Czym jest?

29 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Jednym z elementów, które charakteryzują kredyt lub pożyczkę jest sposób spłaty. Tych wyróżniamy kilka – w kontekście kredytu możemy mówić o racie odsetkowej, kapitałowo odsetkowej lub racie balonowej. Pożyczki pozabankowe (...)

Czytaj więcej
co to jest cvv cvc

Co to jest CVV i CVC. Gdzie na karcie kredytowej znajdę takie oznaczenie?

28 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Karta kredytowa zgodnie z przeznaczeniem powinna być wykorzystywana do operacji bezgotówkowych. Mogę zatem zapłacić nią za zakupy w sklepie w terminalu płatniczym. Mogę ją również wykorzystać do płatności przez Internet. W przypadku płatności w sklepie terminal poprosi (...)

Czytaj więcej
czy muszę posiadać konto, aby wziąć pożyczkę

Czy muszę posiadać konto, aby wziąć pożyczkę?

27 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Pożyczka i kredyt nieodłącznie kojarzą się z kontem bankowym. Szczególnie w procesach online ciężko sobie wyobrazić inną formę wypłaty środków z pożyczki. Na rynku istnieją jednak rozwiązania, które sprawiają, że Klient nieposiadający konta w banku może wnioskować (...)

Czytaj więcej
ranking listopad 2019

Ranking pożyczek na 5000 zł listopad 2019. Gdzie najniższa rata?

26 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Instytucji finansujących na runku pożyczkowym jest bardzo dużo. Zgodnie z rejestrem Komisji Nadzoru Finansowego istnieje w Polsce ponad 460 instytucji tego typu. Nie wszystkie jednak prowadzą aktywną politykę pożyczkową. Nie każda z firm jest również rozpoznawalną marką o stabilnej (...)

Czytaj więcej
na co pożyczki pozabankowe

Na co pożyczki pozabankowe? Podstawowe cele finansowania.

25 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Przedsiębiorca zaciąga zobowiązanie w celach inwestycyjnych. Bierze kredyt lub pożyczkę, aby np. zakupić towar, stworzyć nowe miejsce pracy, zakupić jakąś maszynę dzięki, której zwiększy przychody. Inaczej jest z Klientem indywidualnym, czyli tzw. konsumentem. Jak sama nazwa wskazuje, (...)

Czytaj więcej
kredyt na 50000

Kredyt na 50 000 PLN. Gdzie znajdę najlepszy?

22 Lis 2019Autor: Urszula Sokół

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Według statystyk Biura Informacji Kredytowej średnia wartość kredytu konsumenckiego wynosi w 2017 roku prawie 17 000 PLN. Klienci jednak często poszukują wyższych kwot. Sprawdźmy zatem, gdzie znajdę najlepszy (...)

Czytaj więcej
czy ktoś wziął na mnie kredyt

Czy ktoś wziął na mnie kredyt?

21 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Instytucje finansujące stosują szereg metod, aby zweryfikować tożsamość Klienta. Jeżeli w procesie obecny jest człowiek, sprawdza dowód osobisty potencjalnego pożyczkobiorcy, weryfikuje, czy dowód należy do niego, sprawdza dokument pod kątem ewentualnego fałszerstwa. W procesach (...)

Czytaj więcej
jakie dane do pożyczki

Jakie dane do pożyczki? O co spyta mnie pożyczkodawca?

20 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Pierwszym krokiem do otrzymania finansowania jest wypełnienie wniosku pożyczkowego. Niezależnie czy wypełniamy go online, czy u Agenta kredytowego zostaniemy poproszeni o podanie ustalonego przez instytucje zakresu danych. Jakie dane do pożyczki? 

Czytaj więcej
gdzie dostanę pożyczkę mając 18 lat

Gdzie dostane pożyczkę mając 18 lat?

19 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Wiek potencjalnego Klienta, to jedno z kryteriów branych pod uwagę przez Instytucje przy wnioskowaniu o pożyczkę. Zbyt niski może pożyczkobiorcę skreślić z możliwości otrzymania finansowania. Zbyt wysoki również. Jaki jest zatem optymalny wiek? (...)

Czytaj więcej
co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

18 Lis 2019Autor: Anna Szuberla

Ubezpieczenia są nieodzowną częścią naszego codziennego życia. Ubezpieczamy siebie, dzieci, bliskich, dom, samochód, podróż. Wciąż bardzo mało jednak wiemy o ubezpieczeniu kredytu, chociaż stanowi najbardziej powszechną formę zabezpieczenia spłaty (...)

Czytaj więcej
prowizja kredyt

Prowizja - ile wynosi w kredycie?

15 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Na całkowity koszt kredytu składa się suma wszystkich opłat. W ich skład wchodzą zarówno opłaty odsetkowe jak i pozaodsetkowe. Jednym z przykładów pozaodsetkowych kosztów kredytu jest popularna prowizja za jego udzielenie. Dlaczego banki stosują prowizję? Ile wynosi (...)

Czytaj więcej
co jak nie spłacam pożyczki

Co mi grozi, gdy nie spłacam pożyczki pozabankowej. Jak negocjować z windykatorem?

14 Lis 2019Autor: Ewa Ostrowska - Lech

Pożyczka pozabankowa to zwykła pożyczka, która jest udzielana przez podmiot, firmę lub instytucję, która nie jest bankiem. Zawarcie umowy z instytucją pożyczkową zobowiązuje pożyczkobiorcę do regularnej spłaty zadłużenia na warunkach wskazanych (...)

Czytaj więcej
jak zrezygnować z pożyczki

Jak zrezygnować z pożyczki? Czy to jest możliwe?

13 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Każdemu z nas zdarzył się poryw chwili. Kupiliśmy coś, a potem przemyśleliśmy sprawę i uznaliśmy, że tego nie potrzebujemy lub wymienimy na coś innego. Podobnie może być z pożyczką – weźmiemy pożyczkę, po czym stwierdzimy, że jednak jej nie potrzebujemy lub znaleźliśmy, (...)

Czytaj więcej
czy w bik widać chwilówkę

Czy w bik widać chwilówki?

12 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Chwilówka to potoczna nazwa pożyczki zaciąganej na krótki okres i udzielanej przez instytucję nie będącą bankiem. Proces udzielania chwilówki opiera się na ocenie zdolności kredytowej dokonywanej przez Instytucję. Oczywiście firmy te są (...)

Czytaj więcej
czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne

Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne? Co warto wiedzieć o pożyczkach?

08 Lis 2019Autor: Marcin Bogucki

Wszystko zaczęło się mniej więcej dwadzieścia lat temu to znaczy wtedy tworzyły się w Polsce firmy pożyczkowe oferujące klientom produkty finansowe. Jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego w Rejestrze Firm Pożyczkowych znajduje się 475 takich właśnie instytucji, (...)

Czytaj więcej
służebność na nieruchomości co oznacza

Służebność na nieruchomości - co oznacza?

07 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kupując nieruchomość warto ją bardzo dobrze sprawdzić. Weryfikacji powinien podlegać status prawny nieruchomości, prawa własności oraz ograniczenia na nieruchomości – w tym hipoteka oraz służebność. Czym jest ta ostatnia? Na czym polega? Gdzie (...)

Czytaj więcej
jaki bank konsoliduje chwilówki

Jaki bank konsoliduje chwilówki?

06 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Rynek pozabankowy jest dla Klienta o wyższym poziomie ryzyka lub dla takiego, który ceni sobie pieniądze na koncie w kilka minut. To powoduje, że rynek chwilówek i pozabankowych produktów wieloratalnych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Produkty (...)

Czytaj więcej
mam umowę zlecenie czy dostanę kredyt

Mam umowę zlecenie. Czy dostanę kredyt?

04 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Weryfikacja formy zatrudniania to jeden z elementów oceny zdolności kredytowej Klienta. Bank musi bowiem sprawdzić, czy dochody z naszej pracy są na tyle stabilne i regularne, że będziemy w stanie spłacać nasz kredyt. Istnieją zatem bardziej preferowane przez bank formy zatrudniania (...)

Czytaj więcej
kredyt czy karta kredytowa

Kredyt, czy karta kredytowa?

31 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

Szukając finansowania na rynku stajemy przed wieloma dylematami. Najpoważniejszy z nich to decyzja o wyborze właściwego produktu oraz instytucji, w której produkt weźmiemy. Dziś zestawimy dwa popularne produkty – kredyt i kartę kredytową. Szukając analogi na rynku pozabankowym (...)

Czytaj więcej
pożyczka pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

30 Paź 2019Autor: Anna Łysek

Zabezpieczeniem, a tym samym gwarancją spłaty dla instytucji finansującej, może być nieruchomości. Najpopularniejsze nieruchomości to oczywiście dom, mieszkanie lub działka. Pożyczki pod zastaw nieruchomości posiadają w swej ofercie nie tylko banki ale i firmy (...)

Czytaj więcej
kredyt odnawialny i gotówkowy

Kredyt odnawialny i gotówkowy. Podobieństwa i różnice?

29 Paź 2019Autor: Urszula Sokół

Rynek consumer finance ofertuje szukającym finansowania wiele możliwości zarówno pod kątem rodzajów finansowania, dostępny kwot kredytu, jak i kanałów w jakim mogą uzyskać środki na realizacje swoich celów. Jak spośród tej mnogości opcji wybrać najlepszą (...)

Czytaj więcej
bik za darmo

Jak sprawdzić BIK za darmo

28 Paź 2019Autor: Maciej Wryk

Budowanie pozytywnej historii kredytowej otwiera przed Klientem możliwości pozyskiwania kapitału z rynku. Oczywiście naturalnym kierunkiem, w sytuacji, w której konsument potrzebuje finansowania jest bank. Bank w procesie oceny zdolności kredytowej Klienta zweryfikuje jak wygląda historia (...)

Czytaj więcej
pożyczka na sms

Pożyczka na SMS - dla kogo?

25 Paź 2019Autor: Anna Szuberla

Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Każdy człowiek na ziemi posiada statystycznie przynajmniej jeden telefon komórkowy.  Służą one nie tylko do dzwonienia, ale posiadają wiele innych funkcji. Jednym  słowem zmieniły Nasze życie nie do (...)

Czytaj więcej
kredyt samochodowy bez bik

Kredyt samochodowy bez BIK - co przygotował dla mnie rynek?

24 Paź 2019Autor: Ewa Ostrowska - Lech

Kredyt samochodowy bez weryfikacji bazy BIK? Zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe, aby sfinansować zakup auta mimo, iż w przeszłości posiadałeś problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań? Otóż można! Kredyt samochodowy bez BIK to sposób (...)

Czytaj więcej
jak sprawdzić dłużnika

Jak sprawdzić dłużnika?

23 Paź 2019Autor: Marcin Bogucki

Na samym początku rodzi się potrzeba pożyczenia pieniędzy, potem plan wewnętrzny, jak nowo zaciągnięte zobowiązanie wpłynie na budżet domowy a dopiero na końcu, gdzie udać się po pożyczkę. Zanim bank lub instytucja pożyczkowa udzieli kredytu klientowi (...)

Czytaj więcej
bank czy parabank

Bank, a parabank. Jakie są podstawowe różnice?

23 Paź 2019Autor: Katarzyna Dzierżęga - Wiśniewska

Szukając finansowania staję przed nie lada dylematem. Gdzie udać się po nowe środki? Nie mniejszy dylemat czeka mnie, gdy posiadam za dużo pieniędzy. Gdzie ulokować nadwyżkę środków finansowych? W Polsce działa wiele instytucji finansowych. W zakresie (...)

Czytaj więcej
proces kredytowy jak wygląda

Proces kredytowy – jak uzyskać finansowanie w kilku prostych krokach

21 Paź 2019Autor: Urszula Sokół

Pożyczanie pieniędzy od banku i innych instytucji finansowych staje się coraz prostsze dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Oczywiście nadal dostępne są tradycyjne sposoby uzyskania środków na swoje cele i potrzeby jak wizyta w placówce (...)

Czytaj więcej
czym jest chwilówka

Czym jest chwilówka?

18 Paź 2019Autor: Anna Szuberla

Zepsuła mi się pralka. Potrzebuję pieniędzy na weekendowy wyjazd. Muszę zapłacić za ubezpieczenie samochodu. To tylko kilka sytuacji, w których w codziennym życiu możemy potrzebować niewielkiej kwoty kapitału. Co jednak zrobić, gdy akurat nie posiadamy (...)

Czytaj więcej
oprocentowanie rzeczywiste

Oprocentowanie rzeczywiste

17 Paź 2019Autor: Maciej Wryk

Każdy bank i każda instytucja pożyczkowa zobowiązana jest do rzetelnego informowania konsumentów o wszystkich kosztach związanych z zaciągnięciem kredytu bankowego, pożyczki pozabankowej czy chwilówki. Ustawa o kredycie konsumenckim z 2011 roku oraz (...)

Czytaj więcej
pożyczka na raty

Pożyczka na raty – nie odkładaj marzeń na później.

16 Paź 2019Autor: Ewa Ostrowska - Lech

Czy aby realizować swoje marzenia i potrzeby zawsze trzeba mieć własną gotówkę? Otóż nie! Wystarczy skorzystać z pożyczki na raty! Sprawdź jak nie odkładać marzeń na później tylko realizować je już dziś.

Czytaj więcej
o co pytać doradcę pośrednika kredytowego

O co pytać doradcę kredytowego?

16 Paź 2019Autor: Anna Łysek

Ustawa o kredycie konsumenckim z 2011 roku nakłada na Doradcę kredytowego szereg obowiązków informacyjnych, które Pośrednik musi spełnić w stosunku do Klienta. Na każdym etapie procesu Klient ma prawo do otrzymania kompletu informacji dotyczących (...)

Czytaj więcej
pożyczka na dowód

Pożyczka na dowód

15 Paź 2019Autor: Katarzyna Dzierżęga - Wiśniewska

Wnioskowanie o kredyt lub pożyczkę wiąże się z potrzebą spełnienia określonych wymogów, dostarczenia wskazanych przez instytucję finansującą dokumentów. Zakres tych drugich może być różny – bank może poprosić o zaświadczenie (...)

Czytaj więcej
kredyt dla zadłużonych

Kredyt dla zadłużonych

14 Paź 2019Autor: Urszula Sokół

Kredyt dla zadłużonych? Czy jest możliwość uzyskania kredytu jeśli mam już zobowiązania? Wszystko zależy od wartości i swoistego rodzaju jakości zadłużenia.

Czytaj więcej
nominacja helikon loan magazine

Nominacja do nagrody w konkursie Loan Magazine 2019

11 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

Helikon sp. z.o.o to jeden z liderów pośrednictwa finansowego w Polsce i właściciel platformy wnioskomat.com. Niezwykle miło nam poinformować, że Helikon po raz kolejny otrzymał nominację w konkursie Loan Magazine Awards 2019 w kategorii „Partner (...)

Czytaj więcej
mała pożyczka w banku i firmie pozabankowej

Mała pożyczka, czyli ile minimalnie mogę pożyczyć?

11 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kredyty i pożyczki można poddać kilku klasyfikacją – ze względu na okres, ze względu na ryzyko dla instytucji, ze względu na sposób spłaty, ze względu… długo można by wymieniać. Jedną z możliwych kwalifikacji jest również ta, ze (...)

Czytaj więcej
szybka gotówka pożyczka kredyt

Szybka gotówka - co to znaczy szybko?

11 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

Prędkość otrzymania środków ma znaczenie? Oczywiście, najczęściej z pożyczki chcemy lub jesteśmy zmuszeni zrealizować jakiś bieżący cel konsumpcyjny. W nie jednym przypadku nie możemy sobie pozwolić na długie oczekiwanie na pieniądze. Jaka jest (...)

Czytaj więcej
kredyt z komornikiem

Kredyt z komornikiem w tle.

10 Paź 2019Autor: Marcin Bogucki

Myśli o kredycie z komornikiem nie zawsze napawają optymizmem, ale taka sytuacja spotkała niejedną osobę w obecnych czasach. Z reguły położenie klienta, którym zajął się komornik nie jest komfortowe w oczach pożyczkodawcy, ale jest na (...)

Czytaj więcej
matryca ceny ważonej ryzykiem

[AKTUALIZACJA] Matryca ceny ważonej ryzykiem, czyli jak banki patrzą na Klienta?

10 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

W chwili obecnej w Polsce jest ponad 15 mln kredytobiorców. Część z nich posiada więcej niż jedno zobowiązanie. Klienci mają różne kredyty – hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, w ROR oraz karty kredytowe. Każdy z tych produktów (...)

Czytaj więcej
pożyczka na 10000

Pożyczka 10000 PLN - czy taka kwota jest możliwa do uzyskania?

09 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

Analizując dane Biura Informacji Krajowej opublikowane w raporcie BIK Trendy 2018 zauważymy, że średnia wartość kredytu konsumpcyjnego udzielonego w 2018 roku przez bank wyniosła 10 734 PLN, a pożyczki udzielonej przez firmę pozabankową 2 278 PLN. Średnio na (...)

Czytaj więcej
taksa notarialna wysokość

Taksa notarialna - co to jest, ile wynosi, kiedy jest płacona?

08 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

Umowa zakupu nieruchomości jest zaliczana o grona umów szczególnych, zawieranych (...)

Czytaj więcej
przedłużenie chwilówki jak zrobić

Przedłużenie chwilówki - czy jest to możliwe?

08 Paź 2019Autor: Wojciech Zieliński

Pożyczki chwilówki charakteryzują się krótkim okresem spłaty. Jest to bowiem produkt, który służy zaspokojeniu bieżących potrzeb konsumpcyjnych, który z zasady powinniśmy spłacić w okresie 14-30 dni. A co, jak (...)

Czytaj więcej
wkład własny w kredycie hipotecznym

Wkład własny, czyli ile muszę posiadać gotówki, aby kupić nieruchomość.

25 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Czy do zakupu własnej nieruchomości w kredycie hipotecznym wystarczy posiadanie zdolności kredytowej? Niestety nie wystarczy. Potencjalny kredytobiorca musi bowiem posiadać co najmniej 10% wkładu własnego. Ale to jeszcze nie wszystko. Jest kilka (...)

Czytaj więcej
ltv loan to value

Co to jest LTV? Ja się liczy LTV?

25 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Każdy kto brał kiedyś kredyt hipoteczny, spotkał się z pojęciem LTV. Od wysokości LTV zależy bowiem m.in. to, na jakich warunkach otrzymam kredyt. Jakie jest rozszerzenie skrótu? Czym jest LTV? Ile musi wynosić współczynnik, aby Klient otrzymał (...)

Czytaj więcej
kredyt na dowolny cel

Kredyt na dowolny cel. Który produkt bankowy będzie najtańszy?

23 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Finansowanie bankowe z założenia jest tańsze niż pozabankowe. Banki przyjmują Klienta o niższym poziomie ryzyka oraz mają niższe koszty pozyskania kapitału. Pieniądze w banku będą natomiast różniły się ceną w zależności od produktu. Im większe (...)

Czytaj więcej
axi card

Nowy produkt - Axi Card w ofercie wnioskomat.com

19 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Już dziś na wnioskomat.com pojawił się nowy produkt – AxiCard. AxiCard to pozabankowa karta kredytowa, której dostawcą jest firma Easy Payment Services OOD. W ramach limitu na karcie Klient może otrzymać nawet 3000 PLN limitu. Jak wygląda (...)

Czytaj więcej
rozliczenie kredytu hipotecznego

Rozliczenie kredytu hipotecznego w praktyce

17 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Ustawa o kredycie hipotecznym definiuje cele, na które konsument może kredyt zaciągnąć. Wymienia listę trzech: zakup nieruchomości, budowę nieruchomości lub remont nieruchomości. Oczywiście cele mogą iść ze sobą w parze, czyli mogę (...)

Czytaj więcej
zalety pożyczki pozabankowej

Jakie są podstawowe zalety pożyczki pozabankowej?

16 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Poszukując finansowania, zawsze pojawia się dylemat: który produkt wybrać? Z jakiej oferty skorzystać? Czy akurat ta propozycja będzie dla mnie najkorzystniejsza? A ofert jest niemało, kilkanaście banków i kilkaset firm pozabankowych aktywnie sprzedaje swoje produkty na rynku. (...)

Czytaj więcej
pożyczka bez bik

Pożyczka bez BIK. Czy jest to możliwe?

16 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Z każdej strony jesteśmy zalewani komunikatami w stylu „Pożyczka bez BIK”, „Pożyczka dla zadłużonych”, „Pożyczka bez zdolności”. Co tak naprawdę kryje się pod tymi pojęciami? Co oznacza, że pożyczka jest (...)

Czytaj więcej
chwilówka pożyczka jednoratalna

Jak działa chwilówka i kto może ją dostać?

12 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Na rynku niebankowym znajdziemy różne kategorie produktów. Produkty dla Klientów indywidualnych oraz produkty dla firm. Produkty spłacane w ratach kapitałowo-odsetkowych oraz produkty z ratą odsetkową. Pożyczki gotówkowe, oraz kartu kredytowe (...)

Czytaj więcej
kredyt odnawialny bankowy pozabankowy

Jak działa kredyt odnawialny?

10 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Produkty bankowe i pozabankowe dla Klienta indywidualnego możemy podzielić na kilka podstawowych kategorii. O rodzajach kredytów w bankach pisaliśmy więcej tutaj. (...)

Czytaj więcej
certyfikowany agent wnioskomat.com

Certyfikowany Agent wnioskomat.com. Na czym polega jego praca?

04 Wrz 2019Autor: Wojciech Zieliński

Wnioskomat.com to połączenie dwóch sposobów wnioskowania o finansowanie zarówno na rynku bankowym i pozabankowym. Klient na stronie wnioskomat.com wypełnia wniosek podając podstawowe dane. Następnie loguje się do założonego automatycznie na (...)

Czytaj więcej
pożyczka pozabankowa

Szukam pożyczki pozabankowej. Jaką ofertę przygotował dla mnie rynek?

30 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Aby prowadzić w Polsce działalność pożyczkową należy spełnić szereg kryteriów, złożyć wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego oraz uzyskać wpis do rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez KNF. Dzięki potrzebie spełnienia tych wymagań wiemy, (...)

Czytaj więcej
ubezpieczenie od utraty pracy

Ubezpieczenie od utraty pracy w kredycie

29 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Utrata pracy nigdy nie należy do przyjemnych. Pomijając czysto ludzkie czynniki, najczęściej stanowi również dotkliwą finansową konsekwencję dla gospodarstwa domowego. Nagle bowiem zostajemy odcięci od podstawowego źródła dochodu, a stałe comiesięczne (...)

Czytaj więcej
wypłata pożyczki pozabankowej

Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

29 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Proces pożyczkowy składa się z kilku etapów, od wypełnienia wniosku do wypłaty środków. Całość w zależności od instytucji może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. Dziś przyjrzymy się ostatniemu etapowi, czyli wypłacie środków. (...)

Czytaj więcej
karta kredytowa pozabankowa bankowa

Jak działa karta kredytowa?

27 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Rodzajów kredytów jest kilka. Jednym z rodzajów kredytów jest karta kredytowa. Jeszcze do niedawna produkt zarezerwowany przez banki, zaczyna się coraz częściej pojawiać w ofertach firm pozabankowych. Jak działa karta kredytowa? Czy (...)

Czytaj więcej
przeniesienie kredytu do innego banku

Czy istnieje możliwość przeniesienia kredytu do innego Banku?

26 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Mnogość ofert na rynku, pośpiech w wyborze decyzji, potrzeba realizacji celu tu i teraz – to czynniki, które mogą spowodować, że decyzję o finansowaniu podejmiemy zbyt pochopnie, a co za tym idzie wybrana oferta, nie będzie najlepsza na rynku. Co zrobić (...)

Czytaj więcej
płynność finansowa

Płynność finansowa i jej wpływ na zdolność kredytową?

26 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Jeżeli pracuję, to osiągam jakiś dochód. Pracę mogę wykonywać na podstawie jednej z form zatrudnienia. Ktoś może mnie zatrudnić na umowę zlecenie, jeżeli wykonuję tylko jakieś jedno zlecenia określone terminem i kwotą zapłaty. Jeżeli dla kogoś (...)

Czytaj więcej
mieszkanie na wynajem

Planujesz kupić mieszkanie na wynajem? Sprawdź czy to się opłaca!

23 Sie 2019Autor: Urszula Sokół

W związku ze wzrostem zamożności społeczeństwa coraz częściej pojawia się temat zakupu nieruchomości, aby potem stały się przedmiotem wynajmu. Doradcy zajmujący się kredytami hipotecznymi coraz częściej spotykają się z przypadkami, gdzie kredytobiorcy (...)

Czytaj więcej
kredyt czy pożyczka co wybrać

Kredyt bankowy, czy pożyczka pozabankowa. Co wybrać?

22 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Szeroka oferta na rynku finansowania nie zawsze działa na korzyść osoby, która stara się o kredyt lub pożyczkę. Oczywiście, można stwierdzić, że lepiej mieć wybór niż go nie mieć. Ale z drugiej strony łatwiej też wybrać spośród 15 (...)

Czytaj więcej
przygotowanie do wzięcia kredytu

Przygotowanie do wzięcia kredytu - o czym należy pamiętać?

16 Sie 2019Autor: Oliwia Chielewska

Każdy, kto zamierza wziąć kredyt, powinien dobrze przemyśleć swoją decyzję. Zazwyczaj chodzi bowiem o kilkuletnie zobowiązanie finansowe. Warto zatem do tego dobrze się przygotować.

Czytaj więcej
właściciel nieruchomości w kredycie hipotecznym

Wolnoć, Tomku, w swoim domku. Kto jest właścicielem w kredycie hipotecznym?

13 Sie 2019Autor: Urszula Sokół

Rok do roku zwiększa się ilość udzielanych kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. Czy kupując mieszkanie na kredyt, nie odbieramy albo nie zmniejszamy swojej swobody dysponowania majątkiem? Czy jest zgoła odmiennie, cytując hrabiego (...)

Czytaj więcej
proces wnioskomat.com

Co zrobić, aby zawnioskować o finansowanie na wnioskomat.com?

12 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Codziennie otrzymujemy wiele zapytań o to, jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę lub kredyt na wnioskomat.com. W związku z tym postanowiliśmy opisać podstawowe etapy procesu wraz z zakresem czynności, które należy wykonać na każdym (...)

Czytaj więcej
big bik wywiadownia krd

BIK i BIG - co sprawdzimy w każdej z tych wywiadowni?

12 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Na polskim rynku finansowym istnieje kilka instytucji, które zbierają informacji o kulturze płatniczej Polaków. Informacje te mają przede wszystkim ułatwić obieg gospodarczy pieniądza poprzez udostępnienie wiedzy o tym, w jaki sposób konsumenci (...)

Czytaj więcej
kultura platnicza

Staram się o kredyt. Lepiej jak mam inne kredyty, czy nie mam i nie miałem?

09 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Ocena zdolności kredytowej dokonywana jest zawsze, w momencie, w którym konsument wnioskuje o pożyczkę lub kredyt. Bank, ze względu na regulacje m.in. ustawę prawo bankowe z roku 1997 będzie tą ocenę dokonywał w sposób bardziej wnikliwy i ustrukturyzowany. (...)

Czytaj więcej
wiek pożyczkobiorcy

Wiek pożyczkobiorcy - ile wynosi idealny wiek, aby wnioskować o kredyt lub pożyczkę?

09 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Sięgając po oferty finansowania zadajemy sobie zawsze jedno najważniejsze pytanie: Czy dostanę decyzję pozytywną w procesie wnioskowania o kredyt lub pożyczkę? Aby odpowiedzieć na to pytanie bank lub firma pozabankowa muszą dokonać oceny ryzyka. Ocena ryzyka (...)

Czytaj więcej
ubezpieczenia w kredytach

Ubezpieczenia w kredytach, czyli spokój i oszczędność czasu

08 Sie 2019Autor: Urszula Sokół

Temat ubezpieczeń w kredytach dla klientów indywidualnych jest tematem podlegającym wielu zmianom na przestrzeni ostatnich kilku lat. Powodem tych zmian są zarówno zmiany produktowe w instytucjach finansowych, jak i zmiany otoczenia prawnego, (...)

Czytaj więcej
agent kredytowy

Co to znaczy, że Agent wnioskomat.com pomoże zakończyć proces wnioskowania o pożyczkę?

08 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Poziom zaawansowania i złożoności procesu kredytowego zależy od instytucji, która dany produkt oferuje oraz od konkretnego produktu. Istnieją procesy, w których w kilka minut od wypełnienia wniosku możemy otrzymać pieniądze na koncie, a są takie, które mogą się ciągnąc, (...)

Czytaj więcej
przykład reprezentatywny

Co to jest przykład reprezentatywny?

07 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kredyty i pożyczki są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Jest wiele banków i firm pozabankowych, które oferują finansowanie. Cały czas powstają też nowe, ponieważ popyt ze strony Klientów rośnie z każdym rokiem. Razem z rozwojem rynku (...)

Czytaj więcej
kredyt pożyczka różnice

Czym różni się kredyt od pożyczki? Jakie znaczenie ta różnica ma dla konsumenta

07 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kredyt i pożyczka – pojęcia szeroko znane i często używane. Zdarza się, że wykorzystujemy je zamiennie. Mało kto jednak wie, że tak naprawdę oznaczają co innego, posiadają różnice i szereg cech, które charakteryzuje każde z nich. Co to za cechy? Jakie (...)

Czytaj więcej
całkowity koszt kredytu kredyt

Całkowity koszt kredytu to jedno z pojęć, które warto znać. Co oznacza?

05 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Ustawa o kredycie konsumenckim z roku 2011 skonstruowana została w taki sposób, aby chronić interesy konsumenta. Duża uwaga została w ustawie poświęcona obowiązkowi informacyjnemu. Ustawa szeroko traktuje o zakresach informacji, które konsumentowi (...)

Czytaj więcej
wnioskomat pożyczka najlepsza

Z wnioskomat.com wybierzesz najlepszą pożyczkę pozabankową

02 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Co to znaczy, że dana pożyczka jest najlepsza? Odpowiedzi na to pytanie może być kilka, ponieważ Każdy Klient ma swoje priorytety, a często ich połączenie i znalezienie tzw. złotego środka może być kluczem do sukcesu. Najlepsza pożyczka to (...)

Czytaj więcej
rata równa malejąca w kredycie hipotecznym

Rata równa i rata malejąca w kredycie hipotecznym. Jak wyliczyć?

01 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Masz kredyt hipoteczny? A może przymierzasz się do jego zaciągnięcia? Jeśli tak, to staniesz przed wieloma dylematami dotyczącymi wyboru instytucji, produktu, oferty, wariantu. Jednym z dylematów który stawia przed nami kredyt hipoteczny jest wybór harmonogramu spłat. Ten (...)

Czytaj więcej
rata równa malejąca w kredycie hipotecznym

Rata równa i rata malejąca w kredycie hipotecznym. Jak wyliczyć?

01 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Masz kredyt hipoteczny? A może przymierzasz się do jego zaciągnięcia? Jeśli tak, to staniesz przed wieloma dylematami dotyczącymi wyboru instytucji, produktu, oferty, wariantu. Jednym z dylematów który stawia przed nami kredyt hipoteczny jest wybór harmonogramu spłat. Ten (...)

Czytaj więcej
proces kredyt hipoteczny

Proces w kredycie hipotecznym, czyli kilka kroków do własnego "m".

31 Lip 2019Autor: Urszula Sokół

Jako Klienci mamy wiele możliwości wyboru rodzajów nieruchomości wybierając spośród: bloków mieszkalnych, przestronnych apartamentów, domów wolnostojących czy w zabudowie szeregowej. Każda z tych nieruchomości może pochodzić (...)

Czytaj więcej
proces kredyt hipoteczny

Proces w kredycie hipotecznym, czyli kilka kroków do własnego "m".

31 Lip 2019Autor: Urszula Sokół

Jako Klienci mamy wiele możliwości wyboru rodzajów nieruchomości wybierając spośród: bloków mieszkalnych, przestronnych apartamentów, domów wolnostojących czy w zabudowie szeregowej. Każda z tych nieruchomości może pochodzić (...)

Czytaj więcej
nieterminowa spłata zobowiążania

Nieterminowa spłata zobowiązania. Czy mam szanse na finansowanie?

30 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Czy bank lub firma pozabankowa udzielą finansowania każdemu? Oczywiście, że nie. Każdy potencjalny Klient musi przejść proces oceny ryzyka. To o jaki kredyt lub pożyczkę wnioskuje oraz w jakiej instytucji finansującej będzie determinowało wnikliwość (...)

Czytaj więcej
kontomatik instantor weryfikacja

Kontomatik, przelew złotówki. Jan działają narzędzia weryfikujące tożsamość?

29 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Pożyczanie pieniędzy wiąże się dla instytucji finansującej z ryzykiem. Niezależnie czy kredytodawcą jest bank czy firma pozabankowa ryzyko zawsze jest wliczone w cenę transakcji. Im oczywiście jest wyższe, tym też cena jest wyższa – (...)

Czytaj więcej
kontomatik instantor weryfikacja

Kontomatik, przelew złotówki. Jan działają narzędzia weryfikujące tożsamość?

29 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Pożyczanie pieniędzy wiąże się dla instytucji finansującej z ryzykiem. Niezależnie czy kredytodawcą jest bank czy firma pozabankowa ryzyko zawsze jest wliczone w cenę transakcji. Im oczywiście jest wyższe, tym też cena jest wyższa – (...)

Czytaj więcej
nadpłata kredytu pożyczki

Czy opłaca się nadpłacać kredyt? Sprawdźmy na przykładach

26 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Termin, kwota, rata – to trzy elementy, które pojawiają się praktycznie w każdym kredycie lub pożyczce. Oczywiście znajdziemy na rynku kartę kredytową lub kredyt w rachunku oszczędnościowo rozliczeniowym, które rządzą się swoimi prawami (...)

Czytaj więcej
konsument

Kto to jest konsument i na jakie finansowanie może liczyć?

25 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych możemy liczyć na otrzymanie finansowania niezależnie od tego, czy jesteśmy firmą, czy jesteśmy konsumentem. To o czym musimy jednak pamiętać, to fakt, że dla każdej z tych dwóch grup Klientów przygotowane (...)

Czytaj więcej
konsument

Kto to jest konsument i na jakie finansowanie może liczyć?

25 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Zarówno w bankach, jak i firmach pożyczkowych możemy liczyć na otrzymanie finansowania niezależnie od tego, czy jesteśmy firmą, czy jesteśmy konsumentem. To o czym musimy jednak pamiętać, to fakt, że dla każdej z tych dwóch grup Klientów przygotowane (...)

Czytaj więcej
kredyt hipoteczny pozyczka hipoteczna

Kredyt hipoteczny? Tak, posiadam. Pożyczka hipoteczna? Również jest mi znana

24 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Polacy nie boją się słowa „hipoteka”. Wizja wpisania się banku jako podmiotu uprawnionego do nieruchomości w przypadku braku spłaty zobowiązania nie jest dla nas blokadą na drodze uzyskania finansowania na wymarzony dom czy mieszkanie. A posiadając już nieruchomość (...)

Czytaj więcej
gwarant poręczyciel rapida

W duecie jest łatwiej. Czym jest pożyczka z gwarantem

23 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kim jest gwarant? W jakich sytuacjach warto skorzystać z jego pomocy? Kiedy bank lub firma pozabankowa poprosi mnie o gwaranta? Jakie produkty z gwarantem są wiodące na rynku pozabankowym? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj więcej
kredyt dla przedsiębiorców firm

O rodzajach kredytów dla przedsiębiorców

22 Lip 2019Autor: Urszula Sokół

Zabrzmiało filozoficznie, prawda? Dylematy i zagadnienia z jakimi spotykają się w codziennym życiu gospodarczym nie są samą filozofią. Są indywidualną kombinacją: ekonomii, finansów, marketingu a także trochę psychologii i stosunków międzyludzkich. (...)

Czytaj więcej
blog kredytowy

Blog kredytowy na wnioskomat.com

17 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Blog kredytowy na wnioskomat.com rośnie z każdym dniem. Pojawiają się nowe artykuły, rośnie również ilość ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą. W związku z tym postanowiliśmy trochę napisach o naszym blogu. Opowiedzieć (...)

Czytaj więcej
historia bik kredytowa

Jak sprawdzić swoją historię kredytową w BIK?

16 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Każdy może sprawdzić jakie dane widzą instytucje finansowe oraz czy przekazywane informacje o spłacanych ratach są regularne i prawidłowe lub zweryfikować kto pytał o Twoje dane. Sprawdzenia można dokonać odpłatnie lub za darmo (darmowy raport przysługuje każdemu (...)

Czytaj więcej
rata kapitałowo odsetkowa

Rata kapitałowo odsetkowa czy odsetkowa? Którą wybrać?

10 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kredyty bankowe możemy podzielić na kilka kategorii – ze względu na cenę, ze względu na cel, ze względu na rodzaj zabezpieczenia oraz ze względu na rodzaj spłaty kredytu. I właśnie temu ostatniemu podziałowi przyjrzymy się bliżej w niniejszym artykule. (...)

Czytaj więcej
najlepsza pożyczka

Najlepsza pożyczka? Co to znaczy i jak ją wybrać?

09 Lip 2019Autor: Anna Łysek

Gdy brakuje pieniędzy, należy zastanowić się nad jak najlepszym rozwiązaniem, czyli wybrać najlepszą pożyczkę gotówkową. Jeśli nie chcesz pożyczać od znajomych, a tradycyjne metody pożyczki bankowej nie wchodzą w grę z powodu braku zdolności kredytowej, naprzeciw potrzebom (...)

Czytaj więcej
rodzaje kredytów bankowych bank

O rodzajach kredytów bankowych

08 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Podziwiając piękno pałacu Schönbrunn oraz otaczającego go parku wraz z ogrodami, zachwycając się barokowym, bogato zdobionym wnętrzem nie odpuszcza mnie jedna myśl: „a gdyby to wszystko było na kredyt…” Rozmyślając ,pomijam fakt samej wartości całej - nazwijmy (...)

Czytaj więcej
bank odmówił odmowa

Bank odmówił kredytu - dlaczego?

05 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Bank odmówił Ci kredytu? Proces oceny zdolności kredytowej to coś, przez co musi przejść każdy, kto stara się o kredyt lub pożyczkę. Niezależnie od tego, czy wnioskujemy w banku, czy firmie pozabankowej zawsze jako Klient zostanie zweryfikowane, to czy będziemy (...)

Czytaj więcej
oprocentowanie stałe zmienne bankowe kredytów

Oprocentowanie stałe, czy oprocentowanie zmienne. Które wybrać?

03 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu brał kredyt zauważył, że w zależności od produktu każde zobowiązanie wiąże się z kilkoma, a nawet kilkunastoma różnymi opłatami. Trzeba je umieć porównać i przeanalizować, aby wybrać dla siebie najlepszą (...)

Czytaj więcej
konsolidacja kredyt bank

Historia pewnej konsolidacji

02 Lip 2019Autor: Urszula Sokół

„Dla mnie nie da się już nic zrobić” usłyszała pani Anna. „Sądzę jednak, że powinniśmy się spotkać” – zdecydowanie odparła i kontynuowała: „Rozumiem pana stanowisko. Mimo tego na spotkaniu mogę pokazać rozwiązania finansowe (...)

Czytaj więcej
kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy, gotówkowy czy odnawialny? Jak sfinansować samochód.

01 Lip 2019Autor: Wojciech Zieliński

Większość z nas marzy o czterech kółkach. Nie zawsze mamy odłożoną gotówkę na ten cel i wówczas pojawia się pytanie – jaki sposób finansowania tej inwestycji będzie dla nas najkorzystniejszy?

Czytaj więcej
wniosek kredytowy pożyczkowy

Jak wygląda wniosek kredytowy?

01 Lip 2019Autor: Oliwia Chielewska

Jeśli decyzja o zaciągnięciu kredytu została już podjęta, najpierw należy złożyć w banku wniosek kredytowy. Jest to pierwszy wymagany etap rozpoczynający procedurę ubiegania się o możliwość finansowania. Dotyczy to każdego rodzaju kredytu bankowego, niezależnie (...)

Czytaj więcej
sprzedaż wiązana kredyt hipoteczny

Sprzedaż wiązana w kredycie hipotecznym. Czy różni się od łączonej?

26 Cze 2019Autor: Marcin Bogucki

W 2018 roku w Polsce banki udzieliły finansowania na poczet kredytów mieszkaniowych łącznie w kwocie ok. 56,2 mld zł. Średnia wartość kredytu wyniosła 247,2 tys. zł oznacza to, że ilość kredytów hipotecznych i dylematów klientów (...)

Czytaj więcej
najlepsze finansowanie wnioskomat.com

Najlepsze finansowanie - jak pomaga wnioskomat.com?

25 Cze 2019Autor: Wojciech Zieliński

Będąc konsumentem i potrzebując kredytu lub pożyczki mam kilka możliwości, aby jeden z tych produktów otrzymać. Po pierwsze, mogę iść bezpośrednio do instytucji, czyli szukam najbliższego banku i udaję się tam bezpośrednio. W przypadku firm pozabankowych możliwość pierwsza (...)

Czytaj więcej
kredyt bankowy

Czy poprzez wnioskomat.com możesz dostać najlepszy kredyt bankowy?

19 Cze 2019Autor: Krzysztof Rzepka

Sytuacje, w których zaczynamy poszukiwać finansowania, możemy podzielić na trzy główne kategorie, które determinują to, po jaki produkt sięgniemy. Pierwsza z nich wynika z chęci zaspokojenia jakiejś materialnej potrzeby - szukamy pieniędzy n

Czytaj więcej
wnioskomat.com debiut start wchodzi na rynek

Wnioskomat.com debiutuje podczas cyklu Akademia Helikon 2019

14 Cze 2019Autor: Wojciech Zieliński

Wielka premiera i zarazem start produkcyjny aplikacji wnioskomat.com już za nami. Debiut wnioskomat.com miał miejsce podczas Akademii Helikon, cyklu spotkań z Agentami i Pośrednikami kredytowymi, które odbyły się w 6 miastach w Polsce - w Poznani

Czytaj więcej
BIK biuro informacji kredytowej

BIK - czy warto dbać o swoją historię kredytową?

05 Cze 2019Autor: Wojciech Zieliński

W Polsce ok 25 mln Klientów ma historię kredytową w BIK, a nadal wiele osób nie wie, co to jest BIK. Biuro Informacji Kredytowej, czyli w skrócie BIK to instytucja działająca od 1997 roku i została założona w celu gromadzenia, katalogowania i ud

Czytaj więcej
BIK biuro informacji kredytowej

BIK - czy warto dbać o swoją historię kredytową?

05 Cze 2019Autor: Wojciech Zieliński

W Polsce ok 25 mln Klientów ma historię kredytową w BIK, a nadal wiele osób nie wie, co to jest BIK. Biuro Informacji Kredytowej, czyli w skrócie BIK to instytucja działająca od 1997 roku i została założona w celu gromadzenia, katalogowania i ud

Czytaj więcej
rrso stopa procentowa rzeczywista

Czym jest RRSO - czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Kredytu?

30 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

Bardzo często w reklamach poszczególnych produktów spotykamy się z pojęciem tzw. RRSO. RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania Kredytu, czyli tak naprawdę suma wszystkich opłat, które ponosimy wyrażona procentowo w stosunku rocznym. O co

Czytaj więcej
proces pozyczkowy doradca online jak wziąć pożyczkę

Proces pożyczkowy - od Instytucji do Instytucji, proces on-line czy Doradca?

28 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

Obecnie w Polsce działa kilkanaście Banków i ponad sto firm pożyczkowych. Każdy z Banków oferuje kredyty i pożyczki. Firmy pozabankowe sprzedają produkty pożyczkowe jedno i wieloratalne. To razem daje kilka set różnych produktów kredytowych sp

Czytaj więcej
doradca kredytowy agent posrednik

Kim jest Doradca Kredytowy?

28 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

Zastanawiałeś się kiedyś nad wzięciem kredytu lub pożyczki? Co wtedy zrobiłeś? Udałeś się bezpośrednio do Instytucji, szukałeś w Internecie, a może skorzystałeś z pomocy Doradcy kredytowego? No właśnie. Kim jest Doradca Kredytowy i jak

Czytaj więcej
spłata pożyczki harmonogram

Spłata pożyczki pozabankowej - jak może wyglądać harmonogram?

25 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

Kiedy Klient w ocenie swojej zdolności kredytowej zaczyna przekraczać poziom akceptowany przez Bank, musi zacząć szukać finansowania na rynku pozabankowym. Rynek ten oferuje obecnie wiele różnych produktów, podzielonych pod kątem okresu, na któr

Czytaj więcej
proces wnioskowania wnioskowanie o kredyt

Dowiedz się co zrobił wnioskomat.com, aby usprawnić proces wnioskowania

24 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

W życiu każdego z nas przychodzi taka chwila, że potrzebujemy większej kwoty kapitału. Nie zawsze mamy oszczędności wystarczające do tego, aby zaspokoić naszą finansową potrzebę. Co najczęściej robimy w takich sytuacjach? Oczywiście, rozpoc

Czytaj więcej
prawo bankowe rodo zmiany

Zmiany w prawie bankowym od maja 2019 roku

23 Maj 2019Autor: Wojciech Zieliński

W dniu 04.05.2019 roku wchodzą w życie zmiany w prawie bankowym jako efekt wdrożenia RODO (Rozporządzenie o ochronie danych osobowych) do poszczególnych ustaw. Co oznaczają dla instytucji finansujących? Jakie korzyści uzyska konsument? Jakie zmian

Czytaj więcej
platforma kredytowa polska online

Platforma wnioskomat.com wchodzi na rynek

25 Kwi 2019Autor: Wojciech Zieliński

Maj 2019 - to ważna data dla rozwoju rynku finansowania w Polsce. Wnioskomat.com oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Dlaczego nasza platforma jest wyjątkowa? Jak wygląda proces składania wniosku na platformie? Jak to się stało, że już

Czytaj więcej
pozyczanie przez internet odpowiedzialne pozyczanie

Odpowiedzialne pożyczanie przez internet

24 Kwi 2019Autor: Wojciech Zieliński

Czy pożyczanie pieniędzy przez internet to szansa czy zagrożenie? A jak zagrożenie to dla kogo – Klienta czy instytucji finansującej? Jak zabezpieczyć się, aby pożyczanie przez internet było bezpiecznie dla każdej ze stron. Zapraszamy do lektury artykułu o bezpiecznym i odpowiedzialnym (...)

Czytaj więcej
pożyczka online pozyczanie online

Pożyczanie online w synergii z offline. Co to oznacza dla Klienta?

23 Kwi 2019Autor: Wojciech Zieliński

Weź pożyczkę przez internet”, „Pożyczka 100 % on-line”, „Szybka pożyczka przez internet” – to hasła, z którymi często się spotykamy poszukując finansowania w internecie. Nasuwa się jednak pytanie – co to oznacza dla konsumenta (...)

Czytaj więcej
Top