Pożyczki tygodniowe do domu

Opublikowano: 14 Gru 2022 Dagmara Konik 9 min. czytania

Kategoria: Blog pożyczkowy

Pożyczki udzielane są różnymi drogami. Współcześnie firmy pożyczkowe poszły za duchem czasu i obecnie w znakomitej większości przypadków klienci mogą zaciągać pożyczki online. Jednakże wciąż zdarza się, że niektórzy klienci pytają o możliwość wzięcia pożyczki w ich domu. Taka droga zaciągania zobowiązań wciąż jest możliwa, choć wyraźnie różni się od chwilówek w internecie. Niekiedy też pożyczki w domu klienta udzielane są na tydzień.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czym jest pożyczka w domu klienta,
 • czy możliwe jest otrzymanie pożyczki na tydzień
 • o wadach i zaletach pożyczki w domu klienta,
 • jakie są alternatywy dla pożyczki w domu.
Pożyczki tygodniowe do domu

Na czym polega pożyczka w domu klienta?

Pożyczki domowe jak sama nazwa wskazuje, polegają na tym, że cała procedura wnioskowania oraz podpisania umowy pożyczki, a następnie przyznania zobowiązania odbywa się w domu klienta. Jest to tradycyjny sposób zaciągania pożyczek, który był bardzo powszechny jeszcze przed popularyzacją internetu. Dziś jest zdecydowanie mniej popularny. W praktyce wygląda to tak, że firmy pozabankowe zatrudniają agentów, którzy odwiedzają klienta i przeprowadzają go przez cały proces.

Dla kogo pożyczka do domu?

Pożyczki do domu są dostępne dla większości klientów. Dobra informacja jest taka, że firmy oferujące pożyczki domowe nie mają dużych wymagań wobec swoich pożyczkobiorców. Takie zobowiązanie może zaciągnąć nawet osoba, która nie ma dobrej historii kredytowej w BIK.

Co więcej, jest szansa, że znajdziemy na rynku ofertę domowej pożyczki, którą może uzyskać klient będący w trakcie egzekucji komorniczej. Wówczas agent przyjeżdża do domu klienta, na miejscu ocenia jego sytuację finansową, a następnie mówi o dostępności produktu i o szansie na udzielenie przez firmę zobowiązania.

Jak wygląda wypłata pieniędzy z pożyczki w domu?

Jeżeli pomyślnie przejdziesz całą procedurę i agent w imieniu firmy przyzna Ci pożyczkę, to wówczas otrzymasz gotówkę do ręki. Jest to rozwiązanie, które idzie na rękę osobom nie posiadającym rachunku bankowego.

Jak wygląda spłata pożyczki domowej?

Spłata pożyczki również odbywa się w domu klienta. Jeżeli zaciągamy ją na tydzień, to agent przyjdzie do nas po 7 dniach, aby odebrać całą kwotę, jaką mamy do spłaty. A jeśli jest to pożyczka ratalna, wówczas agent będzie przychodzić kilka razy, po każdą ratę, w wyznaczonym terminie zgodnie z harmonogramem spłaty.

Gdzie szukać ofert pożyczki do domu?

Pożyczkodawcy często publikują swoje oferty, w których przedstawiają reprezentatywne przykłady, natomiast w praktyce konkretne produkty finansowe mogą się nieco różnić. Oferty pożyczek domowych można znaleźć w internecie, wpisując konkretne frazy w wyszukiwarce. Poniżej podajemy przykłady firm, które oferują pożyczki w domu:

 • Provident – możesz pożyczyć od 300 zł do nawet 15 000 zł,
 • Bocian Pożyczki – tutaj oferta waha się od 1000 zł do 5000 zł,
 • Dziesiątka Finance – najmniejsza kwota pożyczki to 1000 zł, największa 4000 zł,
 • KredytOK – oferuje pożyczkę od 1000 zł do 10000zł.

Oczywiście oferty na rynku mogą się zmieniać. Powyższe przykłady są aktualne na dzień pisania niniejszego artykułu, czyli 02.12.2022.

Dokumenty potrzebne do domowej pożyczki

W praktyce objętość wymaganej dokumentacji do pożyczki w domu może być różna w zależności od rodzaju oferty oraz od polityki konkretnej firmy pożyczkowej. Jednakże bardzo często wymogi formalne są minimalne. Często wystarczy jedynie dowód osobisty. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy przy danej pożyczce będziesz potrzebować jakichś innych dokumentów, to takich informacji powinien udzielić Ci pożyczkodawca.

Pożyczka domowa na tydzień – czy warto?

Na rynku znajdziemy oferty domowych pożyczek, które można zaciągnąć na tydzień. Jeżeli masz taką potrzebę – jak najbardziej możesz zdecydować się na taki czas spłaty. Jednakże w praktyce często wygodniejszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie zobowiązania na dłuższy okres. Wówczas nie musisz wszystkiego spłacać od razu, tylko pożyczkę spłacasz stopniowo, co nie powoduje, że nagle obciążysz znacznie swój budżet domowy. Wiele firm oferuje chwilówki na 30 dni, a także pożyczki ratalne na dwa, cztery czy osiem miesięcy, a przy dużych kwotach na rok, a nawet na 3 lata.

Czym różni się domowa pożyczka od pożyczki online?

Uzyskanie w domu pożyczki jest stosunkowo łatwe, ale można zapytać, czy szybka pożyczka przez internet nie jest bardziej konkurencyjna? Poniżej pokazujemy różnice występujące pomiędzy tymi produktami:

Pożyczka domowa Pożyczka online
w domu klienta przez internet
konieczna wizyta agenta cała procedura odbywa się online
większa dostępność dla klientów bez zdolności kredytowej czasem firmy badają zdolność kredytową
wypłata gotówki – nie potrzeba konta bankowego przelew internetowy – potrzebne jest konto bankowe

Niekiedy pożyczki domowe mogą jako produkt funkcjonować pod nazwą: „ekspresowe pożyczki gotówkowe”. Jednakże często jest tak, że najpierw musimy czekać na agenta, aż przyjdzie do domu, a następnie odbędzie się cała procedura. W przypadku pożyczki online pieniądze na naszym koncie mogą się znaleźć nawet po kilku minutach.

Plusy i minusy pożyczki domowej

Jak każdy produkt finansowy pożyczka w domu ma swoje plusy i minusy. Wśród jej zalet możemy wymienić takie cechy jak:

 • wysoka przyznawalność – nawet dla osób zadłużonych,
 • wygodna procedura – wszystko zostanie załatwione w Twoim domu,
 • nie musisz mieć konta bankowego,
 • szybka decyzja – otrzymasz ją najpóźniej 24 godziny po wizycie agenta, ale często otrzymasz ją już na miejscu,
 • gotówka do ręki.

Natomiast wady pożyczki domowej są następujące:

 • dość drogi produkt finansowy – pożyczka domowa będzie kosztowała więcej niż pożyczka online,
 • konieczność przyjmowania agenta w domu w celu spłaty pożyczki,
 • można paść ofiarą oszustów.

W tym ostatnim przypadku nie chodzi o uczciwe firmy pożyczkowe, ale o oszustów podszywających się pod pożyczkodawców. Tutaj często ofiarami mogą paść osoby starsze. Oszust najpierw pożycza pieniądze, a potem wyłudza większe kwoty, strasząc sądem i komornikiem. Dlatego należy korzystać tylko ze sprawdzonych firm.

Pożyczka domowa, a inne produkty finansowe

Jakie są alternatywy dla pożyczki domowej? Niekiedy bardziej będzie się opłacało wziąć pożyczkę online, o której już zdążyliśmy sobie wspomnieć. Jeżeli firma nie będzie chciała Ci udzielić zobowiązania ani w domu, ani przez internet, to na rynku funkcjonują także pożyczki prywatne. Osobiście zachęcamy jednak do tego, aby poszukać dokładniej, gdyż zawsze jest możliwość znalezienia w internecie łatwo przyznawalnej pożyczki.

Dodano: 14.10.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top