Siedem powodów, dla których warto wziąć pożyczkę ratalną

Opublikowano: 06 Paź 2021 Sylwia Chrószcz 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Potrzebujesz środków na już, a na zaświadczenie z zakładu pracy trzeba czekać tydzień? Może masz umowę zlecenia lub o dzieło i zastanawiasz się jak bank oceni Twoje dochody? W tej sytuacji przeszukujesz internet i w wynikach wyszukiwania widzisz atrakcyjne oferty pożyczek ratalnych. Zastanawiasz się, czy zaciągnięcie takiej pożyczki to dobry pomysł?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie można uzyskać kwoty pożyczki ratalnej, 
  • jak wygląda proces składania wniosku o pożyczkę ratalną, 
  • jaki poniesiesz koszt przy pożyczce ratalnej, 
  • czy pożyczki ratalne są bezpieczne.  
Siedem powodów, dla których warto wziąć pożyczkę ratalną

Powód pierwszy: kwota pożyczki ratalnej

Marzy Ci się długo odkładany remont lub zepsuł Ci się samochód, a może chciałbyś wyjechać wreszcie na upragnione wakacje?

Pożyczka ratalna może sprawdzić, że będziesz mógł pozwolić sobie na to wszystko! Pożyczka ratalna to nie tylko dogodne raty, ale przede wszystkim wysokie kwoty jakie możemy uzyskać. Na rynku są dostępne pożyczki, które zaczynają się od 500 złotych, a kończą na takich kwotach jak nawet 50 tysięcy złotych. I jeśli myślisz, że będziesz musiał spłacić to w 12 miesięcy, mylisz się. Firmy pozabankowe oprócz wysokich kwot starają się zaproponować swoim klientom taki okres kredytowania, aby rata jaką trzeba będzie płacić co miesiąc była atrakcyjna, a środki jakie otrzymamy faktycznie były dla nas wsparciem.

Powód drugi: proces wnioskowania o pożyczkę ratalną

Również sam proces wnioskowania o pożyczkę ratalną jest łatwy i szybki. Wszystko zależy oczywiście od kwoty na jaką się zdecydujemy. Firmy pożyczkowe starają się ograniczyć formalności do minimum. Wniosek możemy złożyć samodzielnie w domu, przez Internet czy telefon, lub osobiście u doradcy kredytowego.

Większość pożyczek ratalnych można uzyskać bez zaświadczeń, wystarczy mieć tylko zdolność kredytowa i naprawdę w krótką chwilę od złożenia wniosku możemy mieć środki już na swoim koncie. Jeśli nawet firma poprosi nas o udokumentowanie dochodu, wystarczy zalogowanie się do naszej bankowości specjalną aplikacją np. kontomatik, i w zasadzie sprawę mamy załatwioną.

Powód trzeci: koszty pożyczki

Między bajki również włożyć można, że pozabankowe pożyczki ratalne są horrendalnie drogie. Rynek pożyczek pozabankowych jest tak duży, że wystarczy tylko poszukać lub doradzić się kompetentnego doradcy kredytowego i okazać się może, że koszt pożyczki pozabankowej jest niewiele większy od kosztu kredytu bankowego.

Aby nie być gołosłownym porównaliśmy dla Was kilka ofert kredytów oraz pożyczek. Różnica pomiędzy najtańszą ofertą bankową, a pozabankową dla kwoty 10 tys. złotych na okres 18 miesięcy wynosi tylko 920 zł. Skorzystanie z oferty bankowej to rata 587,76 zł przy RRSO 7,4% z kolei oferta pozabankową to rata 638,89 zł przy RRSO 19,84%.  Wydaje się dużo? Pamiętaj, że firmy pozabankowe mają dużo bardziej liberalne podejście do swojego klienta i szansa na uzyskanie finansowania jest również dużo większa, a co najważniejsze szybsza.

Dodatkowo pamiętajmy, że firmy pozabankowe są regulowane prawem – a maksymalne koszty pozaodsetkowe, jakie może naliczyć firma pozabankowa, są zdefiniowane w tzw. ustawie antylichwiarskiej. Dodatkowym kosztem jest oprocentowanie kapitału pożyczki, które także jest regulowane i aktualnie nie może wynieść więcej niż 7,2% skali roku.

Powód czwarty: dostępność pożyczek ratalnych 

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się dużą dostępnością i mowa tu zarówno o tym, że złożyć wniosek możesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz, jak i o tym, że wnioskować o taki rodzaj finansowania może większość z nas. Firmy te akceptują wiele form zatrudnienia, ale również zasiłki, alimenty, świadczenie socjalne 500+, czy nawet dochody z pracy bez konkretnej umowy.  Przeszkodą nie jest krótki okres zatrudnienia, wiek, czy czasem i nawet niewielkie zadłużenia w bazach. Wszystko to sprawia, że pożyczki te są dostępne dla szerokiego grona odbiorców i może z nich skorzystać prawie każdy z nas.

Powód piąty: przeznaczenie środków 

Warto również wiedzieć, iż firmy pozabankowe nie są zainteresowane tym, na co przeznaczymy środki, nie jest dla nich ważne czy chcemy spłacić inne zadłużenie, czy kupić sobie nowy telefon. Nie musimy przedstawiać żadnych faktur, czy dokumentować na co wydaliśmy pożyczone pieniądze. Cel, na który przeznaczysz środki z pożyczki zależy tylko od Ciebie i nikomu się z tego nie tłumaczysz! 

Powód szósty: bez zgody małżonka 

Nie musisz angażować do pożyczki osób trzecich. Więc jeśli marzysz o nowej wędce, laptopie czy kursie językowym, Twoja żona czy mąż nie musi być w to zaangażowana. A może właśnie chcesz zrobić swojej drugiej połówce niespodziankę na urodziny czy rocznicę ślubu i zabrakło Ci gotówki? Z pewnością jest to jedna z opcji na to, aby planowaną niespodziankę udało się zrealizować.

Powód siódmy: bezpieczeństwo

Jeśli mimo tych wszystkich powodów dalej podchodzisz z rezerwą do tego rodzaju finansowania, mamy dla Ciebie na koniec coś jeszcze. Pożyczki pozabankowe oprócz wielu zalet takich jak wysokie kwoty finansowania, dogodne raty, rozsądny koszt, czy duża dostępność, mimo złej prasy w dawnych latach są równie bezpieczne - podobnie jak kredyty bankowe. Nad uczciwością firm czuwają takie instytucje jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Komisja Nadzoru Finansowego – gdzie każda z firm pozabankowych ma obowiązek być zarejestrowana.

Umowa pożyczki jest w tych firmach transparentna, nie ma tam miejsca na niedopowiedzenia, niejasności, mały druczek czy ukryte koszty. Dokładnie wiesz, ile pożyczasz, jaka jest rata, oraz ile trzeba zwrócić.

Podsumowanie

Pożyczka ratalna w sprawdzonej instytucji to ciekawe rozwiązanie godne rozważenia. Pozwoli ona nie tylko uzyskać środki na dowolny cel, ale przede wszystkim jest produktem dużo bardziej dostępnym i szybszym niż standardowy kredyt bankowy! Jeśli wiesz, że poradzisz sobie ze spłatą, a rata nie obciąży Twojego budżetu domowego.

 

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Top