Kontomatik. Co to jest, jak działa i dlaczego nie trzeba się go bać?

Opublikowano: 19 Marzec 2021 Dagmara Konik 4 min. czytania

Kategoria: Słownik pojęć finansowych

Instytucje finansowe działające na rynku kredytów i pożyczek zawsze sprawdzają wiarygodność danych swojego klienta. Cześć z nich potwierdza dane klientów prosząc o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości złotówki lub jednego grosza. Takie udogodnienia w procesie wnioskowania o pożyczkę sprawiają, że cała procedura jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. Co z osobami, które chciałyby skorzystać z łatwej i szybkiej metody weryfikacji danych, ale nie posiadają na koncie bankowym wystarczających środków do wykonania takiego przelewu? Tu z pomocą przychodzi nam weryfikacja klienta za pomocą aplikacji Kontomatik.

Kontomatik. Co to jest, jak działa i dlaczego nie trzeba się go bać?

Czym jest Kontomatik?

Aplikacja Kontomatik działa na rynku od 2009 roku i korzysta z niej ponad sto instytucji finansowych w Europie. Wykorzystuje ona w swoim działaniu technologię komputerową, która umożliwa szybką analizę informacji dotyczących danych osobowych pożyczkobiorców. Niestety z tego rodzaju weryfikacji korzystają tylko niektóre instytucje finansowe. Z aplikacji mogą skorzystać jedynie osoby, które posiadają dostęp do bankowości internetowej.

To bezpieczna forma weryfikacji klienta wykorzystywana przez banki i inne instytucje finansowe do potwierdzenia jego tożsamości czy pobrania historii transakcji na jego koncie bankowym - dzięki temu możliwa jest analiza zdolności kredytowej. Za jej pomocą w parę chwil pożyczkodawca może dowiedzieć się, czy informacje podane w złożonym wniosku pożyczkowym są prawdziwe.Na tej podstawie istnieje możliwość udzielenia pożyczki online

Użycie Kontomatik jako sposobu weryfikacji tożsamości znacznie skraca otrzymanie decyzję o przyznaniu pożyczki i jest całkowicie darmowe.

Jak działa Kontomatik?

Pierwszym krokiem w złożeniu wniosku o pożyczkę jest wypełnienie formularza na stronie internetowej firmy z oferty której chcemy skorzystać. Muszą być w nim zamieszone informacje dotyczące danych osobowych. Gdy już uzupełnimy aplikacje i prześlemy ją do firmy pożyczkowej zostaniemy poproszeni o wybór sposobu weryfikacji i na tym właśnie etapie jako sposób weryfikacji wybieramy Kontomatik.

Po dokonaniu wyboru zostaniemy przekierowani do okna, w którym będziemy mieli możliwość wybrać bank, w którym posiadamy konto rachunkowe.Po potwierdzeniu zgody Kontomatik połączy się w bezpieczny i szyfrowany sposób z twoim kontem. Następnie musisz zalogować się na konto bankowe, aby firma pożyczkowa mogła przeanalizować historię Twoich operacji – głównie wpływy oraz sprawdzić dane osobowe i adresowe (czy są zgodne z tymi wpisanymi we wniosku). Po wylogowaniu się z bankowości internetowej czekamy już tylko na decyzję pożyczkodawcy.

Czy weryfikacja za pomocą Kontomatik jest bezpieczna?


Z aplikacji Kontomatik korzystają głównie instytucje finansowe, czyli banki i firmy pożyczkowe. Dzięki zintegrowaniu systemu z kontem bankowym użytkownika, następuje bezpieczna weryfikacja klienta. Kontomatik pobiera i wykorzystuje twoje dane o rachunku tylko w zakresie w jakim udzieliłeś na to zgodę.

Kontomatik nie ma stałego dostępu do twojego konta, przekazanie historii rachunków jest jednorazowe a komunikacja z Kontomatik jest zaszyfrowana i zabezpieczona certyfikatem. Twój login oraz hasło do bankowości internetowej zostają zapomniane i natychmiast usunięte przez Kontomatik. Nie musisz więc mieć obaw, że ktoś zaloguje się i będzie miał dostęp do Twojego rachunku.

Kiedy warto korzystać z Kontomatik?

Jeśli przychody na naszym rachunku są stałe oraz potrzebujemy pożyczki a zależy nam, żeby całą sprawę załatwić w miarę szybko to wybór instytucji, która weryfikuje swoich pożyczkobiorców za pomocą tej właśnie aplikacji będzie dla Nas najlepszym rozwiązaniem. Dzięki usłudze KONTOMATIK weryfikacja Twojego wniosku pożyczkowego odbywa się szybko i bez żadnych kosztów więc robiąc weryfikację tym sposobem możesz mieć nawet debet na koncie.

Dzięki niemu, bez konieczności dostarczania wyciągów bankowych czy wizyty w oddziale możesz złożyć wniosek o pożyczkę w wielu instytucjach finansowych. Jest to doskonałe udogodnienie dla osób, które stawiają na oszczędność czasu oraz wygodę, a do tego całkowicie bezpieczne więc nie powinniśmy mieć oporów przed skorzystaniem z tego rozwiązania.

Tagi: kontomatik

Zaktualizowano: 08.02.2022

Dodano: 19.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top