Bezpieczna pożyczka online – gdzie jej szukać?

Opublikowano: 22 Maj 2021 Ewelina Grzegorczyk 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Pewnego dnia może się okazać, że i nas dopadnie brak gotówki. Na rynku usług finansowych istnieje wiele możliwości na pozyskanie dodatkowej pomocy finansowej. Może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie szybkiej pożyczki online. Jest to najpopularniejsza i najszybsza metoda na zdobycie niezbędnych środków finansowych. Wystarczy dostęp do Internetu i kilka wolnych chwil, aby wypełnić wniosek online. Jak uzyskać pewność, że ubiegamy się o bezpieczną pożyczkę? Gdzie szukać bezpiecznej oferty pożyczki online?

Bezpieczna pożyczka online – gdzie jej szukać?

Jak bezpiecznie pożyczać przez Internet?

Potrzeba zdobycia dodatkowych środków pieniężnych stała się prostsza, dzięki ofertom internetowym. Firmy pozabankowe z całą intensywnością korzystają z nowoczesnych technologii. Wciąż jednak wiele osób obawia się czy pozyskanie w ten sposób pieniędzy jest bezpieczne i czy firmy oferujące swoje produkty finansowe online nie oszukają nas. Warto wspomnieć, iż proces weryfikacji klienta jest bezpieczny, gdyż firmy pozabankowe wykorzystują nowoczesne algorytmy, jak np. Kontomatik, do sprawdzania wiarygodności klienta, przy zachowaniu pełnych zasad bezpieczeństwa. Zanim zdecydujemy się na pożyczkę online sprawdźmy wcześniej stronę pożyczkodawcy i jakie informacje są zamieszczone na jego stronie. Poszukajmy:

  • kto jest właścicielem firmy pozabankowej,
  • czy ta firma jest objęta nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego – warunek obowiązkowy dla wiarygodnej firmy pożyczkowej,
  • jakie warunki oferuje swoim klientom,
  • jak długo firma utrzymuje się na rynku finansowym,
  • przydatne może być w podjęciu decyzji sprawdzenie forum, na którym internauci wystawiają komentarze na temat danej firmy lub opinii internautów na temat działalności firmy, z której usług korzystali.

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę online warto wcześniej zapoznać się z warunkami umowy. Wtedy będziemy mieć pewność, że pożyczka gotówkowa online jest bezpieczna. Jeżeli nie rozumiemy zapisów w umowie to skontaktujmy się z konsultantem, który wytłumaczy nam niezrozumiałe frazy. Nie podejmujmy decyzji pod wpływem emocji, sprawdzona firma to nasze bezpieczeństwo.  

Jak sprawdzać koszty pożyczki online?

Wzrost konkurencji ze strony banków i różnych pozabankowych firm pożyczkowych spowodował, że to właśnie firmy pozabankowe zaczęły w największym stopniu korzystać z nowinek technologicznych. Postawiły na cyfryzację procesów, przedsięwzięły rozwiązania, dzięki którym mogą zdalnie weryfikować tożsamość klienta i zautomatyzowały procedurę przyznania pieniędzy, które są udzielane pożyczkobiorcy w zaledwie kilka minut.

Oprócz całkowitej digitalizacji systemów, zostały stworzone, z myślą o kliencie, narzędzia internetowe, które mają pomóc konsumentowi w wybraniu stosownego produktu finansowego. Mam tu na myśli rankingi, kalkulatory czy porównywarki. Kiedyś, aby sprawdzić wysokość rat i ewentualnego kosztu jak również wysokości wnioskowanej pożyczki, trzeba było odwiedzić tradycyjne biuro. W obecnych czasach mamy więcej możliwości. Najważniejsze jest to, że nie musimy wychodzić z domu, by ubiegać się o pożyczkę, która może znaleźć się na naszym koncie w kilka minut.

Aby sprawdzić koszt pożyczki wystarczy wejść na stronę internetową i dzięki zamieszczonemu na stronie kalkulatorowi ustawić odpowiednią kwotę pożyczki i ilość rat. Otrzymamy szacunkową wysokość pożyczki. To ile faktycznie otrzymamy i ile zapłacimy zależy już od naszej zdolności kredytowej. Każdemu pożyczkobiorcy zostaną przedstawione inne wyniki i będą zależały od jego indywidualnej oceny. Wiele będzie zależało od wysokości scoringu.

Pożyczka bankowa online – co warto wiedzieć o bezpieczeństwie?

Banki pracujące w trybie stacjonarnym jak i online zobligowane są do przestrzegania zasad dotyczących sprawdzania zdolności kredytowej klienta jak i identyfikacji kredytobiorcy. Wykorzystują do tego nowoczesne narzędzia weryfikacji jak kontomatik czy instantor. Tożsamość kredytobiorcy może byc ponadto weryfikowana za pośrednictwem rozmowy telefonicznej. W przypadku kredytów na duże sumy podpisanie umowy może nastąpić w oddziale banku.

Banki często na swoich stronach publikują zalecenia lub ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa dla swoich klientów. Warto je czytać, bo mogą nas uchronić przed oszustwem.

Pożyczka gotówkowa online - gdzie najlepiej pożyczać?

W Internecie jest dostępnych wiele kanałów, poprzez które można wnioskować o pożyczkę gotówkową online. Możemy wejść na stronę wyszukanej w internecie firmy pożyczkowej i tam zawnioskować o dowolną pożyczkę. Tylko tu będziemy mieć do wyboru jeden wariant. Więcej możliwości i większy wybór w ofertach dają nowoczesne platformy sprzedażowe, które pośredniczą pomiędzy klientem a bankiem lub firmą pozabankową. Jedną z nich jest wnioskomat.com, gdzie na stronie wypełniamy jeden wniosek, a możemy wybrać spośród kilku ofert. W czasie rzeczywistym konsument otrzyma porównanie ofert różnych firm.

Podsumowanie

Niezależnie od tego czy wybierzemy pożyczkę z firmy pozabankowej czy z banku warto wcześniej sprawdzić pożyczkodawcę. Przeanalizujmy warunki umowy. Nie korzystajmy ze stron firm, które mają bardzo złe opinie i komentarze! 

Tagi: pożyczka bankowapożyczka online

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 22.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top