Kredyt gotówkowy online w banku. Czy banki udzielają kredytów gotówkowych przez internet?

Opublikowano: 01 Lis 2020 Anna Krzysteczko 7 min. czytania

Kategoria: Kredyty gotówkoweBlog bankowy

Kredyt gotówkowy online, czy jest możliwy? Czy bez wychodzenia z domu możemy załatwić wszystkie formalności? Oczywiście, że tak! Banki wychodząc naprzeciw klientom udostępniają taką możliwość. Nie w każdym jednak banku znajdziemy ofertę kredytu, który całkowicie załatwimy przez internet, zależy to od relacji z bankiem. Dlatego warto w pierwszej kolejności szukając kredytu sprawdźmy ofertę w banku, w którym mamy konto osobiste, na które wpływa wynagrodzenie, a na pewno unikniemy zbędnych formalności w uzyskaniu finansowania.

Kredyt gotówkowy online w banku. Czy banki udzielają kredytów gotówkowych przez internet?

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt online?

Banki udzielając kredytów online starają się minimalizować wszelkie formalności, chcą aby proces był prosty i szybki, dzięki czemu dla klienta wszystko będzie przejrzyste, a przede wszystkim zachęcać do skorzystania z oferty. Znajdziemy w ofercie kredyty bez wymogu przedstawiania dodatkowych dokumentów, ale banki będą na pewno od nas wymagać:

 • ukończenia 18 roku życia,
 • ważnego dowodu osobistego,
 • zdolności kredytowej,
 • pozytywnej historii kredytowej.

Przegląd ofert kredytów gotówkowych w wybranych bankach 

Poniżej przedstawiamy listę kilku banków, które oferują kredyty online. Warto zwrócić uwagę, czy na liście znajduje się „nasz bank”, czyli ten gdzie posiadamy rachunek z regularnymi wpływami. Oczywiście jeśli nie znajdziemy nazwy tego banku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnioskować o kredyt gotówkowy w innej, dowolnie wybranej przez nas instytucji. Pozytywna historia kredytowa otwiera wiele katalogów z ofertami kredytów gotówkowych online, często udzielanych na bardzo korzystnych warunkach.

Kredyt gotówkowy w PKO BP S.A.

Bank PKO BP oferuje kredyt gotówkowy online. Swoją ofertę kredytu, który możemy całkowicie załatwić przez internet – bez wychodzenia z domu, ma zarówno dla klienta z historią w banku, czyli dla znanego, jak i nowego.  Kwoty kredytu uzależnione są od naszych relacji z bankiem, zaś okres kredytowania to nawet 96 miesięcy. Zaletami podpisania umowy online to m.in.:  0zł za wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego, brak konieczności posiadania konta osobistego w  banku, możliwość skorzystania z ubezpieczenia, przelew środków finansowych z kredytu nawet w kilka minut po uruchomieniu.

Proces kredytu online w PKO BP możemy podzielić na 3 kroki:

 1. Wypełnienie wniosku na stronie internetowej banku lub możemy złożyć wniosek telefonicznie, kontaktując się z infolinią.
 2. Otrzymujemy ofertę, którą dostosowujemy do naszych potrzeb i akceptujemy jej warunki oraz umowę elektronicznie.
 3. Pieniądze trafiają na nasze konto – wypłata kredytu.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska S.A.

Santander Bank również oferuje kredyty online, ale tylko dla klientów banku – warunkiem jest posiadanie konta osobistego. Klienci, którzy nie spełniają tego wymogu powinni skontaktować się telefonicznie z infolinią banku lub złożyć wizytę w placówce. Bank oferuje nawet 100 000 zł z okresem kredytowania do 120 miesięcy, a pieniądze z kredytu na koncie można mieć nawet 1 minutę po uruchomieniu. Zaletami kredytu gotówkowego online to m.in. dostępność oferty 24/7h, niższa prowizja z ubezpieczeniem, spłacając szybciej nie naliczane są dodatkowe opłaty, a oferta dopasowana jest indywidualnie do klienta.

Proces kredytu online w Santander Bank możemy podzielić na poniższe kroki:

 1. Logowanie się do bankowości internetowej – w zakładce oferta banku, sprawdzisz dostępną  dla siebie ofertę, przygotowaną już przez bank.
 2. Wypełnienie wniosku oraz ustalenie warunków kredytu – bank weryfikuje zdolność i przygotowuje dla nas ostateczną ofertę.
 3. Akceptujemy ostateczną ofertę przygotowaną przez bank oraz akceptujemy warunki umowy, a następnie bank przelewa nam środki z udzielonej pożyczki na konto osobiste.

Kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski S.A.

ING Bank oferuje kredyty online tylko dla klientów, którzy mają dostęp do internetowego konta. Jeżeli nie mamy dostępu to mamy dwie możliwości złożenia wniosku – w placówce banku lub telefonicznie na infolinii. ING oferuje bardzo wysokie kwoty dla swoich klientów, bo do 200 000 zł na okres kredytowania do 10 lat. Jak powszechnie wiadomo: maksymalna kwota kredytu jest zależna od osiąganych przez nas dochodów. Wstępne oferty są generowane i przedstawiane na naszych profilach interenetowych w zakładce „oferta ING”, a następnie „kredyty i pożyczki”. Aby poznać dokładną ofertę należy złożyć wniosek.

Proces kredytu online w ING Bank Śląski możemy podzielić na 3 kroki:

 1. Wypełnienie wniosku online, w przypadku gdy nie wpływa na konto wynagrodzenie, będziemy musieli przedstawić dokument dochodowy.
 2. Bank sprawdza zdolność pożyczkową, przygotowuję ofertę ostateczną i przedstawia warunki kredytu klientowi.
 3. Akceptacja umowy i przelew środków na konto w banku.

Podsumowanie

Jak przedstawiłam na powyższych przykładach otrzymanie kredytu nie wymaga od nas zbyt wielkiego zaangażowania, sam proces jest prosty i intuicyjny.

Pamiętajmy, że mając do dyspozycji tak dużą ofertę kredytów gotówkowych oferowanych przez banki, powinniśmy szukając kredytu skorzystać z porównywarki finansowej lub rankingów. Ranking kredytów gotówkowych to nic innego jak zestawienie aktualnych ofert kredytowych oferowane przez różne banki. Dzięki takim narzędziom możemy porównać ceny kredytów w różnych instytucjach finansowych. Różnice w kosztach mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od kwoty zobowiązania. W długim okresie kredytowania może przekładać się to na różnice liczone w kilku tysiącach złotych. Warto więc poświęcić chwilę na poszukiwanie najbardziej korzystnej oferty kredytu gotówkowego.

Jak widzimy, wnioskowanie o  kredyt przez internet to same plusy: mamy czas na podjęcie decyzji, możemy skonsultować z najbliższą osobą decyzję o wysokości kredytu. Jednocześnie możemy załatwić wszelkie formalności w dowolnym czasie, nawet w weekend czy po godzinach pracy oddziałów banku.

Zaktualizowano: 13.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (11)


 • Avatar mieszkaniec.konina

  mieszkaniec.konina
  24.01.2021 09:00:11

  dobrze korzystać z ofert przygotowanych przez bank, chyba wtedy jest większa szansa na otrzymanie, bo skoro bank daje wstępnie propozycje to znaczy, ze chce dać pieniądze

  Odpowiedź
 • Avatar gnm

  gnm
  18.12.2020 09:09:50

  zgubiłam dowód, wnioskuje o nowy, czy mogę dostać kredyt?

  Avatar Anna Krzysteczko

  Anna Krzysteczko Autor gnm
  18.12.2020 15:27:50

  Dane z dowodu osobistego są niezbędne do podania w procesie wnioskowania o kredyt w banku. Jeśli poprzedni dokument został zgłoszony jako zagubiony i trafił na listę dokumentów zastrzeżonych nie będzie możliwości udzielenia kredytu.

 • Avatar pregunta

  pregunta
  14.11.2020 13:08:03

  co oznacza pozytwyna historia kredytowa?

  Avatar Anna Krzysteczko

  Anna Krzysteczko Autor pregunta
  14.11.2020 16:24:34

  Pozytywna historia kredytowa to spłacanie posiadanych już zobowiązań w sposób regularny i bez opóźnień, w całej wymaganej przez bank czy inną instytucję kwocie np. miesięcznej raty.

 • Avatar sweet16

  sweet16
  12.11.2020 09:06:41

  mam konto dla młodych w jednym z banków. mam 16 lat. pracuje dorywczo w jednej ze znanych sieci restauracji. potrzebuje pieniedzy na nowy telefon. dostanę kredyt?

  Avatar Anna Krzysteczko

  Anna Krzysteczko Autor sweet16
  12.11.2020 17:27:41

  Niestety, nie. Kredyt gotówkowy można uzyskać najwcześniej do 18 roku życia.

 • Avatar noing

  noing
  01.11.2020 20:15:46

  nie mam konta w żadnym z tych banków, czy mogę wnioskować?

  Avatar Anna Krzysteczko

  Anna Krzysteczko Autor noing
  01.11.2020 21:16:49

  Tak, aby wnioskować o kredyt nie ma konieczności posiadania konta (oprócz Santander Bank Polska). Jednak posiadanie rachunku bankowego znacznie ułatwia wnioskowanie o kredyt gotówkowy i przyszłe produkty finansowe.

 • Avatar rebecca

  rebecca
  01.11.2020 12:18:09

  jak ten świat się zmienia, ale to dobrze, że mamy więcej możliwości

  Odpowiedź
 • Avatar Rafał

  Rafał
  01.11.2020 08:16:15

  Kredyty online to super opcja, nie trzeba jechać do banku a wszystkie możliwości mam w swoim telefonie

  Odpowiedź
Top