Kredyt gotówkowy online w banku. Czy banki udzielają kredytów gotówkowych przez internet?

Opublikowano: 01 Lis 2020 Anna Krzysteczko 13 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Kredyt gotówkowy online, czy jest możliwy? Czy bez wychodzenia z domu możemy załatwić wszystkie formalności? Oczywiście, że tak! Banki wychodząc naprzeciw klientom udostępniają taką możliwość. Nie w każdym jednak banku znajdziemy ofertę kredytu, który całkowicie załatwimy przez internet, zależy to od relacji z bankiem i poszukiwanej kwoty finansowania. Czasami warto w pierwszej kolejności szukając kredytu sprawdzić ofertę w banku, w którym mamy konto osobiste, a możliwe, że unikniemy zbędnych formalności w uzyskaniu finansowania.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • w jaki sposób można uzyskać kredyt gotówkowy online,
 • jak wyglądają realne oferty konkretnych banków,
 • jakie parametry są istotne w kredycie gotówkowym online,
 • do jakich kwot można wnioskować o kredyt online.
Kredyt gotówkowy online w banku

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt online?

Banki udzielając kredytów online starają się minimalizować wszelkie formalności, chcą aby proces był prosty i szybki, dzięki czemu dla klienta wszystko będzie przejrzyste, a przede wszystkim zachęcać do skorzystania z oferty. Znajdziemy w ofercie kredyty bez wymogu przedstawiania dodatkowych dokumentów, ale banki będą na pewno od nas wymagać:

Kredyt gotówkowy - kwota: 20 000 zł, okres: 72 mies
Banki
Kwota kredytu: 20 000 zł
Ilość rat kredytu: 72 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 27 408,96 zł 380,68 zł
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,38 % 11,99 % 0,00 % 27 690,48 zł 384,59 zł
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 28 520,64 zł 396,12 zł
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,76 % 5,00 % 29 551,68 zł 410,44 zł
Cofidis - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,49 % 15,97 % 6,50 % 30 374,64 zł 421,87 zł

Przegląd ofert kredytów gotówkowych w wybranych bankach 

Poniżej przedstawiamy listę kilku banków, które oferują kredyty online. Warto zwrócić uwagę, czy na liście znajduje się „nasz bank”, czyli ten gdzie posiadamy rachunek z regularnymi wpływami. Oczywiście jeśli nie znajdziemy nazwy tego banku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wnioskować o kredyt gotówkowy w innej, dowolnie wybranej przez nas instytucji. Pozytywna historia kredytowa otwiera wiele katalogów z ofertami kredytów gotówkowych online, często udzielanych na bardzo korzystnych warunkach.

Kredyt gotówkowy w PKO BP S.A.

Bank PKO BP oferuje kredyt gotówkowy online. Swoją ofertę kredytu, który możemy całkowicie załatwić przez internet – bez wychodzenia z domu, ma zarówno dla klienta z historią w banku, czyli dla znanego, jak i nowego.  Kwoty kredytu uzależnione są od naszych relacji z bankiem, zaś okres kredytowania to nawet 96 miesięcy. Zaletami podpisania umowy online to m.in.: 0 zł za wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego, brak konieczności posiadania konta osobistego w  banku, możliwość skorzystania z ubezpieczenia, przelew środków finansowych z kredytu nawet w kilka minut po uruchomieniu.

Proces kredytu online w PKO BP możemy podzielić na 3 kroki:

 1. Wypełnienie wniosku na stronie internetowej banku lub możemy złożyć wniosek telefonicznie, kontaktując się z infolinią.
 2. Otrzymujemy ofertę, którą dostosowujemy do naszych potrzeb i akceptujemy jej warunki oraz umowę elektronicznie.
 3. Pieniądze trafiają na nasze konto.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska S.A.

W przypadku kredytu gotówkowego online oferowanego przez Santander Bank Polska kredytobiorcami mogą być tylko klienci banku – warunkiem jest posiadanie konta osobistego warunkiem jest posiadanie konta osobistego. Klienci, którzy nie spełniają tego wymogu powinni skontaktować się telefonicznie z infolinią banku lub złożyć wizytę w placówce. Bank oferuje nawet 100 000 zł z okresem kredytowania do 120 miesięcy, a pieniądze z kredytu na koncie można mieć nawet 1 minutę po uruchomieniu. Zaletami kredytu gotówkowego online to m.in.:

 • dostępność oferty 24/7h,
 • niższa prowizja z ubezpieczeniem,
 • spłacając szybciej nie naliczane są dodatkowe opłaty,
 • oferta dopasowana jest indywidualnie do klienta.

Proces kredytu online w Santander Bank możemy podzielić na poniższe kroki:

 1. Logowanie się do bankowości internetowej – w zakładce oferta banku, sprawdzisz dostępną  dla siebie ofertę, przygotowaną już przez bank.
 2. Wypełnienie wniosku oraz ustalenie warunków kredytu – bank weryfikuje zdolność i przygotowuje dla nas ostateczną ofertę.
 3. Akceptujemy ostateczną ofertę przygotowaną przez bank oraz akceptujemy warunki umowy, a następnie bank przelewa nam środki z udzielonej pożyczki na konto osobiste.

Kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski S.A.

ING Bank oferuje kredyty online tylko dla klientów, którzy mają dostęp do internetowego konta. Jeżeli nie mamy dostępu to mamy dwie możliwości złożenia wniosku – w placówce banku lub telefonicznie na infolinii. ING oferuje bardzo wysokie kwoty dla swoich klientów, bo do 200 000 zł na okres kredytowania do 10 lat. Jak powszechnie wiadomo: maksymalna kwota kredytu jest zależna od osiąganych przez nas dochodów. Wstępne oferty są generowane i przedstawiane na naszych profilach interenetowych w zakładce „oferta ING”, a następnie „kredyty i pożyczki”. Aby poznać dokładną ofertę należy złożyć wniosek.

Proces kredytu online w ING Bank Śląski możemy podzielić na 3 kroki:

 1. Wypełnienie wniosku online, w przypadku gdy nie wpływa na konto wynagrodzenie, będziemy musieli przedstawić dokument dochodowy.
 2. Bank sprawdza zdolność pożyczkową, przygotowuję ofertę ostateczną i przedstawia warunki kredytu klientowi.
 3. Akceptacja umowy i przelew środków na konto w banku.

Kredyt gotówkowy online - na co zwrócić uwagę?

Kiedy już wpadnie nam w oko konkretna oferta, nie zapomnijmy przejrzeć jej pod kątem parametrów bardzo ważnych dla każdego kredytobiorcy. Tymi czynnikami będą:

Powyższe czynniki będą miały kluczowe znaczenie na kształtowanie się kredytowanych kosztów, na to jak długo będziemy musieli spłacać zobowiązanie i z jakimi miesięcznymi kosztami będzie się to dla nas wiązało.

Aby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę możesz skorzystać ze strony wnioskomat.com - zyskasz tutaj swobodny dostęp do rankingów kredytów gotówkowych. Możesz bez ponoszenia żadnych kosztów sprawdzić, czy aktualnie na rynku są oferty, które odpowiadałyby Twoim oczekiwaniom. Masz możliwość porównania ze sobą ofert różnych instytucji finansowych. Dzięki temu zyskujesz rozeznanie na rynku finansowym i trzymasz rękę na pulsie - w każdej chwili możesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę, ale też możesz poczekać, jeśli zaistnienie realna możliwość spadku ceny kredytów na rynku.

Zwróćmy uwagę na to, czy bierzemy kredyt z oprocentowaniem stałym czy zmiennym. Stała stopa oprocentowania kredytu oznacza, że wysokość naszej raty nie zmieni się w czasie - będziemy płacić zawsze tyle samo. Oprocentowanie zmienne oznacza zaś to, że wysokość naszej raty może zmienić - może stać się wyższa albo niższa.

Pamiętajmy też o tym, że bank będzie chciał zbadać naszą zdolność kredytową. Określenie własnej zdolności kredytowej i analiza wszystkich parametrów różnych ofert może czasami się okazać bardzo trudnym zadaniem. Ale spokojnie - zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który pomoże wybrać nam najkorzystniejszą ofertę.

Ile najwięcej mogę dostać w kredycie online?

Jeżeli chodzi o to, ile środków maksymalnie bank może przyznać w ramach jednego zobowiązania to istnieje tutaj obowiązująca zasada prawna. Według art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715) maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 255 550 zł. Jednakże w praktyce banki oferują mniejszą maksymalną kwotę - w jednym banku to będzie 200 000 zł, ale już w drugim - tylko 150 000 zł. Ale, czy to dotyczy kredytu gotówkowego online?

Jeżeli chcesz składać wniosek online to przygotuj się na to, że bank nie będzie skłonny pożyczyć Ci tak dużych kwot, jak te wyżej wymienione. Kredyty gotówkowe online opiewają na znacznie niższe kwoty, najczęściej maksymalnie do 20 000 złotych. Niestety, pozyskanie wyższej kwoty najczęściej będzie wymagało osobistej wizyty w placówce banku. W wybranych bankach proces jest tak skonstruowany, że klient może otrzymać ostateczną decyzję o wartości kredytu w procesie online, a w oddziale pojawić się tylko na podpisanie umowy mając niejako gwarancję otrzymania środków po złożeniu podpisu podczas osobistego spotkania z pracownikiem banku. 

Warto też wspomnieć o mechanizmie bankowości elektronicznej. Jeśli dany klient posiada aplikację mobilną to może jak najbardziej pozyskać kredyt gotówkowy od tzw. "ręki". Kiedy klient będzie wiarygodny w oczach banku, wówczas bank zrealizuje wypłatę gotówki przelewem na rachunek bankowy klienta nawet w ciągu kilku minut. Jednakże należy pamiętać, że to też nie będą duże kwoty. Mowa tu więc o sumach - jak już wspomnieliśmy - najczęściej nie wyższych niż 20 000 złotych.

Podsumowanie

Jak przedstawiłam na powyższych przykładach otrzymanie kredytu nie wymaga od nas zbyt wielkiego zaangażowania, sam proces jest prosty i intuicyjny.

Pamiętajmy, że mając do dyspozycji tak dużą ofertę kredytów gotówkowych oferowanych przez banki, powinniśmy szukając kredytu skorzystać z takich narzędzi jak kalkulator kredytu gotówkowego czy rankingi kredytów gotówkowych. Te narzędzia pomogą nam znaleźć tani kredyt gotówkowy. Różnice w kosztach mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od kwoty zobowiązania. W długim okresie kredytowania może przekładać się to na różnice liczone w kilku tysiącach złotych. Warto więc poświęcić chwilę na poszukiwanie najbardziej korzystnej oferty kredytu gotówkowego.

Jak widzimy, wnioskowanie o  kredyt przez internet to same plusy: mamy czas na podjęcie decyzji, możemy skonsultować z najbliższą osobą decyzję o wysokości kredytu. Jednocześnie możemy załatwić wszelkie formalności w dowolnym czasie, nawet w weekend czy po godzinach pracy oddziałów banku.

Tagi: zdolność kredytowahistoria kredytowakredyt gotówkowy

Zaktualizowano: 17.01.2022

Dodano: 01.11.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top