Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - gdzie i na jakich zasadach można wziąć?

Opublikowano: 15 Paź 2020 Sylwia Chrószcz 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Starając się o kredyt gotówkowy chcemy, aby kredyt obejmował, jak najmniej formalności. Najlepiej, aby obyło się bez dostarczania dokumentów dochodowych. Bieganie po zaświadczenie, czekanie na przesyłkę z kadr, drukowanie wyciągów (ile wyciągów? z jakiego czasu?) to dylematy, które mogą pojawić się w głowie każdego kredytobiorcy. Kredyt bez zaświadczeń i bez dokumentów dochodowych? Dla wielu z kredytobiorców będzie to najlepsza opcja. Kredyt bez dokumentów dochodowych to możliwość sfinalizowania tematu nawet w jeden dzień. Minimum formalności to hasło lubiane przez wielu kredytobiorców i bardzo często wiąże się z kredytami online.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - gdzie i na jakich zasadach można wziąć?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń co to oznacza?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to nic innego jak tzw. kredyt na oświadczenie. Oznacza to, że Bank nie wymaga od nas dostarczenia dokumentów potwierdzających nasz dochód. Najczęściej otrzymamy taką propozycję w Banku który prowadzi nasze konto osobiste i na które regularnie wpływa nasze wynagrodzenie. W takiej sytuacji ma możliwość zweryfikowania naszych wpływów z zakładu pracy i nie potrzebuje innego dokumentu na jego potwierdzenie.

Coraz częściej kredyt gotówkowy na oświadczenie dostępny jest również online. Banki zauważyły, że ich klienci chętniej korzystają z bankowości internetowej, więc część z nich zdecydowała się wyjść im naprzeciw i udostępnić taką opcję.

Jednak dużo częściej w opcji „na oświadczenie” występują pożyczki online. Wynika to z faktu, że firma finansująca chce zapewnić szybki i prosty proces wnioskowania i otrzymania pożyczki. Pojawienie się elementu konieczności dostarczenia dodatkowych dokumentów mogłoby wydłużyć ten proces a z założenia są to produkty otrzymywane bardzo szybko i w sprawnym procesie.

Zanim zdecydujemy się na dają ofertę porównajmy kredyty na stronach zajmujących się rankingami kredytów gotówkowych by mieć pewność, że wybieramy najkorzystniejszą opcję. Czasami może się okazać, że kredyt bez zaświadczeń nie równa się z najtańszym kredytem dostępnym na rynku. Warto wtedy podjąć wysiłek organizacyjny, aby przedstawić dla banku dokumenty dochodowe i zostać posiadaczem najtańszego kredytu gotówkowego.

Kto może starać się o kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Miejmy świadomość, że starając się o kredyt gotówkowy nawet jeżeli chcemy go dostać bez zaświadczeń okazując tylko nasz dowód osobisty Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową. Sprawdzi naszą historie w BIK, czyli historię spłaty zobowiązań, które wcześniej posiadaliśmy. Jest to jeden z najważniejszych czynników, które zaważy na otrzymaniu kredytu gotówkowego z danego Banku. Większe szanse by otrzymać pożyczkę na dowód mają osoby, które posiadają już historię kredytową lub mają aktywne zobowiązanie i spłacają regularnie bez opóźnień. Bankowe kredyty gotówkowe na oświadczenie nie występują często dla osób, które nie miały historii kredytowej. Takim osobom łatwiej będzie wnioskować o pożyczkę online, gdyż występują tam inne kryteria akceptowania osób bez historii w BIK.

Dokumenty dochodowe a kwota kredytu gotówkowego

Warto zaznaczyć, że kwota kredytu którą możemy otrzymać bez przedstawienia dokumentów może być ograniczona. Oznacza to. że łatwiej dostaniemy mniejszą kwotę bez udokumentowania naszego dochodu. Jeżeli zależy nam na dużej gotówce weźmy pod uwagę, że taka oferta nie będzie dla nas dostępna. Jeżeli zależy nam na wysokiej kwocie przygotujmy się na to, że Bank będzie wymagał od nas dokumentów, które potwierdzą deklarowany przez nas dochód.

Kwota kredytu gotówkowego w banku w opcji na oświadczenie ograniczona jest wysokością przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Klienci bez relacji z bankiem mogą otrzymać zwykle jednokrotność takiego wynagrodzenia, które jest publikowane przez Główny Urząd Statystyczny. Klienci, którzy współpracują z bankiem mogą liczyć maksymalnie na kwotę kredytu równą sześciokrotności tego wynagrodzenia. Każdy z banku indywidualnie definiuje zasady określania relacji. Dla jednego z banków klient z relacją to taki, który ma rachunek z wpływami a dla innego będzie to już klient, który regularnie spłaca kredyt od np. pół roku. Warto wiedzieć, że takie ograniczenia dotyczą kredytów gotówkowych, a nie są związane z kredytami ratalnymi na zakup określonego przedmiotu.

Kwoty kredytów udzielanych przez firmy pożyczkowe w opcji na oświadczenie mogą różnić się z zależności od firmy. Decyzja o maksymalnej kwocie na oświadczenie jest indywidualną decyzją firmy. Warto korzystać z różnego rodzaju porównywarek i rankingów kredytów, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że Bank nie wszystkim zaoferuje kredyt bez dokumentowania naszego wynagrodzenia. Sam on ocenia zdolność kredytową i zasady na których chce nam udzielić kredytowania. Jeden Bank zaoferuje nam niską kwotę kredytu bez zaświadczeń inny zaś nie da nam takiej możliwość przy żadnej kwocie. Zanim zdecydujemy się na przedstawioną nam propozycję rozejrzyjmy na rynku czy to na pewno najlepsza z dostępnych dla nas opcji. Skorzystajmy z porównywarki kredytów.

A może pożyczka online okazać się najlepszym rozwiązaniem? Przed staraniem się o pożyczkę warto poświecić trochę czasu na prześledzenie co się dzieje na rynku finansowym: na co możemy liczyć i czego się spodziewać. Tak samo oferta, która nie wymaga od nas zaświadczeń nie zawsze będzie lepsza od tej do której Bank wymaga potwierdzeń. Jeżeli mamy czas na podjęcie decyzji warto przeanalizować różne opcje. Chodzi o to, aby być pewnym, że kredyt który zaciągnęliśmy jest najlepszym z ofert, które mieliśmy dostępne dla nas w danym momencie.     

Zaktualizowano: 12.10.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (9)


 • Avatar Bartosz

  Bartosz
  15.01.2021 09:46:08

  Mogłyby być hipoteki na oświadczenie! Przecięż jak kupuje dom to wiadomo, że mnie na to stać!

  Odpowiedź
 • Avatar Oczytana

  Oczytana
  01.01.2021 21:35:53

  Należy pamiętać, że kredyty ratalne często udzielane są bez dokumentów dochodowych.

  Odpowiedź
 • Avatar alma

  alma
  30.10.2020 13:12:22

  a ja myślałam, że bez dokumentów to tylko chwilówkę można dostać

  Odpowiedź
 • Avatar zygi krk

  zygi krk
  30.10.2020 10:13:48

  kiedyś to trzeba było dużo papierów do banku dawać

  Odpowiedź
 • Avatar Flora

  Flora
  17.10.2020 12:28:53

  Kredyty bez zaświadczeń są bardziej ekologiczne. Nie marnujmy papieru!

  Odpowiedź
 • Avatar MaciejZet

  MaciejZet
  15.10.2020 16:03:07

  Ile wynosi teraz wynagrodzenie z GUS?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor MaciejZet
  16.10.2020 07:32:07

  Jeśli chodzi o przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wg stanu na sierpień 2020 wynosi ono 5.337,46 zł. Wynagrodzenie podlega okresowym aktualizacją przez GUS.

 • Avatar Shea87

  Shea87
  15.10.2020 07:01:24

  Zarabiam 7 tys . Ile dostanę kredytu bez zaświaczenia?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Shea87
  15.10.2020 08:09:24

  Kwota kredytu gotówkowego na oświadczenie uzależniona jest od okresu współpracy z bankiem i może wynieść dla klientów bez relacji jednokrotność przeciętnego wynagrodzenia, czyli wg stanu z sierpnia 2020 jest to 5.337,46 zł. Dla klientów w relacją z bankiem jest to maksymalnie sześciokrotność. Należy pamiętać, że definicja relacji z bankiem jest ustalana indywidualnie przez każdy z banków.

Top