ING Bank Śląski kredyt hipoteczny

Ocena / gł.

ING Bank Śląski kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski to produkt dający możliwość uzyskania środków na kupno czy budowę oraz remont wybranego lokum. Klient mają również możliwość refinansowania obecnie posiadanego kredytu poprzez przeniesienie go do ING. Bank umożliwia również zakup działki ze środków pochodzących z kredytu. Dla klientów szukających środków na remont domu, a będących już posiadaczem nieruchomości istnieje możliwość uzyskania pożyczki hipotecznej.

Zalety

  • długi okres kredytowania - nawet do 35 lat
  • wcześniejsza spłata i nadpłata kredytu za 0 zł
  • kwota kredytowania do 70 000 zł 
  • oferty promocyjne pozwalające na obniżenie marży i prowizji 

Wady

  • konieczność posiadania wkładu własnego w wysokości min. 20%
  • brak możliwości kredytowania klientów, którzy posiadają niższy wkład własny 

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym w ING Bank Śląski?

Oferta kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim daje możliwość nabycia lokum pochodzącego z rynku pierwotnego albo wtórego (również od spółdzielni czy z licytacji komorniczej). W ramach celów kredytu bank pozwala również na refinansowanie kosztów już poniesionych na rzecz danej inwestycji.

Szeroki katalog akceptowanych źródeł dochodu, począwszy od umowy o pracę, przez emerytury i renty, po działalność gospodarczą czyni ten produkt dostępny dla szerokiej grupy klientów.

Kwota kredytu 70 000 - 1 000 000 zł
Okres kredytu 5 - 35 lat
RRSO 9.98 - 9.98 %
Oprocentowanie 9.04 %
Wiek 18 - 75 lat
Prowizja 1.90 %
Ubezpieczenie 0.00 zł

Jakie są koszty kredytu hipotecznego w ING Bank Śląski?

W kredycie hipotecznym w ING Bank Śląski oprocentowanie kredytu składa się z marży oraz stawki WIBOR 6M. Bank daje możliwość uzyskania kredytu zarówno ze zmiennym, jak i stałym oprocentowaniem (w okresie pierwszych 5 lat trwania umowy kredytu). Prowizja uzależniona jest od wybranej oferty cenowej i może podlegać zmianom. Bank daje możliwość uzyskania kredytu z prowizją kredytowaną lub opłacaną przez klienta w całości wraz z zawarciem umowy kredytu. 

Bank daje klientom możliwość ubezpieczenia kredytu na wypadek ryzyk związanych z życiem i zdrowiem kredytobiorcy. Wysokość ubezpieczenia zależna jest od kwoty kredytu hipotecznego. W ciągu roku bank organizuje różnego rodzaju promocje cenowe, które pozwalają na uzyskanie kredytu hipotecznego na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych. 

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego w ING Bank Śląski?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski niezbędne jest zgromadzenie określonych kategorii dokumentów, jakie prezentujemy poniżej. Doradca kredytowy z którym klienci będą współpracować posiada niezbędną listę wymaganych dokumentów. Standardowa lista dokumentów obejmuje:

  • dowody osobiste kredytobiorców, 
  • dokumenty dochodowe kredytobiorców zależne od źródła dochodu, 
  • wniosek kredytowy wraz z załącznikami, 
  • dokumenty dotyczące nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu. 

Jaka jest wysokość wkładu własnego w kredycie hipotecznym w ING Bank Śląski?

Aktualnie wysokość wkładu własnego wynosi 20%. Niestety bank nie kredytuje klientów posiadających niższy wkład własny. Środki pochodzące z wkładu własnego muszą być zainwestowane przed uruchomieniem kredytu hipotecznego. 

Bank akceptuje jako wkład własny działkę budowlaną posiadaną przez klientów. W przypadku, gdy działka jest obciążona kredytem, a kredyt jest jeszcze w trakcie spłaty jej wartość zostanie zmniejszona o saldo pozostałe do spłaty. 

Czy można nadpłacić kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski?

Bank umożliwia częściową lub całkowitą spłatę kredytu przed terminem. Zgodnie z aktualnymi zapisami tabeli opłat i prowizji dodatkowe koszty nie są naliczane w przypadku, gdy: upłynęło 5 lat od zawarcia umowy; w przypadku pierwszej częściowej spłaty, w pierwszych 5 latach od uruchomienia kredytu/pożyczki jeśli nadpłata nie przekracza 30% kwoty udzielonego kredytu; jeśli umowa kredytowa/pożyczki stanowi inaczej; jeśli kredyt/pożyczka podlega obowiązkowi ustawy o kredycie konsumenckim. W przeciwnym wypadku opłata wynosi 1,5% od spłaconej przed terminem kwoty min. 200 PLN. 

Nazwa firmy ING Bank Śląski S.A.
Adres ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice
NIP 6340135475
REGON 271514909
KRS 0000005459
Telefon 323570006
E-mail [email protected]

Top