logo PKO BP kredyt hipoteczny

Ocena / gł.

PKO BP kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny w PKO BP w ramach oferty „Własny Kąt” to jeden z najczęściej wybieranych kredytów hipotecznych na polskim rynku. Standardowy wkład własny, długi okres kredytowania, szeroki zakres akceptowanych dochodów pozwalają na to, aby wiele osób mogło dołączyć do grona klientów banku. PKO BP finansuje również szeroki zakres celów kredytu hipotecznego od zakupu po budowę (również systemem gospodarczym), jak również remont i rozbudowę. Dla klientów, którzy chcą połączyć swoje zobowiązania w jedną ratę, a posiadają zabezpieczenie hipoteczne możliwa jest do uzyskania pożyczka hipoteczna.

Zalety

 • stajemy się klientem największego banku w Polsce z dostępem do wielu oddziałów i nowoczesną bankowością elektroniczną (iPKO)
 • okres kredytowania do 35 lat - jeden z najdłuższych dostępnych na rynku 
 • możliwość uzyskania kredytu ze stałą stopą procentową w okresie pierwszych 5 lat 
 • możemy skorzystać z produktów dodatkowych, aby obniżyć marżę kredytu
 • zawieszenie spłaty nawet do 36 miesięcy 

Wady

 • konieczność posiadania wkładu własnego w wysokości 10%, 
 • brak możliwości kredytowania klientów, którzy posiadają niższy wkład własny 

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym w PKO BP?

Oferta „Własny Kąt”, czyli kredyt hipoteczny w PKO BP daje możliwość finansowania wielu celów związanych z nabyciem nieruchomości. Długi okres kredytowania (do 35 lat) i niska marża kredytu czynią ten produkt jednym z najbardziej atrakcyjnych na rynku kredytów hipotecznych. Szeroki zakres akceptowanych źródeł dochodu i elastyczne podejście do sytuacji klienta (np. długie terminy ważności dokumentów) sprawiają, że jest to łatwo dostępny produkt dla wielu klientów.

 

Kwota kredytu 100 000 - 3 500 000 zł
Okres kredytu 5 - 35 lat
RRSO 9.70 - 9.70 %
Oprocentowanie 9.29 %
Wiek 18 - 80 lat
Prowizja 0.00 %
Ubezpieczenie 0.00 zł

Jakie są koszty kredytu hipotecznego w PKO BP?

W PKO BP oprocentowanie kredytu uzależnione jest od marży banku i stawki WIBOR 6M. Oparcie oprocentowania o tą stawkę zasługuje na uwagę: dzięki temu zmiany oprocentowania odczujemy później niż np. klienci, którzy posiadają kredytu oparte na stawce trzymiesięcznej.

Z kolei marża kredytu uzależniona jest od kilku czynników co, daje możliwość uzyskania bardzo niskiego oprocentowania. Po pierwsze w zależności od kwoty kredytu i posiadanego wkładu własnego wyznaczana jest bazowa wysokość marży. Po drugie można ona ulec obniżeniu w sytuacji deklaracji klienta w zakresie regularnych wpływów na rachunek. Czynnikami decydującymi o ostatecznej wysokości marży jest również chęć klienta do skorzystania z dodatkowych produktów np. karty kredytowej czy ubezpieczenia. Znaczenie będzie miała także lokalizacja nieruchomości.

Prowizja oferty „Własny Kąt” uzależniona jest od kilku czynników i może podlegać negocjacji. Decyzja klienta o chęci ubezpieczenia kredytu powoduje znaczące obniżenie prowizji co przy kredytach o wysokich kwotach ma znaczący wpływ na koszty kredytu.

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego w PKO BP?

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny w PKO BP jest bardzo proste. Pracownik oddziału albo doświadczony agent kredytowy posiada konkretną listę – wykaz dokumentów wymaganych przez bank. Lista ta definiuje wymagane dokumenty w zależności do celu kredytowania oraz źródła dochodu deklarowanego przez klienta. Dla uproszczenia przykładu zestawem wymaganych dokumentów będzie zawsze:

 • dowód osobisty wnioskodawcy,
 • kompletny wniosek kredytowy wraz z załącznikami,
 • dokumenty dotyczące finansowanej nieruchomości np. umowa rezerwacyjna od dewelopera, umowa przedwstępna, numery ksiąg wieczystych,
 • dokumenty dochodowe zależne od źródła dochodu np. dla umowy o pracę – zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu z wpływami na rachunek, dla działalności gospodarczej – dokumenty finansowe zależne od formy rozliczeń z US za rok bieżący i rok poprzedni.

Jaka jest wysokość wkładu własnego w kredycie hipotecznym w PKO BP?

Wysokość wkładu własnego w PKO BP to minimum 10% wartości nieruchomości. Niestety bank nie kredytuje klientów posiadających niższy wkład własny. Jednak wkład własny może być wniesiony nie tylko w formie pieniężnej. Może być nim np. działka, której jesteśmy właścicielem a na której zamierzamy wybudować dom, który będzie finansowany z kredytu.

Czy można nadpłacić kredyt hipoteczny w PKO BP?

Zgodnie z aktualnymi zapisami tabeli opłat i prowizji bez kosztowa dla klienta jest spłata kredytu po trzecim roku spłaty od zawarcia umowy, licząc od dnia uruchomienia kredytu. W przypadku spłaty kredytu przed tym terminem prowizja za tą operację będzie uzależniona od tego, czy jest to spłata częściowa czy całkowita. W przypadku całkowitej spłaty kredytu lub pożyczki hipotecznej bank ma prawo naliczenia opłaty w wysokości 2,0%, nie mniej niż 200 zł. Natomiast prowizja za częściową spłatę to 1,5%.

 

Nazwa firmy PKO Bank Polski
Adres ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa
NIP 525-000-77-38
REGON 016298263
KRS 0000026438
Telefon 815356060
E-mail tylko formularz kontaktowy

Top