Jakie firmy pożyczkowe oferują pożyczkę pod zastaw nieruchomości? Gdzie pozabankowo dostaniesz pieniądze za zastaw domu lub mieszkania?

Opublikowano: 02 Sty 2024 Agnieszka Kłak 11 min. czytania

Kategoria: Pożyczki hipoteczne

Czasami przychodzi czas, że po raz kolejny musimy się zdecydować na kredyt gotówkowy lub pożyczkę, bo mamy nieoczekiwane wydatki. Niekiedy też ilość zobowiązań kredytowych, które już posiadamy, robi się dla nas za duża. Może nas to spotkać w różnej sytuacji np. spadku miesięcznych dochodów. Gdy jesteśmy właścicielem firmy, mogą być potrzebne środki na atrakcyjną transakcję pozwalającą na rozwój firmy. Skąd wziąć pieniądze na to wszystko? Z pomocą przychodzą nam firmy finansowe: pozabankowe lub banki oferujące pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Co to oznacza? Gdzie zaczerpnąć informacji na ten temat?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co należy rozumieć przez pojęcie pożyczki pod zastaw,
  • kto dostanie pożyczkę pod zastaw,
  • gdzie można się starać o pożyczkę pod zastaw,
  • czy są szanse na pożyczkę pod zastaw bez BIK.
pożyczka pod zastaw domu

Co się kryje pod pojęciem pożyczki pod zastaw domu?

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku finansowym na kredyty, pożyczki powstał produkt pod nazwą: pożyczka pod zastaw domu. Jest odpowiedzią na tradycyjny kredyt gotówkowy, który nie wszyscy mogą otrzymać, gdy nie spełniają wszystkich warunków.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to nic innego jak pożyczka, która oferuje nam gotówkę pod zastaw naszego domu, mieszkania lub działki. Wystarczy być właścicielem nieruchomości i zawnioskować o pożyczkę pod zastaw nieruchomości.

Część z nas może nie wiedzieć, że pożyczka pod zastaw domu widnieje w banku również pod nazwą pożyczki hipotecznej. Pożyczka pod zastaw jest dostępna dla ogromnej liczby klientów. Możemy przeznaczyć ją na dowolny cel, nie określając tego w umowie. Dzięki pożyczce pod zastaw domu mamy także szansę na spłatę naszych zaległych długów. Zatem działa dodatkowo jako produkt konsolidacyjny. Z tej oferty finansowej oprócz fizycznych konsumentów mogą również skorzystać przedsiębiorcy.

Pożyczka pod zastaw domu regulowana jest przepisami Kodeksu Cywilnego, więc wszystko jest ustalane prawnie. W zakresie pożyczek udzielanych przez bank obowiązują przepisy Prawa Bankowego.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby uzyskać pożyczkę pod zastaw domu?

W zależności od różnych ofert instytucji finansowych, w tym produkcie najważniejsze jest posiadanie na własność nieruchomości lub być jej współwłaścicielem. Należy ustanowić hipotekę na danej nieruchomości. Banki oczekują od nas, że zostaną wpisane do hipoteki na pierwszym miejscu.

Należy podkreślić, że po zakończeniu spłaty świadczeniodawca jest wykreślany z hipoteki i znowu nieruchomość jest nasza. Tu trzeba podkreślić, że takie przeniesienie występuje w przypadku pożyczki pod zastaw domu ustalanej w banku.

Poza tym należy posiadać:

  • aktualny dowód osobisty,
  • obywatelstwo polskie,
  • „wolną” hipotekę i wpis w księdze wieczystej.

Warto podkreślić, że osoby z niejasną historią kredytową lub wpisem do baz danych BIK również mogą się starać o pożyczkę pod zastaw domu. Wystarczy, że będą spełniać warunek posiadania na własność domu lub mieszkania. Tym samym mają szansę na zdobycie takiej pożyczki.

Jaka jest różnica między pożyczką pod zastaw domu a pożyczką prywatną pod zastaw nieruchomości?

Między pożyczką pod zastaw domu a pożyczką prywatną pod zastaw domu różnice są takie, że ta pierwsza pożyczka jest udzielana przez bank lub inne firmy pozabankowe. Drugi przypadek pożyczki prywatnej pod zastaw polega na pożyczeniu pieniędzy od osób prywatnych (rodziny, znajomych, przedsiębiorców, pracodawców).

W kwestii pierwszej pożyczki pod zastaw nieruchomości strony podpisują umowę, której podstawą prawną jest kodeks cywilny. Przy drugiej trzeba uważać od kogo, pożyczamy pieniądze, zawsze należy dobrze sprawdzić dane firmy lub osoby, która nam oferuje pożyczkę prywatną pod zastaw domu. Niestety wiele osób jest zdesperowanych i nie czyta dokładnie umów zawieranych z takimi firmami lub osobami.

W obydwu przypadkach podstawą zawarcia umów i zabezpieczenia spłaty pieniędzy jest nasza nieruchomość. O ile w banku i wielu firmach pozabankowych wszystko jest zgodne z przepisami, tak w przypadku osób prywatnych tej pewności już nie mamy.

Gdzie należy się zgłosić, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Aktualnie pożyczek pod zastaw domu udziela wiele banków, jak i firm pozabankowych. Na rynku jest dostępne jest wiele takich ofert finansowych. Co najważniejsze jest skierowany praktycznie do wszystkich osób, które chcą skorzystać z takich usług. Tradycyjnym sposobem na uzyskanie pożyczki pod zastaw jest wizyta w oddziale banku lub innej firmy finansowej. Inną opcją poszukiwań jest internet. Banki i instytucje pozabankowe widząc zapotrzebowanie na tego typu finansowanie, starają się być elastyczne i indywidualnie podchodzą do każdego klienta.

Poza tym możemy również skorzystać z ofert firm pozabankowych, które oferują nam wizytę konsultanta w domu konsumenta. Szczególnie jest to wygodne, jeśli ktoś nie posiada internetu a np. nie może wychodzić z domu z przyczyn zdrowotnych. Wyróżniamy też oferty na telefon.

Przegląd firm pożyczkowych oferujących pożyczki pod zastaw w domu w ofercie wnioskomat.com

Janvest S.A.
Janvest S.A. Kapitałowa Instytucja Finansowa to firma z wieloletnim stażem na rynku finansowym. Działają od ponad 20 lat. Zajmują się finansowaniem przedsiębiorstw. Nie jest dla nich problemem przeprowadzanie wielomilionowych transakcji dla różnych firm. Biorą pod uwagę wszystkie rodzaje działalności gospodarczych. Akceptują nieruchomości głównie położone w miejscowościach powyżej 40 tys. mieszkańców. Szybko weryfikują wnioski i wydają decyzję w krótkim czasie.

S.O.S. Finance
S.O.S. Finance jest marką samą w sobie. Posiadają ponad 20-letnie doświadczenie. Pomagają w finansowaniu wielu przedsiębiorstw, jak również osób fizycznych niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Rzetelne podejście do każdego przypadku skutkuje pozytywną opinią wydawaną przez klientów firmy. W swojej ofercie S.O.S. Finanse posiada produkty, które pozwalają sfinalizować transakcje do kwoty 15 mln zł. Co ważne: akceptują również wpis firmy na drugim miejscu w księdze wieczystej.

Business Partner Club
Business Partner Club ma w ofercie prywatne pożyczki dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Posiadają produkty dla osób z niejasną historią kredytową oraz z zadłużeniami i wpisem w BIK. Kwota maksymalna, której udziela firma to 1,5 mln zł. Większa kwota jest przyznawana po wcześniejszej indywidualnej akceptacji decyzji. Pożyczka może być przeznaczona na cel oddłużeniowy lub inwestycyjny.

Kto udzieli pożyczki pod zastaw w ogóle nie sprawdzając BIK-u?

Odpowiedzieć trzeba krótko i brutalnie: nikt. Zastaw nieruchomości bez BIK to zjawisko, które nie polega na tym, że pożyczkodawca w ogóle nie sprawdza klienta w bazach dłużników. Na to nie ma co liczyć. Chodzi tu o to, że w trakcie sprawdzania baz BIK firma pożyczkowa zobaczyć może takiego klienta, który nie ma pozytywnych wpisów. Może to dotyczyć jakiegoś dłuższego okresu (np. ostatni rok) albo takie wpisy w ogóle nie będą występowały (zwłaszcza w przypadku młodych klientów). Brak pozytywnych informacji sprawia, że pożyczkodawca nie wie, czy klient jest tak naprawdę wypłacalny czy nie. Natomiast negatywny wpis przy braku pozytywów skreśla szanse klienta. W takim rozumieniu pożyczki pod zastaw na nieruchomości produkt jest dostępny i to nawet u pożyczkodawcy, którego już wyżej zaprezentowaliśmy.

Podsumowanie

Mając do dyspozycji szeroki wybór firm finansowych i banków możemy wnioskować o pożyczkę pod zastaw. Wystarczy dobrze rozeznać się w ofertach i wybrać najodpowiedniejszą dla nas. Dzisiejszy rynek stwarza wiele możliwości finansowania, a co najważniejsze jest dostosowany do wielu ludzi. Bo każdy z nas ma inne potrzeby finansowe.

Dodano: 25.11.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top