logo Santander Bank Polska kredyt hipoteczny

Ocena / gł.

Santander Bank Polska kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska to kredyt, który może służyć finansowaniu wielu celów związanych z nabyciem nieruchomości. Bank finansuje zarówno kupno nieruchomości (niezależnie od rynku: pierwotny czy wtórny) oraz budowę i remonty nieruchomości. Na uwagę zasługuje również pożyczka hipoteczna, czyli finansowanie, które możemy uzyskać będąc już właścicielem nieruchomości. Środki z pożyczki hipotecznej możemy przeznaczyć na dowolny cel. 

 

Zalety

  • atrakcyjna marża kredytu z możłiwością obniżenia przy zawarciu umowy o produkty dodatkowe (ubezpieczenie, karta kredytowa)
  • możliwość uzyskania kredytu z prowizją 0%
  • brak konieczności dostarczenia zaświadczenia o zarobkach – jeśli oświadczenie Klienta o dochodach ma potwierdzenie w wyciągach z konta
  • oferta z oprocentowaniem stałym w pierwszych 5 latach trwania umowy kredytowej

Wady

  • konieczność opłacenia wyceny nieruchomości wraz ze złożeniem wniosku kredytowego

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym w Santander Bank Polska?

Szeroki zakres celów finansowania i wysoka kwota kredytu, bo nawet do 10 mln złotych pozwala na dopasowanie oferty do każdego klienta. Długi okres kredytowania (do 30 lat) to kolejny atut oferty banku. Dzięki tym cechom każdy z klientów znajdzie dla siebie odpowiednią konfigurację produktu. W ofercie Santander Bank Polska znajdziemy także kredyt z oprocentowaniem stałym w okresie pierwszych 5 lat trwania kredytu.

 

Kwota kredytu 100 000 - 10 000 000 zł
Okres kredytu 60 - 360 lat
RRSO 0.00 - 0.00 %
Oprocentowanie 2.61 %
Wiek 18 - 99 lat
Prowizja 1.00 %
Ubezpieczenie 0.00 zł

Jakie są koszty kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska?

W przypadku kredytu hipotecznego Santander Bank Polska na koszt kredytu będą składać się następujące elementy: oprocentowanie złożone z marży i stawki WIBOR 3M, prowizja i ewentualne koszty ubezpieczenia. Na wysokość ostatecznej marży kredytu ma wpływ wiele czynników. Wśród nich wyróżniamy: poziom wskaźnika LTV, kwotę kredytu oraz rodzaj klienta (zewnętrzny, wewnętrzny, Select). Ponadto na wysokość marży wpłynie również chęć skorzystania przez klienta z ubezpieczenia kredytu zarówno w opcji dla ryzyk związanych z życiem i zdrowiem, jak również samą nieruchomością. Jeśli Klient przeniesie wpływy wynagrodzenia do banku i zdecyduje się założyć kartę kredytową może liczyć na kolejne benefity i obniżki marży. Również wysokość prowizji może podlegać negocjacjom. 

Jak już zostało wspomniane powyżej bank daje możliwość ubezpieczenia kredytu. Pakiety ubezpieczeń ofertowane przez bank dotyczą zarówno klienta i dają ochronę w przypadku zgonu klienta w trakcie trwania umowy kredytowej. Bank udostępnia również atrakcyjne pakiety ubezpieczenia nieruchomości. Oba rodzaje polis zawierane są przy uruchomieniu kredytu na okres pierwszych 5 lat. 

Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska?

Aby zawnioskować o kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska oprócz wniosku kredytowego konieczne jest przedłożenie dokumentów tj.: dowód osobisty każdego kredytobiorcy, dokumenty dochodowe oraz dokumenty związane z nabywaną nieruchomością. Wycena nieruchomości odbywa się na koszt klienta po złożeniu kompletnego wniosku kredytowego. 

Na uwagę zasługuje fakt, że można wnioskować o kredyt hipoteczny na oświadczenie o dochodach. Jeśli klient uzyskuje dochody z tytułu umowy o pracę i otrzymuje wpływy na konto wystarczy, że złoży stosowne oświadczenie, a dochód znajdzie odzwierciedlenie we wpływach na rachunek. Jest to duże ułatwienie, ponieważ eliminuje czas potrzebny na uzyskanie zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. 

Jaka jest wysokość wkładu własnego w kredycie hipotecznym w Santander Bank Polska?

Wysokość wkładu własnego uzależniona jest od statusu klienta wobec banku. Klient, który nie ma relacji z Santander Bank Polska zobowiązany jest do posiadania wkładu własnego w wysokości min. 20% wartości. Dla Klientów, którzy posiadają relację z bankiem definiowaną jako regularne wpływy na rachunek prowadzony w banku poziom udziału własnego został obniżony do 10%. 

Czy można nadpłacić kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska?

W przypadku spłaty kredytu, który charakteryzuje się oprocentowaniem stałym prowizja za wcześniejszą spłatę wynosi 0% w całym okresie kredytowania. 

Dla kredytów z oprocentowaniem zmiennym w ciągu pierwszych 36 miesięcy trwania umowy operacja wcześniejszej spłaty wiąże się z 1% prowizją za taką operację. Po 3 latach koszty nie są naliczane. Należy pamiętać, że jeśli klient w pierwszych 3 latach trwania kredytu nadpłaci do 50% kwoty kredytu prowizja za wcześniejszą spłatę nie zostanie naliczona. 

 

Nazwa firmy Santander Bank Polska S.A.
Adres ul. al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa
NIP 8960005673
REGON 930041341
KRS 0000008723
Telefon 19999
E-mail [email protected]
Top