Anna KopańskaMoje doświadczenie związane z branżą finansową rozpoczęło się w 2003 roku. Jak      absolwentka kierunku Finanse i Bankowość Akademii Ekonomicznej w Katowicach      podjęłam swoją pierwszą pracę w branży: w Eurobank. Zajmowałam się tam sprzedażą produktów bankowych. To właśnie w tym banku nauczyłam się podstaw nieszablonowego podejścia do obsługi klienta, jak i postawy proaktywnej oraz budowania trwałej relacji z klientami. Eurobank był też pierwszym bankiem, w którym stawiałam swoje pierwsze kroki nie tylko jako doradca klienta, a później również jako szef kilkuosobowego zespołu doradców.

W 2007r. rozpoczęłam współpracę z Deutsche Bank PBC S.A, w linii consumer finanse: db kredyt, na stanowisku kierownika oddziału. Pracując w DB Kredyt oprócz sprzedaży dobrze mi już znanych kredytów gotówkowych i kont osobistych rozpoczęłam pierwsze szlify w obszarze sprzedaży produktów inwestycyjnych dla klientów indywidualnych. Umocniłam moje doświadczenie w pracy relacyjnej z klientem, rozwinęłam moje kompetencje w zakresie jak planować pracę, aby realizować wyznaczone cele. Ponadto zdobyłam szereg nowych umiejętności handlowych, z zakresu zarządzania zespołem handlowym, jak i kompetencji miękkich.

W obliczu zmian charakteru działania banku i decyzji o wycofaniu linii db kredyt z rynku, w 2011r. rozpoczęłam współpracę z Getin Noble Bank S.A. jako dyrektor 20 osobowego oddziału bankowego, a rok później jako regionalny dyrektor sprzedaży, gdzie stanęłam przed wyzwaniem zarządzania 15 oddziałami bankowymi zlokalizowanymi na terenie Śląska. To tutaj mogłam sprawdzić zdobyte umiejętności handlowe oraz wszystkie umiejętności z zakresu zarządzania ludźmi - mój zespół tworzyło wówczas 15 menedżerów i ok 140 opiekunów klienta. Praca na stanowisku dyrektora regionalnego umocniła mnie w koncentracji na rozwiązaniach, a nie na problemach - jako najbardziej efektywnym sposobie realizacji założonych celów. Pełniąc tę funkcję miałam okazję również przekazywać zdobytą wiedzę i doświadczenie podczas szkoleń dla kadry menedżerskiej jak i zespołu doradców.

Interesuję się wiedzą z zakresu szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Ukończyłam szereg kursów, szkoleń, projektów takich, jak: Śląska Kuźnia Kadr - Ścieżka Handlowo – Usługowa oraz roczną szkołę trenerów prowadzoną przez firmę Metrum. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie zawodowe i zamiłowanie do dzielenia się wiedzą postanowiłam spróbować swoich sił i w 2016 r.  rozpoczęłam pracę na swój rachunek zakładając firmę SHR Swoboda i Harmonia Rozwoju. Jednym z moich pierwszych klientów była firma Helikon Sp. z o.o., ogólnopolski broker finansowy, z siedzibą w Mikołowie. Moim zadaniem było  poprowadzenie szkoleń webinarowych dla współpracujących z firmą agentów finansowych. W trakcie rozmów okazało się, że w związku z dynamicznym rozwojem firmy Helikon trwa rekrutacja na stanowisko Regionalnego Dyrektora Sprzedaży w regionie śląskim. Zdecydowałam się wziąć w niej udział. Współpraca w ramach projektu, który miał trwać 2 miesiące trwa nadal. Współpraca z pośrednikami kredytowymi była dla mnie nowością. W krótkim czasie zbudowałam relację biznesową z wieloma właścicielami biur kredytowych i ich pracownikami. Podstawą działania firmy Helikon (właściciela portalu) jest odpowiedź na oczekiwania rynku czego między innymi jest wnioskomat.com.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci. Lubię śpiew, taniec i fotografowanie nieba.  Pasjonuje mnie obserwowanie: zachowania ludzi w różnych sytuacjach, komunikacji międzyludzkiej, stylów porozumiewania się oraz coaching. Motto, które wywarło na mnie wpływ i stale na mnie rezonuje; „wierzę, że słabości ludzi sukcesu to tylko rewers ich atutów”.

Top