Złóż wniosek

VeloDom - kredyt hipoteczny

Wniosek o kredyt

Niezależnie od tego, jaki kredyt czy pożyczkę chcesz zaciągnąć, dokumentem, który zawsze będzie wymagany, jest wniosek. W zależności od banku może mieć on różną formę, a co za tym idzie, konieczne będzie zawarcie w nim nieco innych danych – nie martw się, podpowiemy, jak wypełnić wniosek o kredyt, a także pokażemy ci, jak wypełnienie jednego wniosku na wnioskomat.com ułatwi zdobycie dodatkowych środków.

Wniosek o kredyt gotówkowy, samochodowy czy nawet hipoteczny możesz złożyć online, przez internet. Wtedy ma on postać formularza elektronicznego, w którym wpisujesz określone dane lub wybierasz jedną z dostępnych opcji. Wniosek o kredyt hipoteczny lub inny produkt bankowy, pożyczkę możesz także złożyć w oddziale banku/parabanku. Wtedy możliwości są dwie. Jeśli masz drukarkę, znajdź wniosek na stronie internetowej placówki, wydrukuj go i wypełnij jeszcze w domu, aby przyśpieszyć cały proces. Druga opcja to wypełnienie wniosku razem z doradcą, w siedzibie firmy. W obu tych przypadkach będzie to jednak dłuższe niż wniosek o kredyt online.

Na koniec, mamy jeszcze ciekawostkę – często kredyty gotówkowe czy pożyczki można zaciągnąć przez telefon, gdzie podczas rozmowy z doradcą podajesz wszystkie dane. I to on za ciebie wypełnia wniosek, ty go tylko potwierdzasz.

Wniosek o kredyt – wzór. Jak wypełnić wniosek o kredyt online?

Podstawowe informacje, jakie należy zawrzeć w każdym wniosku o kredyt, to dane osobowe oraz teleadresowe (m.in. imię oraz nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu tożsamości), a także stan cywilny, ilość dzieci (jeśli dotyczy).

Zazwyczaj w kolejnej części wniosku podaje się dane, które umożliwiają zweryfikowanie, czy twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca. To forma zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie, jednoosobowa działalność gospodarcza), wysokość dochodów oraz miesięczne koszty utrzymania (opłaty za czynsz, wodę, prąd – wszystkie stałe rachunki). Oprócz tego trzeba będzie podać inne zobowiązania, jak alimenty.

Na koniec zostaniesz poproszony o określenie kwoty zobowiązania, a także preferowanego okresu spłaty.

Formularz ten może być mniej lub bardziej rozbudowany, w zależności od tego, czy starasz się kredyt gotówkowy, pożyczkę online, czy kredyt samochodowy.

Musisz pamiętać, aby we wniosku podawać wyłącznie prawdziwe oraz poprawne informacje. Zawyżanie wynagrodzenia nic ci nie da, jeśli konieczne będzie dołączenie zaświadczenia od pracodawcy o jego wysokości. Tutaj musisz też wiedzieć, że za podawanie nieprawdziwych informacji we wniosku o kredyt, możesz zostać ukarany grzywną. Starając się o kredyt konsumencki w wyższej kwocie, nierzadko konieczne jest dołączenie dodatkowych dokumentów. Może to być wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy, zaświadczenie o rodzaju zatrudnienia, a także zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. W przypadku, gdy chodzi o kredyty celowe, jak hipoteczny lub mieszkaniowy, obowiązkowe jest także przygotowanie dokumentów związanych z celem finansowania.

Pożyczka i kredyt online na Wnioskomat.com – jeden wniosek o kredyt

Interesuje cię pożyczka online lub najtańszy kredyt gotówkowy, lecz nie chcesz tracić wiele czasu na szukanie? Skorzystaj z narzędzia Wnioskomat. Jak ono działa? Wypełniasz jeden wniosek online, a nasi doradcy szukają produktu, który będzie odpowiadać na twoje potrzeby. Otrzymasz realne oferty, dostosowane do twojej zdolności kredytowej. Jeśli szukasz pożyczki online na raty bądź innego kredytu, często przedstawione warunki będą nieadekwatne do twojej sytuacji (opracowane są na podstawie przykładu reprezentatywnego, mogą się zmieniać, w zależności od zdolności kredytowej klienta). Ponadto nie masz pewności, czy pożyczka gotówkowa zostanie ci przyznana. Korzystając z Wnioskomatu skracasz cały proces, a poszukiwaniem atrakcyjnego zobowiązania zajmą się nasi doradcy.

Jak wziąć kredyt, pożyczkę z Wnioskomat.com?

Pokażemy ci krok po kroku, jak wypełnić wniosek o kredyt na Wnioskomat.com.

W formularzu dostępnym na naszej stronie określ, jaką kwotę chcesz pożyczyć, a także na jaki okres. Podaj imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Przed przystąpieniem do następnego kroku, musisz wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych etc.

Gdy przejdziesz dalej, otrzymasz kod weryfikacyjny na podany numer telefonu. Gdy go poprawnie wpiszesz, zostaniesz poproszony o podanie następujących danych: PESEL, numer i seria dowodu osobistego, a także jego data wydania i data ważności. W tym kroku trzeba jeszcze wypełnić pola związane z adresem zamieszkania.

W kroku trzecim wybierasz źródło dochodu oraz podajesz szczegółowe informacje na temat zatrudnienia i wynagrodzenia, m.in. kwotę dochodu netto, nazwę firmę, dzień wypłaty świadczenia, a także telefon do pracodawcy i adres siedziby firmy.

Krok czwarty związany jest z kosztami utrzymania i zobowiązaniami. We wniosku musisz uwzględnić m.in. wydatki stałe na mieszkanie, raty spłacanych kredytów, łączną kwotę zaciągniętych zobowiązań, a także liczbę kart kredytowych i ilość osób przebywających w gospodarstwie domowym.

Ostatni krok, dzięki któremu pożyczka przez internet czy kredyt gotówkowy online będą możliwe, to określenie pozostałych danych: wykształcenia, stanu cywilnego, nazwiska panieńskiego matki, numeru konta bankowego. Na tym etapie określasz cel kredytowania oraz wypełniasz dane związane ze statusem mieszkaniowym. Na końcu wybierasz formę wypłaty wynagrodzenia.

I to wszystko – wysyłasz wniosek, nasi doradcy go przeanalizują i przedstawią ci tylko takie oferty, które będą adekwatne do twoich potrzeb i możliwości.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt? Kredyt, pożyczka na raty na Wnioskomat.com

Jeśli zadajesz sobie pytanie „gdzie dostane kredyt bez zdolności kredytowej” lub który kredyt wziąć, aby nie przepłacić, mamy dla ciebie odpowiedź – korzystając z Wnioskomat.com masz pewność, że przedstawione oferty są dopasowane do twoich warunków. Możesz więc ocenić, która z nich jest najtańsza, nie martwiąc się, że ze względu na niższą zdolność kredytową, oprocentowanie lub prowizja zostaną zwiększone.

Pożyczka, kredyt przez internet pozyskiwane w ten sposób są całkowicie bezpieczne, a umowę podpisujesz w naszej siedzibie, gdzie doradca ostatecznie weryfikuje podane dane z twoim dowodem osobistym.

Kredyt, pożyczka – gdzie najlepiej? Rankingi kredytów

Jeszcze jednym sposobem, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie najtańszy kredyt, jest sprawdzanie aktualizowanych na bieżąco rankingów. Zachęcamy do skorzystania z naszych zestawień. Sprawdź:
Top