Będzie więcej bankructw. Branża beauty w obawie. Mniej gospodarstw rolnych. Aktualności 12.08.2021 r.

Opublikowano: 2021-08-12 10:43:17 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

Będzie więcej bankructw. Branża beauty w obawie. Mniej gospodarstw rolnych. Aktualności 12.08.2021 r.

Będzie więcej bankructw

Krajowy Rejestr Długów (KRD) prognozuje, że liczba upadłości konsumenckich będzie rosnąć. Według danych z pierwszego półrocza 2021 r ogłoszono 8268 upadłości z czego najwięcej dotyczyło mieszkańców województwa śląskiego w grupie wiekowej 36-45 lat. Ponad 60% z tej grupy to osoby posiadające wpisy w rejestrach bazy KRD. 280 mln złotych to łączna kwota zadłużenia osób, które ogłosiły upadłość. Dane KRD pokazują, że większą ilością zadłużeń wśród tych, którzy ogłosili bankructwo cechują się mężczyźni oraz mieszkańcy miast.

KRD prognozuje, że w związku z uproszczonymi przepisami dotyczącymi ogłaszania upadłości ich ilość może wzrosnąć w najbliższych miesiącach, a na koniec roku wynieść 20 tys.

Branża beauty w obawie

Polska Agencja Prasowa (PAP) przedstawia komunikat organizacji Beauty Razem. Przedstawiciele organizacji informują, że już szykują się do sezonu jesiennego i kolejnych możliwych obostrzeń związanych z pandemią. To czas intensywnej pracy fryzjerów i kosmetyczek, aby po pierwsze wyjść z długów, a następnie odłożyć pieniądze. Tylko wiosenny lockdown kosztował branże około 4 miliardów złotych. Lider organizacji Beauty Razem wskazuje, że największą obawą stowarzyszonych przedstawicieli fryzjerów i kosmetyczek jest zapowiadana kolejna fala pandemii.

Mniej gospodarstw rolnych

Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedstawił wyniki spisu rolnego z 2020 roku. 192 tys. Tyle mniej jest obecnie gospodarstw rolnych. 12,4 ha o tyle wzrosła średnia jego powierzchnia.

Statystki GUS pokazują, że polskie rolnictwo się zmienia. Coraz mocniej dotyczą je procesy specjalizacji i większej koncentracji. Mapa Polski jest też wyraźnie podzielona. Północny-zachód kraju to większe gospodarstwa, a pozostała część kraju to gospodarstwa mniejsze.  

Zaktualizowano: 2021-08-12 14:43:58

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top