BIK o rynku pożyczkowym, wraca działalność kin i teatrów, co z zaufaniem w branżach wg KRD. Aktualności 19.05.2021 r.

Opublikowano: 2021-05-19 10:49:23 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

BIK o rynku pożyczkowym, wraca działalność kin i teatrów, co z zaufaniem w branżach wg KRD. Aktualności 19.05.2021 r.

BIK o rynku pożyczkowym

Podobnie, jak w przypadku rynku kredytów rynek pożyczkowy również notuje wzrosty sprzedaży w ujęciu rok do roku (kwiecień 2021 do kwiecień 2020). Firmy sprzedały blisko 500 mln złotych pożyczek i było to o prawie 140% więcej niż przed rokiem. Raport BIK podkreśla, że obudowuje się popyt na pożyczki, jednak nie wrócił on jeszcze do poziomów sprzed pandemii. Zwrócona jest również uwaga na to, że po zniesieniu górnego limitu kosztów rynek znacząco się zmieni poprzez podniesienie atrakcyjności dla pożyczkodawców.

Wraca działalność kin i teatrów

Biuro Informacji Gospodarczej bardzo trafnie stwierdza, że sytuacja kin i teatrów w ostatnich miesiącach jest niczym temat filmowego scenariusza. Zwroty akcji miały miejsce bardzo często. A wszystko to złożyło się na rosnące zadłużenie branży. W ujęciu rok do roku w kinach aż o 63%! Również teatry zanotowały wzrost zadłużenia o prawie ¼ więcej niż przed rokiem do poziomu prawie 20 mln złotych. Przypomnijmy: kina i teatry wracają do działalności od 21.05 w reżimie sanitarnym.

Co z zaufaniem w branżach wg KRD

Krajowy Rejestr Długów opublikował wyniki badania dotyczącego nastrojów wśród przedsiębiorców. Prawie połowa badanych przyznaje, że mniej ufa swoim kontrahentom jednocześnie przyznając, że zaufanie jest jednym z najważniejszych czynników współpracy. Przedsiębiorcy jako główną blokadę zgłaszają bardzo dużą niepewność działania. Duże znaczenie w stopniu spadku zaufania mają też finanse: ogólne problemy finansowe i z płatnościami.

Zaktualizowano: 2021-05-20 12:52:30

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top