BLIK zbliżeniowy już dostępny w Millenium Bank. Frankowicze w prokuraturze. Ile osób zyska na Polskim Ładzie? Aktualności 28.07.2021 r.

Opublikowano: 2021-07-28 08:10:20 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

BLIK zbliżeniowy już dostępny w Millenium Bank. Frankowicze w prokuraturze. Ile osób zyska na Polskim Ładzie? Aktualności 28.07.2021 r.

BLIK zbliżeniowy już dostępny w Millenium Bank

W ostatnich dniach informowaliśmy o wprowadzeniu nowej funkcji w ramach metody płatności: BLIK. Chodzi konkretnie o BLIK zbliżeniowy. Dziś dowiadujemy się, że pierwszymi klientami, którzy z tego rodzaju płatności będą mogli skorzystać będą klienci banku Millenium. To właśnie oni bez konieczności generowania kodu BLIK, a tylko dzięki odblokowaniu telefonu będą mogli dokonywać płatności w terminalach płatniczych akceptujących BLIK.

Frankowicze w prokuraturze

Polska Agencja Prasowa (PAP) informuje, że przedstawiciele stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu” złożyli wniosek do prokuratury w sprawie banku BPH. Chodzi o przypadki nękania klientów banku, posiadaczy kredytów hipotecznych, którzy weszli na drogę sądową z bankiem. Oprócz prokuratury taki sam wniosek otrzymał także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Ochrony Danych Osobowych oraz Komisja Nadzoru Finansowego.

Stowarzyszenie informuje, że do kredytobiorców oraz ich rodzin wykonywany był szereg telefonów. Według kierujących skargę doszło także do naruszenia tajemnicy bankowej.

Ile osób zyska na Polskim Ładzie?

Ministerstwo Finansów, za pośrednictwem komunikatów prasowych, donosi o kolejnych szczegółach programu Polski Ład. Według szacunków ministerstwa do 14 mld złotych więcej dla grupy 18 mln Polaków. Trwają właśnie konsultacje społeczne projektów ustaw w których promowane jest podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. oraz zmiany w progach podatkowych. Ministerstwo przypomina też o planowanych zmianach dla podatku w formie ryczałtu oraz wprowadzenie tzw. estońskiego CIT-u. Według wypowiedzi Ministra tylko 10% Polaków nie odczuje zmian związanych z nowym programem.

Zaktualizowano: 2021-07-28 11:10:47

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top