Budowlane eldorado wg BIG. Kurator w banku spółdzielczym. Polacy chcą wyższych podatków? Aktualności 30.08.2021 r.

Opublikowano: 2021-08-30 09:27:52 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

Budowlane eldorado wg BIG. Kurator w banku spółdzielczym. Polacy chcą wyższych podatków? Aktualności 30.08.2021 r.

Budowlane eldorado wg BIG

Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) w najnowszym badaniu zadało wybranym przedsiębiorcom pytanie: Czy gdybyś ponownie zakładał biznes to wybrałbyś tę samą branżę? Wyniki są jednoznaczne. Przedstawiciele branży budowlanej wybraliby ją ponownie zdecydowanie, gorzej z firmami działającymi w branży transportowej. Wśród wszystkich badanych przedsiębiorstw aż 59% ankietowanych z tej właśnie branży nie wybrałoby ponownie działalności w tym obszarze. Żaden z przedstawicieli branży budowlanej nie udzielił odpowiedzi negatywnej, a tylko 8% przedstawicieli branży usług ponownie nie wybrałoby swojej sfery działalności.

Na ponowną działalność w swojej branży oprócz budownictwa i usług zdecydowaliby się również przedsiębiorcy działający w branży handlowej, a najwięcej niezdecydowanych jest w branży przemysłowej – 48% badanych stwierdziło, że trudno powiedzieć, czy działaliby ponownie w tej samej branży.

Kurator w banku spółdzielczym

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na ostatnim posiedzeniu zadecydowała o ustanowieniu kuratora w Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Krakowie. Kuratorem została Edyta Maria Glajcar. Jej zadaniem będzie działanie w celu poprawy sytuacji tego banku oraz stałe informowanie Komisji Nadzoru Finansowego o efektach swoje pracy w celu podjęcia ewentualnych, następnych działań.

KNF podkreśla, że ustanowienie kuratora nie wpływa na jakość i zakres usług świadczonych dla klientów banku.

Polacy chcą wyższych podatków?

Tak, ale dla firm z zagranicznym kapitałem. Polacy chcą rozróżnienia skali opodatkowania dla firm polskich i dla firm zagranicznych. To wyniki najnowszego badania ankietowanego opublikowanego na stronie Polskiej Agencji Prasowej w sekcji Gospodarka. 44,4% respondentów uważa, że firmy działające w Polsce, a posiadające zagraniczny kapitał powinny odprowadzać wyższe daniny. Jak czytamy w komentarzu do wyników badania nie jest to uprzywilejowanie, ale swego rodzaju patriotyzm gospodarczy.

W wynikach badania podkreślono także, że ponad 1/5 badanych jest zdania, że wyższe podatki powinny dotyczyć firm spoza regionu Unii Europejskiej.

Zaktualizowano: 2021-08-30 11:35:12

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top