Długi firm za smartfony. Coraz mniej falsyfikatów banknotów. Reforma podatkowa w oczach ekonomistów. Aktualności 07.06.2021 r.

Opublikowano: 2021-06-07 10:35:33 Aleksandra Jakubowska 2 min. czytania

Kategoria: News

Długi firm za smartfony. Coraz mniej falsyfikatów banknotów. Reforma podatkowa w oczach ekonomistów. Aktualności 07.06.2021 r.

Długi firm za smartfony

Najczęstszym wyborem wśród dostępu do komórek jest abonament wraz z telefonem na raty. Niestety znaczna część społeczeństwa przestaje płacić owe rachunki zaraz po otrzymaniu nowego sprzętu. Obecnie w branży telekom zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Długów zadłużenie wynosi 1,32 mld zł, a średni dług osób i firm plasuje się  w kwocie 3,9 tys zł,  czyli więcej o 330 zł niż w roku ubiegłym.

Zobowiązania firmowe wynoszą 375 mln zł, natomiast zaległości indywidualnych konsumentów aż 945 mln zł. Rekordową kwotę zalega jedna firma  - ma do zapłaty ponad 14 mln zł.

Coraz mniej falsyfikatów banknotów

Najnowsze dane Narodowego Banku Polskiego świadczą o tym, że coraz trudniej podrobić polskie banknoty. W poprzednim roku zanotowano 4697 falsyfikatów. W porównaniu z rokiem poprzedzającym widać spadek aż o 1770 sztuk ujawnionych przypadków. Patrząc na lata wcześniejsze liczba ta wynosiła odpowiednio  5601 i 5156 wykrytych przypadków. Tak dobre wyniki możemy zawdzięczać coraz to lepszym zabezpieczeniom jak również świadomości społeczeństwa w zakresie stosowanych przez NBP zabezpieczeń.

Reforma podatkowa w oczach ekonomistów

Promocja i atuty „Nowego Ładu” są przedstawiane nie tylko przez polityków, ale również przez ekonomistów. Polska Agencja Prasowa publikuje opinie szefa PIE. Zdaniem dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotra Araka nowe regulacje przyczynią się do podniesienia atrakcyjności rozliczenia firm za pomocą ryczałtu. Według niego skorzystają na nim przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi oparte na indywidualnej wiedzy, kompetencjach (lekarze, branża IT). Dla nich obniżone zostaną stawki odpowiednie z 17 na 14 proc  dla lekarzy i z 15 na 12 proc w przypadku branży IT.

Zaktualizowano: 2021-06-07 13:37:42

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top