Emisje monet NBP w 2022 r. Więcej restrukturyzacji, mniej upadłości. BIG InfoMonitor nagrodzony. Aktualności 30.07.2021 r.

Opublikowano: 2021-07-30 09:27:32 Urszula Sokół 3 min. czytania

Kategoria: News

Emisje monet NBP w 2022 r. Więcej restrukturyzacji, mniej upadłości. BIG InfoMonitor nagrodzony. Aktualności 30.07.2021 r.

Emisje monet NBP w 2022 r.

Narodowy Bank Polski (NBP) opublikował w komunikacie prasowym plany emisji monet kolekcjonerskich w 2022 roku. W ocenie NBP na szczególną uwagę zasługuje emisja monety z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Ten wybitny ekonomista i astronom zasługuje na uznanie nie tylko z racji swoich odkryć, ale również jako autor dzieła: „Monetae cudendae ratio, czyli o sposobie bicia monety.

Ponadto kontynuacji doczeka się seria „Wielcy Polscy Ekonomiści”, a w jej ramach zostanie emitowana moneta z wizerunkiem m.in. Władysława Grabskiego. W maju 2022 roku kolekcjonerzy będą mieli możliwość nabycia zestawu srebrnych monet kolekcjonerskich Polskie banknoty obiegowe”.

Więcej restrukturyzacji, mniej upadłości

Krajowy Rejestr Długów (KRD) podaje półroczne dane o ilości upadłości i restrukturyzacji w polskich przedsiębiorstwach. Na uwagę zasługuje rosnąca skala restrukturyzacji. Od stycznia do czerwca 2021 roku było to 1064 postępowania. Z kolei upadłość została ogłoszona względem 201 przedsiębiorstw, z czego ponad połowa posiadała wpisy do rejestru KRD.

Prawie 90% z ogłoszonych postępowań restrukturyzacyjnych dotyczyło metody uproszczonej wraz z zawarciem i zatwierdzeniem układu z wierzycielami.  Restrukturyzacja dotyczy przede wszystkim firm z Mazowsza, Śląska i Wielkopolski. Z kolei upadłość najczęściej ogłaszana jest również na Mazowszu i Wielkopolsce, a na trzecim miejscu znajduje się Dolny Śląsk. Firmy, które finalnie okazują się bankrutami w największym stopniu mają zobowiązania wobec firm finansowych z tytułu kredytów czy leasingów, a także wobec branż związanych z obrotem paliwami i przetwórstwem.

BIG InfoMonitor nagrodzony

BIG InfoMonitor, instytucja z której centrum prasowego często korzystamy przy tworzeniu wiadomości dla czytelników naszego portalu, została wyróżniona tytułem Business Superbrands.

Dla Konfederacji Lewiatan, największej organizacji biznesowej w Polsce, która dokonuje ocen w konkursie kluczowym było potwierdzenie wysokiej jakości i skali ważności usług dostarczanych przez BIG. Innowacyjność i bardzo duża przydatność usług świadczonych przez BIG jest bardzo ważne nie tylko dla firm, ale też dla klientów indywidualnych, którzy mogą ustrzec się przed problemami z płatnościami i utratą stabilności finansowej. Superbrands to wyróżnienie przyznawane w Polsce od 15 lat, a ponad 27 na rynkach światowych.

Zaktualizowano: 2021-07-30 12:31:04

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top