KNF podjęło kolejne decyzje. NBP z mniejszymi rezerwami złota. Polacy nie korzystają z bonów turystycznych. Aktualności 23.08.2021 r.

Opublikowano: 2021-08-23 09:11:32 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

KNF podjęło kolejne decyzje. NBP z mniejszymi rezerwami złota. Polacy nie korzystają z bonów turystycznych. Aktualności 23.08.2021 r.

KNF podjęło kolejne decyzje

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na piątkowym posiedzeniu podjęła szereg decyzji dotyczących rynku bankowego i finansowego. KNF wyraziła m.in. zgodę na zmiany personalne w zarządzie Plus Bank SA. Nowym członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko istotne został Adam Ziarkiewicz. Na tym samym posiedzeniu KNF wypowiedziała się także w sprawie możliwości połączenia 5 banków spółdzielczych, w tym m.in. Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie. Na tym posiedzeniu KNF przedstawiono także dane dotyczące rynku kredytów mieszkaniowych oraz całej sytuacji sektora bankowego i ubezpieczeniowego.

NBP z mniejszymi rezerwami złota

Według danych Narodowego Banku Polskiego (NBP) krajowe rezerwy złota zmniejszyły się w ubiegłym miesiącu o prawie 2 tony. Konkretnie sprzedano 1866 kg złota, czyli 60 uncji. Wg informacji z NBP całość rezerw złota wynosi obecnie 230 ton.

Przeprowadzona transakcja sprzedaży rezerw złota przerwała kilkumiesięczną kampanię zakupu tego kruszcu.

Polacy nie korzystają z bonów turystycznych

Jak informuje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, za pośrednictwem strony PAP, Polacy w sierpniu niezbyt chętnie korzystali z bonu turystycznego. Tylko nie wielka część obłożenia polskich hoteli dotyczyła wykorzystania tego bonu. Izba informuje również o sierpniowych szacunkach obłożenia hoteli. Ponad 40% hoteli zakłada, że obłożenie obiektu będzie większe niż 60% miejsc noclegowych.

Przypomnijmy, że branża funkcjonuje nadal w warunkach obostrzeń związanych z pandemią i utrzymania limitu ¾ zajętych pokoi.

Rośnie nie tylko sama ilość zakwaterowań w pokojach na wakacyjne pobyty, ale także zainteresowanie przedsiębiorców organizacją spotkań biznesowych i szkoleń w obiektach hotelowych. Branża otrzymuje coraz więcej zapytań w tej sprawie.

Zaktualizowano: 2021-08-23 12:16:01

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top