KRD o zobowiązaniach dłużników notowanych w bazie. Mocne spadki w branży hotelowej. UOKIK o bezpieczeństwie dzieci. Aktualności 26.05.2021 r.

Opublikowano: 2021-05-26 10:01:07 Aleksandra Jakubowska 3 min. czytania

Kategoria: News

KRD o zobowiązaniach dłużników notowanych w bazie. Mocne spadki w branży hotelowej. UOKIK o bezpieczeństwie dzieci. Aktualności 26.05.2021 r.

KRD o zobowiązaniach dłużników notowanych w bazie

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Krajowy Rejestr Długów w zeszłym roku odnotowano wzrost zadłużenia w płatnościach za czynsz. Obecne zadłużenie wynosi blisko 426,5 mln zł. Największa liczba zobowiązań należy do osób w przedziale wiekowym  36-45 lat - 9 377.

Z największym długiem borykają się mieszkańcy województwa Śląskiego. Na swoim koncie zaległości mają aż 160 mln zł. Zaraz za nim uplasowało się Mazowsze – 60,6 mln oraz Opolszczyzna – 49,6 mln. Ciekawostką jest dłużnik z rekordowym zadłużeniem, który zalega z opłatą za czynsz aż 540 tys zł! Jest to 81- letni mieszkaniec Opola. Za tą kwotę mógłby zakupić porządne mieszkanie, albo nawet i dom.

Mocne spadki w branży hotelowej

Sprawą oczywistą jest fakt, że pandemia koronawirusa dotknęła bardzo dotkliwie branżę hotelową i restauracyjną. Codziennie słyszymy doniesienia i negatywne informacje na temat stanu finansowego tej branży. Również w liczbach widzimy znaczne spadki.

Zgodnie z raportem GUS nt. wyników finansowych sektora „zakwaterowanie i gastronomia: w latach 2010-2020, w 2020 roku odnotowano spadek przychodów netto w tej branży w porównaniu z rokiem 2019 o 29,5%. Według ekspertów również pierwsze półrocze 2021 roku zakończy się ujemnymi wynikami. Miejmy nadzieję, że kolejna fala nie nastąpi i w drugiej połowie roku wszystko wróci do normy.

UOKIK o bezpieczeństwie dzieci

Zbliża się Dzień Dziecka, a co za tym idzie rodzice będą chcieli obdarować swoje dzieciaki licznymi zabawkami. Z tej okazji UOKiK  codziennie publikuje raporty i doniesienia edukacyjne w temacie bezpieczeństwa zabawek.

Dzisiaj zostały przedstawione wyniku kontroli zabawek elektrycznych takich jak pojazdy, telefony, zwierzęta interakcyjne oraz lalki. Sprawdzono 43 modele u przedsiębiorców w całej Polsce. Okazuje się, że blisko połowa z przebadanych zabawek nie spełniała norm bezpieczeństwa.

Pod lupę wzięto takie cechy jak dostęp do baterii, głośność, małe elementy, linki. Większość usterek została usunięta, ale przestrzegamy rodziców, aby rozważnie kupować dzieciom zabawki, ponieważ nie każdy produkt, pomimo przeznaczenia dla dzieci jest dla nich odpowiedni i bezpieczny!

Zaktualizowano: 2021-05-26 14:03:54

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top