Mamy na to certyfikat chwali się ING Bank Śląski, co ze sprzedażą kredytów w marcu, zatrudnienie i zarobi wg nowych danych GUS – aktualności z dnia 21.04.2021 r

Opublikowano: 2021-04-21 07:52:19 Anna Kopańska 5 min. czytania

Kategoria: News

Mamy na to certyfikat chwali się ING Bank Śląski, co ze sprzedażą kredytów w marcu, zatrudnienie i zarobi wg nowych danych GUS – aktualności z dnia 21.04.2021 r

Mamy na to certyfikat – chwali się ING Bank Śląski

Cena, jakość, rozwój technologiczny, kampanie społeczne i wiele innych – to bardzo często elementy w których banki ścigają się o to, by pozyskać do siebie jak najwięcej klientów oraz utrzymać ich przez jak najdłuższy czas.

Co jednak z komunikacją? Otóż i w tym zakresie, co raz częściej stawia się w bankach na prosty, zrozumiały dla każdego klienta język komunikacji. Z ciekawą inicjatywą wyszedł w kwietniu ING Bank Śląski, który w swojej najnowszej kampanii internetowej promuje kwestię prostego języka komunikacji z klientami, a sama kampania jest zatytułowana „W banku też mamy swój żargon, ale do Ciebie mówimy prostym językiem”.

Warto dodać, że bank otrzymał certyfikat prostej polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego również za prosty język stosowany w komunikacji zdalnej. Twórcy kampanii mówią, że to co w języku komunikacji danej grupy społecznej jest dla niej naturalne, to dla innej grupy odbiorców już niekoniecznie  jest to łatwe do zrozumienia.

Jak wiadomo żargon branżowy, w tym bankowy czy prawniczy, ma swoją specyfikę, a w życiu często możemy się spotkać z określeniem odbiorcy komunikatów „dobra to teraz proszę to przetłumaczyć na polski”. I właśnie w ING Banku Śląskim postawiono na to, by maksymalnie ułatwić komunikację banku z klientami, a proces obsługi przebiegał sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

Co ze sprzedażą kredytów w marcu

Są wzrosty. W kategorii liczbowej wygląda to tak, że w  marcu 2021 banki i SKOK-i udzieliły o 51% więcej kredytów ratalnych, 21,9% limitów na kartach kredytowych, o 18,9% więcej kredytów gotówkowych, a także o 12,8% więcej kredytów mieszkaniowych.

Natomiast wartości sprzedaży poszczególnych grup kredytowych również odnotowały w marcu 2021 wzrosty osiągając przyrost sprzedaży o 73,2% w grupie kredytów ratalnych, o 27,8% wzrosła wartość sprzedanych kredytów gotówkowych, z kolei wartość  kart kredytowych wzrosła o 21,6% i kredytów mieszkaniowych o 17,1%. A jak wyglądała sprzedaż kredytów w pierwszym kwartale 2021 roku? Kredyty gotówkowe zostały przyznane w 649,7 tys. przypadkach na wartość 14,37 mld zł. Natomiast 891,4 tys. to liczba udzielonych kredytów ratalnych o łącznej wartości 4,07 mld zł. Kredyty mieszkaniowe sfinalizowano w 59,6 tys., przypadkach o wartości 18,25 mld zł. Więcej szczegółowych danych z raportu Biura Informacji Kredytowej można znaleźć na ich stronie internetowej. (źródło: BIK)

Zatrudnienie i zarobki wg nowych danych GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował nowe dane na temat zatrudnienia i zarobków w marcu 2021 oraz w I kwartale 2021 roku w sektorze przedsiębiorstw. Jak się okazuje, przeciętne zatrudnienie było niższe o 1,3% w stosunku do poprzedniego roku osiągając poziom 6330,3 tys., a przeciętne wynagrodzenie było wyższe aż o 8,0% wobec roku ubiegłego stanowiąc kwotę 5929,05 zł brutto.

Dane pochodzą z firm zatrudniających powyżej 9 osób, a podstawą wyliczeń było sprawozdanie „Meldunek o działalności gospodarczej”. Zatrudnienie w marcu 2021 utrzymuje się na podobnym poziomie co miesiąc wcześniej, jednak w porównaniu do roku ubiegłego, wciąż utrzymuje się spadek zatrudnienia.

Jeśli chodzi o zarobki to przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2021 poszybowało w górę w stosunku do lutego 2021 osiągając wzrost o 6,5%. Jak wskazuje GUS, wpływ na to miały między innymi wypłaty premii kwartalnych, świątecznych i innych o charakterze uznaniowym czy motywacyjnym, a także wypłaty nagród rocznych czy wypłat za nadgodziny. (źródło: GUS)

Zaktualizowano: 2021-08-31 09:23:18

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (2)


 • Avatar jancio

  jancio
  22.06.2021 12:35:26

  człowiek się zawsze szczypie i zastanawia brać kredyt nie brać, może jeszcze nie teraz a bo wiadomo jak będzie? po znajomych widzę, że jest teraz trendy kupować nowe rzeczy - co chwilę podjeżdża dostawczak z media ekspert czy z castoramy. Ludzie się nudzą czy co? Czy teraz jak siędzą w domach to może widzą, że coś ze sprzętów im nie działa albo widzą ściany usyfione i lecą po farby do marketu.

  Odpowiedź
 • Avatar momo

  momo
  15.06.2021 10:10:29

  dziwi mnie trochę ta ilość tych kredytów bo jak jestem w większym sklepie i są te stanowiska kredytowe to zawsze nikt tam nie siedzi z klientów, a babka która obsługuje wydaje się znudzona...

  Odpowiedź
Top