mPay i zgoda KNF, PKO BP z nową polityką dywidendową, nowe monety kolekcjonerskie od NBP – 19.03.2021

Opublikowano: 2021-03-19 07:38:36 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

mPay i zgoda KNF, PKO BP z nową polityką dywidendową, nowe monety kolekcjonerskie od NBP – 19.03.2021

mPay i zgoda KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wydała decyzję umożliwiająca mPay rozszerzenie zakresu usług dostępnych w aplikacji. Po uzyskaniu tej zgody usługa zostanie rozszerzona o możliwość realizowania przekazów pieniężnych. Ponadto użytkownicy będą mogli uzyskać informacje o rachunkach, które nie znajdują się w aplikacji. Od teraz aplikacja będzie również służyła do inicjowania transakcji płatniczych.

Z komentarza Prezesa Zarządu mPay S.A. dowiadujemy się, że spółka jest zadowolona z tej decyzji ponieważ pozwoli ona na rozszerzenie zakresu usług dostępnych w aplikacji, a takie jest oczekiwanie nie tylko rynku, ale również użytkowników.

PKO BP z nową polityką dywidendową

PKO BP poinformował w komunikacie prasowym o przyjętej polityce dywidendowej. Zgodnie z treścią komunikatu bank dopuszcza możliwość skupu akcji własnych w celu ich umorzenia. Ogół działań banku ma na celu możliwość wypłaty dywidendy przy zachowaniu zasad ostrożnego zarządzania. Plan PKO BP zakłada, że dywidendy będą wypłacane regularnie w latach 2020-2022.

Nowe monety kolekcjonerskie od NBP

Narodowy Bank Polski wprowadził dwie nowe monety kolekcjonerskie z nominałem 10 zł. Są to monety z serii „Wielcy polscy ekonomiści”. Ferdynand Zweig i Adam Krzyżanowski – to właśnie te dwie postaci świata ekonomii zostały upamiętnione w najnowszej serii. Monety z wizerunkami ważnych ekonomistów, którzy przyczynili się do rozwoju gospodarki emitowane są od 2017 roku.

Najnowszą edycję monet można nabyć za 150 zł brutto w oddziałach NBP oraz sklepie internetowym Kolekcjoner. NBP wyemitował do 10 tys. sztuk każdej monety.

Zaktualizowano: 2021-11-16 13:16:25

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (1)


  • Avatar uni

    uni
    19.03.2021 10:01:28

    kiedyś obawiałem się appek, a teraz tylko blikiem płacę więc fajnie, ze się rozwijają, zabawne zestawienie - płatności mobilne i monety kolekcjonerskie

    Odpowiedź
Top