NBP o rezerwach walutowych. Których rachunków nie płacą Polacy? Aktualności 09.08.2021 r.

Opublikowano: 2021-08-09 07:47:45 Aleksandra Jakubowska 2 min. czytania

Kategoria: News

NBP o rezerwach walutowych. Których rachunków nie płacą Polacy? Aktualności 09.08.2021 r.

NBP o rezerwach walutowych

Rezerwy dewizowe Polski są zarządzane przez Narodowy Bank Polski.  Głównym celem jest zachowanie bezpieczeństwa oraz niezbędnego poziomu płynności, dlatego inwestycja tych rezerw głównie opiera się na typowych instrumentach stosowanych przez banku centralne (inwestycje w rządowe papiery wartościowe emitowane przez międzynarodowe instytucje oraz rządowe agencje)

6 sierpnia BNP podał dane w sprawie oficjalnych rezerw polski na koniec lipca 2021r: aktywa wyniosły 136,9 mld EUR (wzrost o 2,8 mld EUR w stosunku do danych czerwcowych) w przeliczeniu na dolary amerykańskie jest to równowartość 163,0 mld USD (wzrost o 3,6 mld USD)

Których rachunków nie płacą Polacy?

W czasie pandemii coraz więcej osób miało problemy ze spłatą swoich zobowiązań, rachunków. Niejednokrotnie, aby zyskać płynność finansową Polacy odkładali płatność za rachunki w czasie. Nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie, ponieważ owe zaległości i tak trzeba zapłacić, a długi kilkumiesięczne są coraz bardziej uciążliwe do uregulowania.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym na zlecenie BIG Infomonitor wynika, że w przypadku problemów finansowych aż 32% badanych opóźniłoby płatność za abonament na telewizją kablową, 24% nie opłaciłoby rachunków za telefon i Internet, kary, mandaty za jazdy bez biletów (20% ankietowanych) . Na dole listy, czyli opłaty, których niechętnie jesteśmy w stanie odłożyć to raty kredytowe oraz alimenty.

Zaktualizowano: 2021-08-10 07:47:58

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top