Nowy podatek dla korporacji. Coraz lepsze wyniki firm po kryzysie covidowym. Kredyt z alertami BIK – nowa propozycja Alior Banku. Aktualności 13.09.2021 r.

Opublikowano: 2021-09-13 10:20:03 Aleksandra Jakubowska 4 min. czytania

Kategoria: News

Nowy podatek dla korporacji. Coraz lepsze wyniki firm po kryzysie covidowym. Kredyt z alertami BIK – nowa propozycja Alior Banku. Aktualności 13.09.2021 r.

Nowy podatek dla korporacji

W ubiegłym tygodniu został przyjęty przez rząd nowy projekt w sprawie wdrożenia podatku od wielkich firm, których udział dochodów w przychodach będzie wynosić mniej niż 1%.  Podatek ten ma dotyczyć jedynie działalności operacyjnej, a jego wysokość to 0,4% od osiąganych przychodów plus 10% nadmiarowych płatności biernych.

Jak wskazują analitycy jest to sposób na ściągnięcie podatków od dużych koncernów, które poprzez różne operacje finansowe oraz transfery nie wykazują dochodu (pomimo wystąpienia sporego przychodu) co się wiąże z brakiem konieczności opłacenia normalnego CIT. Projekt ma wejść w życie od początku przyszłego roku (tj. 1.01.2022r.) i ma przestrzec przed stosowaną przez duże firmy optymalizacją podatkową, która do tej pory umożliwiała uniknięcie płacenia podatków. Firmy , które uczciwie rozliczają się z fiskusem nie mają czego się obawiać.

Coraz lepsze wyniki firm po kryzysie covidowym

Jak wskazują najnowsze dane przedstawione przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor, możemy stwierdzić, że sporo firm otrząsnęło się już z covidowych stratach. 32% badanych firm deklaruje, że odbudował już swoją sprzedaż, a 12% twierdzi, że ich zyski są większe niż sprzed pandemii koronawirusa. Jedynie 31% nadal utrzymuje, że ma problem z mniejszymi obrotami – ale tutaj mamy widoczny spadek uskarżających się przedsiębiorstw, ponieważ na pytanie „czy firmie udało się przywrócić poziom obrotów sprzed pandemii?” w pierwszym kwartale blisko 51% odpowiedziało „nie”.

Jak zauważa prezes Sławomir Grzelczak, największe pozytywny zmiany są widoczne w firmach usługowo-handlowych, gdzie jedynie niższe obroty deklaruje 33 (usługowe) i 29% (handlowe).

Optymizm również widzimy w branży budowlanej, gdzie 12,5 % badanych przewiduje, że jeszcze w tym roku uda im się powrócić do kondycji sprzed pandemii. Na pewno ma na to wpływ duże zainteresowanie na rynku nieruchomości oraz sezonowość wykonywanych prac.

Kredyt z alertami BIK – nowa propozycja Alior Banku

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo danych osobowych jest niezwykle ważne. Tym bardziej, że przez ostatni rok nauczyliśmy się załatwiać wiele spraw przez telefon, Internet. Nawet kredyty i pożyczki. 67% Polaków twierdzi, że pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia wrażliwych danych.  Wychodząc naprzeciw Alior Bank wraz z Biurem Informacji Kredytowej przygotował specjalną ofertę dla Klientów Alior Banku. Na czym ona polega? Otóż przez 12 miesięcy Klienci ubiegający się o kredyt w tymże banku będą otrzymywać Alerty BIK, które będą informować o próbach wyłudzenia, odpytania w BIK. Specjalna oferta już jest dostępna i potrwa do 30 listopada tego roku. Każdy kto podpisze umowę oraz aktywuje usługę będzie mógł z niej za darmo korzystać.

Oferta Alior Banku również jest dostępna na naszej stronie. Zapraszamy do złożenia wniosku.

Zaktualizowano: 2021-09-15 15:20:47

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top