Początek maja z nową tarczą, więcej innowacji i patentów, majówka w warunkach lockdownu – aktualności 29.04.2021 r.

Opublikowano: 2021-04-29 08:15:17 Urszula Sokół 2 min. czytania

Kategoria: News

Początek maja z nową tarczą, więcej innowacji i patentów, majówka w warunkach lockdownu – aktualności 29.04.2021 r.

Początek maja z nową tarczą

ZUS zapowiada na początek maja kolejną odsłonę tarczy antykryzysowej w formie zwolnienia z opłaty składek za marzec i kwiecień. Ta forma pomocy będzie dotyczyć ponad 60 branż dotkniętych pandemią koronawirusa. Pomoc będzie udzielana w formie zwolnienia ze składek tylko za kwiecień albo za marzec i kwiecień łącznie. Przedsiębiorcy będą mieli również możliwość skorzystania ze świadczenia postojowego na zasadach określonych przez ZUS. Przedsiębiorcy uprawnieni do skorzystania z wszystkich firm pomocy to m.in. osoby działające w branży beauty oraz zajmujące się handlem w galeriach handlowych.

Więcej innowacji i patentów

Polska Agencja Prasowa informuje o podsumowaniu spotkania ministra Jarosława Gowina w Urzędzie Patentowym. Dowiadujemy się, że liczba zgłoszeń patentowych na przestrzeni ubiegłego roku znacząco wzrosła. Polska dołącza do europejskiego trendu w ilości zgłaszanych patentów. Kolejne miesiące też dają możliwość wzrostu zgłoszeń ponieważ uruchamiane są kolejne programy rządowe wspierające innowacyjność oraz przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg podatkowych na dział B+R. Na spotkaniu wielokrotnie zostało podkreślone stwierdzenie, że w przyszłości innowacyjność będzie wyznacznikiem działania gospodarki.

Majówka w warunkach lockdownu

Prawie połowa badanych w ankiecie przeprowadzonej przez Biuro Informacji Gospodarczej uważa, że w trakcie nadchodzącej majówki powinny być dostępne obiekty turystyczne działające w reżimie sanitarnym, a z kolei 1/5 badanych opowiada się za utrzymaniem całkowitego zamknięcia. Przypominamy, zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, branża hotelarska zostanie otwarta dla szerokiej grupy klientów dopiero po długim weekendzie majowym, od 8 maja.

Zaktualizowano: 2021-08-31 09:23:57

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (4)


 • Avatar ciekawski

  ciekawski
  07.05.2021 07:34:17

  a ponoć szef urzędu patentowego w usa na początku 20 wieku potwiedział, ze wszystko już zostało wymyślone, kiedyś czytałem w jednej książce że ponoć takie zdanie padło

  Odpowiedź
 • Avatar polak

  polak
  01.05.2021 07:31:41

  a ja jestem bardzo ciekawy co tak patentują i czy to się nam przyda w przyszłosci czy to są tylko jakieś czyjeś wymysł do niczego nie potrzebne

  Odpowiedź
 • Avatar mrożonka

  mrożonka
  29.04.2021 13:39:28

  tarcza po majówce, hotele po majówce, totalne zamrożenie, dobrze że ten kwiecień się już kończy

  Odpowiedź
 • Avatar lucy

  lucy
  29.04.2021 12:07:49

  dobrze, że dla kosmetyczek są te tarcze, bo bym straciła fajną i doświadczoną kosmetyczkę niedaleko domu

  Odpowiedź
Top