Sztuka na GPW. Paypal z postępowaniem UOKIK. GUS o produkcji przemysłowej. Aktualności 20.08.2021 r.

Opublikowano: 2021-08-20 08:15:50 Urszula Sokół 1 min. czytania

Kategoria: News

Sztuka na GPW. Paypal z postępowaniem UOKIK. GUS o produkcji przemysłowej. Aktualności 20.08.2021 r.

Sztuka na GPW

Spółka DESA przekazała Komisji Nadzoru Finansowego prospekt związany ze startem notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz dokumenty związane z ofertą publiczną. Choć to standardowa procedura na uwagę zasługuje fakt, że DESA będzie pierwszą spółką notowaną na GPW w branży obrotu dziełami sztuki.

Z roku na rok przychody i zyski grupy DESA rosną, a Prezes Spółki podkreśla, że rynek dzieł sztuki będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Paypal z postępowaniem UOKIK

UOKIK przygotował postępowanie wyjaśniające dla firmy PayPal w związku z wprowadzeniem nowej opłaty. Paypal jednostronnie dla użytkowników posiadających konta w tym serwisie płatniczym wprowadził opłatę w wysokości do 45 zł, jeśli konto nie było używane przez rok. UOKIK chce wyjaśnić, czy zostały naruszone zbiorowe interesy konsumentów.

GUS o produkcji przemysłowej

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował o comiesięcznych odczytach wskaźnika produkcji przemysłowej w naszym kraju. I choć wynik rok do roku to wzrost o prawie 10%, to jednak miesiąc do miesiąca produkcji przemysłowej ubyło o niecałe 4%. Rekordowe wzrosty w poprzednich miesiącach są w głównej mierze związane z niską bazą zeszłego roku, kiedy pandemia ograniczyła działanie wielu firm.

Zaktualizowano: 2021-08-20 10:20:33

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top