UOKIK o rolowaniu pożyczek. EKO Polska i nowy pomysł na farmy fotowoltaiczne. Koniec kasyn w Polsce? Aktualności 10.08.2021 r.

Opublikowano: 2021-08-10 09:16:15 Sylwia Chrószcz 2 min. czytania

Kategoria: News

UOKIK o rolowaniu pożyczek. EKO Polska i nowy pomysł na farmy fotowoltaiczne. Koniec kasyn w Polsce? Aktualności 10.08.2021 r.

UOKIK o rolowaniu pożyczek

W UOKiK pojawiły się doniesienia od konsumentów na temat pożyczek udzielanych przez portale Szybkapożyczka.pl i Freezl.pl. Jak skarżą się konsumenci portale te wykorzystują fakt, że kredytobiorca nie ma możliwości spłaty swojej pożyczki, więc proponują skorzystanie z pożyczki innej firmy by uregulować swoje zobowiązanie. W ten sposób następuje rolowanie pożyczki, nowa firma pobiera nowa prowizję i dług staje się coraz większy. Proces mógł być powtarzany kilkakrotnie u tego samego kredytobiorcy! Powinna być to dla nas przestroga, aby uważać na nieuczciwe firmy pożyczkowe, a przede wszystkim spłacać nasze zobowiązania w terminie.

EKO Polska i nowy pomysł na farmy fotowoltaiczne

W rządzie trwają prace nad projektem nowelizacji Prawa górniczego i geologicznego, w którym znajdą się ustalenia na temat ochrony złóż kopalni. Podstawnym celem nowelizacji ma być zabezpieczenie złóż tak by ich tereny „Nie były trwale zabudowane, zurbanizowane. Z drugiej strony mają być uwolnione tereny, na których eksploatacja nie jest prowadzona”. Na terenie na którym to możliwe miały by powstawać farmy fotowoltaiczne – czyli odnawialne źródło energii. Przy takim rozwiązaniu złoża nie będą naruszane, ale tak gdzie to możliwe powstaną farmy z ekologicznym źródłem energii. Takie rozwiązanie dobrze rokuje, zatem czekamy na ostateczną propozycję.

Koniec kasyn w Polsce?

Mało który z dorosłych Polaków przynajmniej raz nie był w kasynie. Nowe zasady, które proponuje Ministerstwo Finansów na rynku hazardu w Polsce, ograniczą ilość przedsiębiorstw, które otrzymają koncesje. Po wprowadzaniu zmian ilość takich miejsc znacznie spadnie, a na rynku zostaną głównie dwa największe „rekiny” w tym biznesie.

Zaktualizowano: 2021-08-10 13:17:12

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top