Uwaga! Nieopłacony mandat za jazdę bez biletu = możliwy wpis do BIGu!

Opublikowano: 2021-10-15 12:13:59 Aleksandra Jakubowska 1 min. czytania

Kategoria: News

Uwaga! Nieopłacony mandat za jazdę bez biletu = możliwy wpis do BIGu!

Uwaga! Nieopłacony mandat za jazdę bez biletu = możliwy wpis do BIGu!

Zgodnie z danymi Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor w Polsce mamy aż 106,3 tys osób, które nie opłaciły mandatów za jazdę komunikacją miejską oraz krajową bez biletu i zostały wpisane do rejestru dłużników. Gapowicze muszą w sumie oddać dług na kwotę ponad 153,5 mln zł.

Najliczniejszą grupą gapowiczów są Mazowszanie. Na koniec sierpnia było ich ponad 26 tys osób, a dług opiewał na kwotę 46 mln zł. Póżniej mamy Ślązaków – 14,3 tys osób z kwotą zaległości 19,2 mln zł oraz mieszkańcy województwa łodzkiego z długiem 12,8 mln zł.

Na baczności muszą się mieć teraz osoby korzystające z usług MZK Jastrzębie-Zdrój, gdyż w ostatnim czasie instytucja podpisała umowę z BIGiem. Do tej pory MZK Jastrzębie -Zdrój wysyłał ponaglenia oraz korzystał z usług komornika. Od teraz gapowicze będą też rejestrowanie w BIGu.  Rekordzista z tego regionu ma do oddania ponad 20 tys., a łączna kwota długu to ponad 19 mln zł.

Pamiętajmy też, że wpis do BIGu można zgłosić, gdy zaległość opiewa na kwotę min 200 zł. Wcześniej BIG Infomonitor może wysłać wezwanie do zapłaty oraz ostrzeżenie o możliwym wpisie do rejestru dłużników.

Zaktualizowano: 2021-10-15 14:05:23

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top