Wzrost ilości udzielonych kredytów w kwietniu 2021r. Ciekawa propozycja prezesa NBP. Paszport covidowy już dostępny. Aktualności 21.06.2021r.

Opublikowano: 2021-06-21 10:16:46 Aleksandra Jakubowska 3 min. czytania

Kategoria: News

Wzrost ilości udzielonych kredytów w kwietniu 2021r. Ciekawa propozycja prezesa NBP. Paszport covidowy już dostępny. Aktualności 21.06.2021r.

Wzrost ilości udzielonych kredytów

Na taką informację od dawna czekał rynek fianansowy! Zgodnie z danymi  z dnia 18 maja opublikowanymi na łamach stron Biura Informacji Kredytowej na rynku kredytów możemy zaobserwować bardzo duży wzrost udzielonych kredytów w kwietniu 2021 w porównaniu do kwietnia 2020. W ujęciu liczbowym łącznie banki i Skoki udzieliły o 97,4% więcej kredytów gotówkowych, 60,4% więcej limitów na kartach kredytowych, 32,4% więcej kredytów mieszkaniowych oraz 24,2% więcej kredytów ratalnych. Dane te mają również przełożenie na wartość udzielonego finansowania. Takie duże wzrosty widoczne w statystykach są spowodowane w głównej mierze sytuacją w gospodarce, którą w kwietniu ubiegłego roku wywołała pandemia. Kwiecień zeszłego roku był miesiącem największego dołka finansowego, gdzie obserwowaliśmy gwałtowny spadek sprzedaży kredytów.

Do pozostałych trendów, na które warto zwrócić uwagę z podanych danych należą:

  • wzrost wysokości udzielanych kredytów na wyższe kwoty (pow. 50 tys, oraz z przedziału 30-50 tys.)
  • spadek kredytów udzielanych na kwoty do 5 tys. złotych
  • coraz dłuższy umowny okres spłaty rat

Powyższe pokazuje, że rynek finansowy po słabym okresie pandemicznym zaczyna się powoli stabilizować i osiągać coraz wyższe wartości sprzedaży kredytów. 

Ciekawa propozycja prezesa NBP

Prezes Narodowego Banku Polskiego daje możliwość zdobycia dużej wiedzy i doświadczenia w praktyce dla absolwentów szkół wyższych, którzy ukończyli je z dobrymi wynikami. W NBP trwa nabór na „Staż prezesa NBP”. Program zapewnia zatrudnienie na umowę o prace, możliwość wszechstronnego rozwoju zawodowego m.in. poprzez uczestnictwo w szkoleniach zawodowych oraz konsultacje z ekspertami. Młodym bankierom życzymy sukcesów!

Paszport covidowy już dostępny

Już od dzisiejszego dnia tj. 21 czerwca 2021r. w aplikacji mObywatel będą dostępne unijne paszporty covidowe. W Unii Europejskiej będą obowiązywać od  1 lipca i będą potwierdzeniem, że właściciel jest odporny przeciwko SARS-CoV-2 dzięki wcześniejszemu zaszczepieniu. Ciekawostką jest fakt, że dokument będzie zaopatrzony w zdjęcie okaziciela, które zostanie ściągnięte z rejestru dowodów osobistych. Proces przekraczania granicy dzięki paszportom covidowym ma być bardziej prosty i szybszy. Dzięki tej funkcjonalności uprości się zdecydowanie proces dokumentowania faktu naszego zaszczepienia.

Zaktualizowano: 2021-06-21 12:18:16

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top