Zaległości w e-commerce? Najnowsze dane BIG InfoMonitor

Opublikowano: 2021-11-29 11:02:02 Aleksandra Jakubowska 3 min. czytania

Kategoria: News

Zaległości w e-commerce? Najnowsze dane BIG InfoMonitor

Zaległości w e-commerce? Najnowsze dane BIG Infomonitor

Rynek e-commerce to rynek, w którym handel odbywa się za pomocą Internetu oraz innych sieci komputerowych. Najczęściej przybiera on formę sklepów internetowych czy też serwisów aukcyjnych. W ostatnich trudnych czasach pandemii rynek ten doświadczył dużego rozwoju. Jak podają informacje z danych zebranych przez wywiadownię gospodarczą Dun&Bradstreet rynek e-commerce rośnie w tempie 25% co roku, licząc ostatnie trzy lata. Jest to wynik, który pozwala uplasować polskiemu e-commerce w czołówce najszybciej rozwijających się rynków Europy. Dane z września tego roku wskazują, żę w KRSie było 51 tys sklepów internetowych, ale w dobrej sytuacji finansowej jest jedynie 24,5%. Najwięcej (zgodnie z analizą Dun&Bradstreet) mamy firm w słabej formie – 67% lub w bardzo złej – 8%. 4,4 tys. sklepów internetowych zawiesiło swoją działalność w Polsce.

Najświeższe dane z BIKu i BIGu wskazują, że zaległoścu w branży e-commerce są większe niż 292 mln zł, ale pozytywna stroną jest fakt, że liczba zadłużonych firm zajmujących się sprzedażą internetową nie przyrasta gwałtownie. Szacuje się, że jest to wzrost o 1% w przeciągu roku i o 6% od początku trwania pandemii.

Średnia zaległości na jeden sklep wynosi 63 373 zł, a z problemami finansowymi boryka się 4614 działalności (aktywnych, zawieszonych i zamkniętych). Zaległości w branży od początku pandemii wzrosły o 38 mln zł. Najczęściej dotyczą one zobowiązań wobec banków oraz kontrahentów. Powodem problemów jest przeważnie spora konkurencja w branży oraz podwyżka stóp procentowych, czy też zmiana potrzeb zakupowych klientów wywołana pandemią 34% Polaków deklaruje ograniczenie wydatków deklarije 34% Polaków

Obecny tydzień to Black Week, czyli tydzień wszelkich wyprzedaży. Zwyczaj pochodzi z USA i kusi Klientów dużymi obniżkami cen. Dla branży e-commerce to wielka szansa na uzyskanie sporych przychodów, tym bardziej, że grudzień to świąteczny czas poszukiwania prezentów dla najbliższych. Życzymy sklepom internetowym sporych zysków, a Klientom udanych łowów zakupowych!

Źródło: BIG

Zaktualizowano: 2021-11-29 15:10:11

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top