Zmniejszamy wydatki na zabawę sylwestrową. Wyniki badania BIG InfoMonitor

Opublikowano: 2021-12-30 11:39:13 Urszula Sokół 1 min. czytania

Kategoria: News

Zmniejszamy wydatki na zabawę sylwestrową. Wyniki badania BIG InfoMonitor

Zmniejszamy wydatki na zabawę sylwestrową. Wyniki badania BIG InfoMonitor

Niecałe 200 zł, a konkretnie 186 zł przeznaczymy średnio w tym roku na sylwestrowe zabawy. Kwota ta maleje konsekwentnie rok do roku. Jest to mniej niż w roku ubiegłym o blisko 30 zł, a także mniej o 121 zł niż 2 lata temu.

Ponad 60% badanych stwierdza, że jego sylwestrowe plany to pozostanie w domu oraz zabawa tylko i wyłącznie w gronie domowników. Co dziesiąty badany spędzi Sylwestra w gronie maksymlanie do 5 osób. Kolejne wyniki ankiety to jednocyfrowe wartości dotyczące imprez większych niż 5 osób. Co ciekawe tylko 2% wybiera się na zorganizowaną imprezę, czy to w lokalu, czy pod gołym niebem. Tylko 1% badanych wyjedzie za granicę, a 3% będzie musiało być w tym dniu w pracy.

Na podstawie tych danych nie dziwi fakt, że również wydatki na spędzenie tego dnia będą ograniczone. 40% badanych wyda na ten cel do 100 zł, a prawie 1/5 nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów. Wydatki powyżej 300 zł będą dotyczyć grupy 12% ankietowanych. BIG w komunikacie podkreśla, że wcześniej była to standardowa kwota, jaka konsumenci wydawali na zabawy sylwestrowe.  

Źródło: BIG InfoMonitor

Zaktualizowano: 2021-12-30 14:40:12

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top