500 plus w ZUS. Jak otrzymać świadczenie bez przerwy?

Opublikowano: 2022-05-09 11:30 Dagmara Konik 1 min. czytania

500 plus w ZUS. Jak otrzymać świadczenie bez przerwy?

500 plus w ZUS. Jak otrzymać świadczenie bez przerwy?

Obsługę przyjmowania i rozpatrywania wniosków oraz przyznawania świadczenia wychowawczego od 1 czerwca przejął od gmin Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na kolejny okres świadczeniowy wniosek należy złożyć do ZUS wyłącznie przez Internet za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania :

  1. Platformę PUE ZUS,
  2. na stronie empatia.mpips.gov.pl portalu informacyjno-usługowego Emp@tia,
  3. bankowość elektroniczną.

Każdy z rodziców bądź opiekunów, którzy złożyli wniosek do 30 kwietnia może mieć pewność, że jego pociecha otrzyma świadczenie bez przerw. 

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS informuje, że: 

„Przelewy ze świadczeniami wychowawczymi 500 plus będziemy realizować kilka razy w miesiącu. Każdy rodzic będzie mieć ustalony stały termin płatności. Będzie to: 4, 7, 9, 14, 18 albo 20 dzień miesiąca. Gdy termin wypada w dzień wolny od pracy, to przelew realizujemy odpowiednio wcześniej. Termin płatności to jest dzień, kiedy środki muszą już być na koncie. Jeżeli wniosek wpłynie do ZUS jeszcze w kwietniu, to pierwsza wypłata z nowego okresu świadczeniowego trafi do rodzica w czerwcu. Jeśli rodzic złoży wniosek później, to wypłata pojawi się na koncie odpowiednio później.”

Tagi: 500 pluszus

Zaktualizowano: 09.05.2022

Dodano: 09.05.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top