Alert BIK na Dzień Babci i Dziadka - zadbajmy o ich bezpieczeństwo w sieci

Opublikowano: 2022-01-20 12:50 Aleksandra Jakubowska 2 min. czytania

Alert BIK na Dzień Babci i Dziadka - zadbajmy o ich bezpieczeństwo w sieci

Alert BIK na Dzień Babci i Dziadka - zadbajmy o ich bezpieczeństwo w sieci

Już jutro ważny dzień, w którym święto będą obchodzić nasi ukochani: babcia i dziadek. W związku z tym na łamach serwisu BIK Infomonitor ukazał się artykuł opisujący osoby w starszym wieku w kontekście cyber-zagrożeń, na które ta grupa jest szczególnie narażona. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmieniła świat pod względem masowego wykorzystania Internetu oraz zdalnych metod w życiu codziennym, zawodowym, finansowym.

Osoby w podeszłym wieku coraz chętniej korzystają z Internetu, ale nie posiadają wystarczającej wiedzy i umiejętności jak w sposób bezpieczny poruszać się w sieci. Jak wskazuje analiza przeprowadzona w grudniu ponad połowa osób (tj. 51,4%) w wieku 60-74 r.ż używa Internetu, a 43,1% codziennie łączy się z siecią.

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, aby młodzi przekazali część swojej wiedzy i wspomogli starszych przy bezpiecznym, praktycznym korzystaniu z dobrodziejstwa jakim są technologie cyfrowe.

W kontekście bezpieczeństwa finansów BIK proponuje, aby założyć seniorom konto w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie w szybki sposób zastrzec w razie potrzeby (np. wyłudzenia swoich danych osobowych). Usługa nie generuje żadnych kosztów, a kilkoma kliknięciami będziemy w stanie szybko ustrzec się przed poważnymi konsekwencjami wykorzystania danych osobowych, ponieważ BIK od razu poinformuje o fakcie zaginięcia dokumentów wszystkie banki, instytucje, które są zrzeszone w Systemie Dokumentów Zastrzeżonych, który prowadzi Związek Banków Polskich.

Dla osób starszych możemy również skorzystać z „Oferty Rodzinnej BIK”, która jest innowacyjnym rozwiązaniem, które może ochronić przed kradzieżą danych, wyłudzeniem kredytu nas samych oraz naszych bliskich.

Z oferty może skorzystać max 4 pełnoletnie osoby oraz opiekun, który będzie otrzymywał Alerty BIK ostrzegające przed wyłudzeniem.

Źródło: BIK

Zaktualizowano: 20.01.2022

Dodano: 20.01.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top