BIK we współpracy z Microsoft. Koszty pandemii w przedsiębiorstwach. Łatwiej o profil zaufany. Aktualności 15.06.2021 r.

Opublikowano: 2021-06-15 08:22 Urszula Sokół 1 min. czytania

BIK we współpracy z Microsoft. Koszty pandemii w przedsiębiorstwach. Łatwiej o profil zaufany. Aktualności 15.06.2021 r.

BIK we współpracy z Microsoft

Biuro Informacji Kredytowej dołącza do grona Innowatorów Polskiej Doliny Cyfrowej. W dniu 14 czerwca zostało podpisane strategiczne porozumienie pomiędzy Microsoft a BIK. Te dwie instytucje będą budować unikatowy i nowoczesny system związany z usługami finansowymi. W procesach w których bierze udział BIK duże znaczenie będzie miał udział sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Microsoft dostarczy także rozwiązania chmurowe.

Koszty pandemii w przedsiębiorstwach

KRD konstytuuje przekazywanie wyników z ostatniego badania „KoronaBilans MŚP”. Pandemia koronawirusa to dodatkowe koszty dla 50% badanych firm. Większość z kosztów związana jest z zabezpieczeniem pracowników w niezbędne środki ochrony np. maseczki czy płyny do dezynfekcji. Jak wynika z opublikowanych danych nadal prawie ¼ przedsiębiorców ma obawy o terminowe regulowanie płatności związanych z obsługą zobowiązań w bankach czy firmach leasingowych.

Łatwiej o profil zaufany

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje, że od najbliższego czwartku będzie można założyć profil zaufany za pośrednictwem wideokonferencji. Zmiana dotyczy także charakteru profilu – nie będzie on już profilem tymczasowym, a tradycyjnym. Przypomnijmy, że tradycyjny profil zaufany to ten, który jest ważny 3 lata, a tymczasowy tylko 3 miesiące. Wideokonferencja z urzędnikiem to kolejny po bankowości elektronicznej i osobistej wizycie w punkcie potwierdzającym sposób na założenie profilu zaufanego.

Tagi: profil zaufany

Zaktualizowano: 15.06.2021

Dodano: 15.06.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top