BLIK na drodze przejęcia VIAMO – słowackiej platformy zajmującej się płatnościami mobilnymi

Opublikowano: 2022-08-26 09:42 Dagmara Konik 1 min. czytania

BLIK na drodze przejęcia VIAMO

BLIK na drodze przejęcia VIAMO – słowackiej platformy zajmującej się płatnościami mobilnymi

Coraz bliżej finalizacji ma się umowa kupna słowackiej spółki VIAMO przez Polski Standard Płatności (PSP), który obsługuje dobrze znany system BLIK.

Słowacka spółka VIAMO działa w segmencie płatności mobilnych. VIAMO dotychczas zajmowało się płatnościami w sektorze przedsiębiorstw.

Przejęcie VIAMO przez Polski Standard Płatności jest elementem strategii spółki obejmującej ekspansję zagraniczną i poszerzenie portfolio produktów na rodzimym rynku. Potrzebę rozwoju podkreśla Dariusz Mazurkiewicz, prezes PSP, który zauważa, że BLIK stał się usługą powszechną na polskim rynku. Z BLIKa korzysta dziś ponad 11 mln użytkowników i ta liczba stale rośnie. Strategia rozwoju spółki na rynki zagraniczne to element dobrze skoordynowanego planu, którego realizacja była już zaplanowana kilka lat temu, a przejęcie VIAMO jest jednym z jej etapów.

VIAMO działa na słowackim rynku od 2013 roku i dostarcza takie usługi, jak: płatności dla przedsiębiorstw oparte o linie płatnicze i kody QR. VIAMO posiada również status instytucji płatniczej. VIAMO jest dostępne dla klientów wszystkich banków na Słowacji. Aby umowa weszła w życie potrzebna jest jeszcze tylko zgoda banku centralnego Słowacji.

Źródło: PAP

Tagi: blik

Zaktualizowano: 26.08.2022

Dodano: 26.08.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top