Blisko połowa Polaków oszczędza.

Opublikowano: 2022-06-29 13:50 Piotr Rosiński 1 min. czytania

Blisko połowa Polaków oszczędza.

Blisko połowa Polaków oszczędza.

Portfele Polaków ostatnimi czasy bardzo ucierpiały – szalejąca inflacja, a za tym idące wzrosty cen produktów w sklepach, rosnące ceny kredytów , wojna na Ukrainie, a przez to zmasowany napływ uchodźców – wszystko to nie pozwala nam odbudować gospodarki tak jakbyśmy chcieli po pandemii.

Ograniczenie popytu konsumpcyjnego widać nie tylko po sprzedaży elektroniki czy materiałów budowlanych , ale również żywności i ubrań.

Jak podaje ankieta „Rz” większość gospodarstw domowych wprowadza cięcie kosztów w swoich budżetach – na początku na kulturę i rozrywkę. Najbardziej ucierpią na tym najbiedniejsi bo jak podaje panel :

„Im mniejszy dochód, tym większe cięcie wydatków, także na jedzenie”.

Wyniki badania mówią nam, że aż 40% ankietowanych ogranicza w ostatnim czasie używanie samochodu i oszczędza na paliwie a ¼ osób przycina koszta związane z energią. W sondażu ponad 35% osób przyznało, że wprowadziło oszczędzanie nawet jeśli chodzi o żywność – głownie w postaci kupowania produktów słabszej jakości lub w mniejszych ilościach. Blisko 30% ankietowanych odpowiedziało, że kupują żywność oraz ubrania tylko na promocjach.  

Dodano: 29.06.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top